Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA BELEDİYESİ 2019 YILI GELİR-GİDER BÜTÇESİ ONAYLANDI 405 MİLYON TL İLE EN BÜYÜK YATIRIM BÜTÇESİ ALANYA’NIN

19.11.2018 17:01:00Alanya Belediyesi’nin tahmini 405 milyon TL’lik 2019 Yılı Gelir ve Gider Bütçesi, Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylandı. Antalya’nın en büyük yatırım bütçesine sahip belediyesinin Alanya Belediyesi olduğunu vurgulayan Başkan Yücel, “ Antalya’nın ilçeleri arasında en büyük yatırım bütçesine sahip belediyeyiz. 2019 yılında yeni projeleri ve yeni hizmetleri halkımızın hizmetine sunacağız. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Alanya Belediyesi’nin tahmini 405 milyon TL olarak belirlenen 2019 yılı gelir-gider bütçesi Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’ne sunuldu. 19 ilçenin gelir-gider bütçesinin oylandığı toplantıda, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de hazır bulundu. Meclis oturumunda görüşülen Alanya Belediyesi’nin bütçesi oy birliği ile kabul edildi.

YÜCEL: "YATIRIM BÜTÇESİ EN BÜYÜK BELEDİYEYİZ"

Yatırımlara ayrılan pay ile en büyük yatırım bütçesine sahip belediyenin Alanya Belediyesi olduğunu belirten Başkan Yücel, “Antalya’nın ilçeleri arasında gelir gider bütçesi en büyük 2. Belediyeyiz. Yine ilçeleri arasında en büyük yatırım bütçesine sahip belediye de biziz. En büyük hedefimiz, gelecek yıllarda bütçemizi daha da arttırarak Antalya’nın en güçlü ilçe belediyesi olacağız.” dedi.

YÜCEL: "2019 YILI YATIRIM VE HİZMET YILI OLACAK"

2019 yılının da yatırım ve hizmet yılı olacağını belirten Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 2019 yılı bütçesinin Alanya halkına hayırlı uğurlu olmasını diledi. Bütçenin büyük çoğunluğunu yatırım ve hizmetlere ayırdıklarını kaydeden Başkan Yücel, Alanya’ya en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceklerini belirterek, destek veren tüm Büyükşehir Meclis Üyeleri’ne teşekkür etti.