Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

TİMSAL KARABEKİR’DEN CUMHURİYET KONULU SÖYLEŞİ

26.10.2018 17:59:00Alanya Belediyesi tarafından “Okuyan Şehir Alanya” sloganıyla Kültür Merkezi’nde 25 Ekim’de açılan kitap fuarının ikinci gününde Mustafa Kemal Atatürk’ün silah arkadaşı Kazım Karabekir’in kızı Timsal Karabekir, “Cumhuriyetin Kuruluşu” konulu söyleşisiyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi öğrenci ve vatandaşlarla buluştu.
Kazım Karabekir Paşa’nın okul yıllarında Cumhuriyetin kuruluşuna kadar geçen süreçte katıldığı savaşları, Kurtuluş Savaşı döneminde Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet Paşa ile yaşadığı anıları anlatan Timsal Karabekir, Sarıkamış’ta Rusların Erzurum’a kadar ilerlemesine sebep olan Ermeni ihanetine değindi. Timsal Karabekir’in söyleşisi katılımcılar tarafından sık sık alkışlandı.
Söyleşi sonunda Alanya Belediye Tiyatrosu Müdürü Hüseyin Çinal, Timsal Karabekir’e teşekkür ederek Alanya Belediyesi tarafından yayınlanan kitapları hediye etti.

EN ÇOK SATAN KİTAPLAR BU FUARDA DAHA UCUZ
20 yayınevinin katıldığı fuarda en çok satan kitaplar %20 indirimle satılıyor. Öğrenci ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği fuar 4 Kasım’a kadar açık kalacak.

YARIN ÜNLÜ ŞAİR BEDİRHAN GÖKÇE SEVENLERİYLE BİRLİKTE OLACAK
Fuar kapsamında ünlü şair Bedirhan Gökçe birbirinden güzel şiirleri ve orkestrası eşliğinde 27 Ekim Cumartesi saat 19:30’da dinleyicilerine hem unutulmaz bir şiir gecesi düzenleyecek, hem de etkinlik sonunda sevenlerine kitap imzalayacak.