Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA’DA, İLK SPOR TIRMANIŞ ROTALARI AÇILDI.

24.04.2014 15:32:00Alanya Belediyesi ve Alanya Doğa Sporları Kulübü’nün iş birliği ile Alanya bir ilke, bir farklılığa daha imza attı. Tırmanış antrenörü Kemal Sezen tarafından bir yıl önce ilk incelemesi yapılan Alanya Belediyesi Kızılalan Mağara bölgesine giren Türkiye Tırmanış Milli Takım Sporcusu Zorbey Aktuyun, tırmanış sporcuları Kemal Sezen ve Emre Baran; tırmanış alanlarını inceleyerek 20 günlük çalışmalarının ardından 10 rota açtılar.
Alanya Belediyesi ve Alanya Doğa Sporları Kulübü’nün iş birliği ile Alanya bir ilke, bir farklılığa daha imza attı.
Tırmanış antrenörü Kemal Sezen tarafından bir yıl önce ilk incelemesi yapılan Alanya Belediyesi Kızılalan Mağara bölgesine giren Türkiye Tırmanış Milli Takım Sporcusu Zorbey Aktuyun, tırmanış sporcuları Kemal Sezen ve Emre Baran; tırmanış alanlarını inceleyerek 20 günlük çalışmalarının ardından 10 rota açtılar.

Açılan rotaların ardından Alanya Belediyesi Destek Hizmetleri ve Spor Müdürü Saim Kanlı ve ALDOSK Başkanı Mehmet Zafer Peker ile Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i ziyaret eden sporcular rotalar hakkında Yücel’e bilgiler vererek desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.
Güvenlik tedbirlerinin alınmasına önem veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel,” Beden ve zihin arasında gerçek bir uyum gerektiren ve dünyanın en zorlu doğa sporlarından biri olarak kabul edilen kaya tırmanışı için Alanya’da rotalarımız açıldı. Emeği geçen sporcularımıza teşekkür ediyorum. Güneşe bir adım daha yakın olmak isteyen doğa sporu tutkunları; güvenlik önlemlerini alarak ve doğa ile baş başa olmanın bilincinde Alanya Kızılalan Tırmanış Bölgesine gidebilirler. Önümüzdeki zaman içersinde bu tür alternatif turizm çalışmalarımızda daha çok turistin gelmesine vesile olacak organizasyonlarımız için desteklerimiz sürecektir” dedi.