Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

KESİNTİSİZ BİSİKLET YOLU İÇİN İLK ETAP ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ

07.03.2021 13:32:00Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Dinek/Kargıcak arasında kalan sahil bandındaki kesintisiz bisiklet yolu ulaşımı için başlattığı çalışmaları yerinde inceleyerek müjdeyi verdi; “Yaklaşık 30 km’lik kesintisiz bisiklet yolu projemiz için Kestel-Mahmutlar-Kargıcak etabında sona geldik.” dedi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, göreve geldiği 2014 yılından buyana büyük önem verdiği bisiklet yolu projelerini geliştirmeye ve hayata geçirmeye devam ediyor. Belediye Başkanı Yücel’in sahil bandına başlattığı kesintisiz bisiklet yolu projesinde ilk etap çalışmasında sona gelindi.

VATANDAŞLAR BİSİKLETLE DİNEK’TEN KARGICAK’A KESİNTİSİZ ULAŞIM SAĞLAYACAK

Alanya Belediyesi’nin yapımına devam ettiği proje tamamlandığında, Dinek’ten bisikleti ile sahil boyu gezintiye çıkan bir vatandaşın, kesintisiz olarak Kargıcak Mahallesi’ne kadar konforlu ve güvenli ulaşım sağlayacağı açıklandı.

YÜCEL: “DEV PROJEMİZİN YAKLAŞIK %50’SİNİ TAMAMLADIK”

Çalışma sahasında ekibiyle birlikte incelemelerde bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Alanya’mıza bir sözümüz vardı. Dinek’ten Kargıcak’a kadar olan yaklaşık 30 kilometrelik mesafeyi, kesintisiz bisiklet yolu ile birbirine bağlayacağımız yönünde. Bu bağlamda devam eden çalışmalarımız neticesinde Kestel-Mahmutlar ve Kargıcak etabında sona geldik. Böylece yaklaşık 13-14 km’lik yolu, dolayısıyla da projemizin yaklaşık %50’lik kısmını tamamlamış olacağız. Bu alandaki çalışmalarımızı sezon başlamadan önce tamamlayarak hizmete açacağız. Geriye kalan etapları da sezon sonu yapacağımız çalışmalarla tamamlayarak projemizi planladığımız bölgeyi cazibe merkezi haline dönüştüreceğimize inanıyoruz. Bu yolda emeği geçen bütün ekip arkadaşlarıma tek tek teşekkür ediyor, şimdiden Alanya’mıza hayırlı olmasını diliyorum.”