Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA BELEDİYESİ EYLÜL AYI MECLİSİ GERÇEKLEŞTİ

01.09.2020 13:27:00Alanya Belediyesi’nin aylık olağan meclis toplantılarının Eylül ayı oturumu, Alanya Kültür Merkezi’nde Meclis Başkan Vekili Kerim Aydoğan’ın başkanlığında gerçekleşti.

Alanya Belediye Meclisi, Eylül ayı olağan oturumunu COVID-19 (Yeni Tip Koronavirüs) önlemleri kapsamında sosyal mesafe kurallarını da gözetmek amacıyla Alanya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in sağlık sorunları gerekçesiyle katılamadığı oturuma Alanya Belediyesi Meclis Başkan Vekili Kerim Aydoğan başkanlık etti. Meclise Milliyetçi Hareket Partisi grubundan, Tunahan Kasapoğlu, Fevzi Alaaddinoğlu ve Emine Çalış, Adalet ve Kalkınma Partisi grubundan Mehmet Şenli, İyi Parti grubundan Didem Dim Özaltın, Hasan Can Kamburoğlu, Hacı Mevlüt Zavlak ve Hasan Basar mazeretli olarak katılmadı.

“BAŞKAN YÜCEL BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ”

Meclisin açılış konuşmasını gerçekleştiren Meclis Başkan Vekili Kerim Aydoğan, “Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel sağlık sorunları nedeniyle bugün aramızda değil, başta Başkanımız Adem Murat Yücel, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek ve meclis üyelerimizden rahatsız olanlar olmak üzere tüm hastalarımıza acil şifalar diliyoruz. Temenni ediyoruz ki bu süreçte tedbirimizi ne kadar çok alırsak o kadar süreci kolay geçirebiliriz. Tüm vatandaşlarımızdan ricamız lütfen kurallara uyalım” dedi.

GRUP SÖZCÜLERİNDEN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Sözcüsü Mustafa Tuna, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Sözcüsü Mehmet Ali Kiriş, Cumhuriyet Halk Partisi Grup Sözcüsü Erkan Demirci ve İyi Parti Grup Sözcüsü Fikret Arık da Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e geçmiş olsun temennilerini ilettiler. Konuşmaların ardından gündem maddelerinin değerlendirilmesine geçildi. Komisyonlardan gelen kararlar okunup oylanarak meclis oturumu tamamlandı. Ekim ayı meclis toplantısı ise 6 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşecek.