Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

SAHİL BANDININ ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK PROJE İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

09.03.2021 14:12:00Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in talimatıyla sahil bandının çehresini değiştirecek projeler için düğmeye basıldı. ALTİD Başkanı Burhan Sili ve yönetimi ile çalışmaları inceleyen Başkan Yücel, “Bölgeyi cazibe merkezi yapacağız” dedi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, vizyon projelerini bir bir hayata geçirmeye devam ediyor. Kent genelinde oluşturduğu prestij caddeleri, meydan ve sokaklarının ardından Başkan Yücel, sahil bandındaki sirkülasyonu ve konforu arttırmak adına hazırlanan projelerine başladı. Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün koordinesinde yürütülen çalışmalarla sahil bandındaki peyzaj alanlarının genişletilmesi planlanıyor. Çalışmaları Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yerinde inceleyen Başkan Yücel, ilk etap çalışmalarının Nisan ayının sonuna kadar yetiştirilmesi için talimat verdi.

İLK ETAPTA OBA ÇAYI İLE DİM ÇAYI ARASINDAKİ KISIM TAMAMLANACAK

Başkan Yücel’in “Bölgeyi cazibe merkezi yapacağız” diye nitelendirdiği alanda sahil bandında bulunan peyzaj alanları genişletilerek yeni yürüyüş ve bisiklet yolları bölgeye kazandırılacak. Şehrin girişinden çıkışına kadar sahil bandında boydan boya yapılacak düzenleme ilk etapta Oba Çayı ile Dim Çayı arasında kalan bölgede tamamlanacak. Bölgeye yeni sosyal donatı alanları da kazandırılıp sirkülasyonun arttırılması sağlanacak.