Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA BELEDİYESPOR PLAJ FUTBOLU TAKIMI İLK 10’DA

10.11.2018 14:12:00FIFA verilerine göre 2018 Avrupa Plaj Futbolu Takım Sıralamasında; son 10 yılda oynanan şampiyonlar ligi maçları baz alınarak yapılmış liste de Alanya Belediyespor 200’ ün üzerinde takım arasından 9. sırada yer aldı.

ALANYA BELEDİYESPOR PLAJ FUTBOLU TAKIMI İLK 10’DA

 

FIFA verilerine göre 2018 Avrupa Plaj Futbolu Takım Sıralamasında; son 10 yılda oynanan şampiyonlar ligi maçları baz alınarak yapılmış liste de Alanya Belediyespor 200’ ün üzerinde takım arasından 9. sırada yer aldı.

 

Alanya Belediyespor’un Avrupa genelinde 9. sırada yer almasından büyük gurur ve onur duyduğunu belirten Adil Müftüoğlu; “Hayallerimize yavaş yavaş ulaşıyoruz. Daha önceleri Türkiye Şampiyonluğu ve sonrasında Avrupa Ligine katılma hayallerini gerçekleştirdik. Artık plaj futbolunda Avrupa da şampiyon olma yolunda ilerleyen bir takımımız var, inşallah bu hedefimize de ulaşırız. Bu kapsamda desteklerinden dolayı Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e teşekkür ederim” dedi.

 

DÜNYA KULÜPLER ŞAMPİYONASI ALANYA’DA

 

23-29 Eylül 2019 tarihleri arasında Alanya da gerçekleştirilecek Dünya Kulüpler Şampiyonasına Brezilya, Japonya, Çin gibi plaj futbolunda iddialı 30 ülke yer alacak. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; “ Alanya’mızın tanıtımına büyük katkı sağlayacak, tüm dünyada canlı yayınlanacak olan bu dev organizasyonu Alanya’mıza kazandırmamızda bize yardımcı olan Adil Müftüoğlu’na ve Ferit Yücel Ergün’e teşekkür ederim.” dedi.