Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA BELEDİYESİ TSE ŞARTLARINI SAĞLAMA YOLUNDA İLK ADIMI ATTI

09.11.2018 18:40:00Türk Standartları Enstitüsü (TSE) uluslararası standartları sağlama amacıyla kurum içindeki tetkikçileri ile kurs vermektedir. Alanya belediyesi TSE’den talep ettiği kurs ile çalışmalarını uluslararası standart seviyesine getiriyor.

ALANYA BELEDİYESİ TSE ŞARTLARINI SAĞLAMA YOLUNDA İLK ADIMI ATTI

 

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) uluslararası standartları sağlama amacıyla kurum içindeki tetkikçileri ile kurs vermektedir. Alanya belediyesi TSE’den talep ettiği kurs ile çalışmalarını uluslararası standart seviyesine getiriyor.

DAHA DONANIMLI BELEDİYE PERSONELİ

 Alanya Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğünce düzenlenen kurs ile Belediye personelini uluslararası seviyede çalışmak için hazırlıyor. Alanya Belediyesi olarak uluslararası seviyede yarışmak amacıyla personeline 2 günlük hızlandırılmış kurs aldırttı, TSEN  İSO 9001:2015 eğitimini tamamlayan personele kurs sonunda bitirme belgeleri taktim edildi. Alanya Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürü geri kalan eğitimleri en kısa sürede tamamlamak için eğitimciyle görüşmelerde bulundu. Belediye personeli alınan eğitimle uluslararası faaliyetleri yönetim konusunda daha donanımlı hale getirildi. Antalya’nın doğu beldeleri arasında TSEN  İSO 9001:2015 eğitimini alan ilk Alanya Belediyesi oldu.

 

BAŞ TETKİKÇİ RASİM YILMAZ ‘’ALANYA BELEDİYESİNE İNANDI’’

TSE Akdeniz Bölge Müdürlüğü Baş Tetkikçisi Eğitmen Rasim Yılmaz  ‘’ Alanya Belediyesinin bundan sonraki süreçte uluslararası faaliyetleri yürütmesi konusunda daha rahat olacağına inanıyorum. Alanya Belediyesinin sistemle ilgili bu çalışmasının diğer belediyelere de örnek olacağını düşünüyorum ’’dedi.