Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ ATATÜRK CADDESİ ÜZERİNDE SANATSAL DOKUNUŞLAR YAPIYOR

29.07.2020 11:02:00Park ve Bahçeler Müdürlüğü, orta refüj çalışması yapılan Atatürk ve Ahmet Tokuş Bulvarlarına yaptığı sanatsal dokunuşlarla bölgeye renk katıyor. Bitkilendirme çalışmaları tamamlanan orta refüj, metal kent mobilyaları ve metal objeler ile canlanıyor.

Alanya Belediyesi ekipleri, Atatürk Caddesi’nde araç trafiğini rahatlatmak amacıyla yapılan yol genişletme çalışmaları kapsamında refüjlerde yeni düzenlemeler yapıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yeni yapılan refüjlerde mevsimlik çiçek, çok yıllık bitki, çim ekimi gibi çalışmalara ek olarak, kent estetiğine uygun tasarlanarak kendi atölyelerinde üretilen metal kent mobilyaları ve metal objeler Atatürk Bulvarı ve Ahmet Tokuş Bulvarı üzerinde uygun noktalara yerleştiriyor.

“ESTETİK BİR ÇALIŞMA YAPIYORUZ”

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar yaptığı açıklamada, “Alanya’nın gözbebeği Atatürk Caddesi’nde yapılan refüj yenilenmesi ile beraber şehrimize yeni bir görsel şölen kazandırmak adına, özel tasarlanan metal malzemeden sanatsal heykeller ve objeler ile peyzaj çalışmalarını zenginleştirmeye devam etmekteyiz” dedi.