Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA BELEDİYESİ ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ EĞLENCE MEKANLARINI DENETLEDİ

31.12.2018 16:28:00Alanya Belediyesi, 2019 yılına sayılı saatler kala vatandaşların, yerli ve yabancı turistlerin huzur ve güven içinde yeni bir yıla girebilmeleri için Zabıta Müdürü Hasan AKIN eşliğinde Çevre, Gıda ve Hijyen ekibi, merkez ve çevre mahallelerde bulunan eğlence mekanlarında denetim yaptı. Denetimler gıda, hijyen, gürültü ve ruhsat ağırlıklı gerçekleştirildi.

Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Çevre, Gıda ve Hijyen Ekibi Zabıta Müdürü Hasan AKIN eşliğinde, Alanya’da faaliyet gösteren eğlence mekanlarında, eğlenerek yeni yıla girmek isteyen vatandaşların rahat, huzurlu ve güvenli bir şekilde zaman geçirmelerini sağlamak için ruhsat, gıda, gürültü ve hijyen denetimi gerçekleştirdi.

Alkollü içeceklerin servis edildiği bar kısımlarının denetimleri sırasında işyerlerinde, haşere ilaçlaması ve  vatandaşları etkileyecek muhtemel risklerin önlenmesi için, kullanılan bardak, buz makinası ve her türlü ekipmanın doğru temizliğinin yapılması hakkında uyarı ve bilgilendirme yapıldı.

 Ağırlıkla alkollü ve alkolsüz içecek denetimleri yapılan eğlence mekanlarında  işyeri temizliğine, personellerin hijyenine ve çalışanlara ait hijyen eğitim belgeleri de kontrol edildi.