Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA BELEDİYESİ, MERKEZ VE KIRSAL MAHALLE YOLLARINDA BAKIM ONARIM ÇALIŞMASI BAŞLATTI

14.04.2021 09:40:00Alanya Belediyesi, merkez ve mahalle yollarında bakım onarım çalışması başlattı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “En ücra köşelere kadar hızlı ve etkin hizmet üretiyoruz.” dedi.

Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, merkez ve mahalle yollarını bakıma aldı. Çalışmalar kapsamında Mahmutseydi, Dim, Özvadi, Yeşilöz, İncekum ve Tırılar Mahallesi’ne ulaşımı sağlayan yollarda bakım onarım çalışmaları yürütülüyor. Bakım çalışmaları sırasında yollar genişletilirken, bozuk olan noktalara asfalt yama işlemi yapılıyor. Toprak kayması olan kırsal mahalle yollarında ise duvar imalatı yapılarak yol güvenliği sağlanıyor. 

PAYALLAR GÖKKALE CADDESİ’NE İYİLEŞTİRME

Payallar Mahallesi’nde Çamur Caddesi’ne bağlanan Gökkale Caddesi’nde iyileştirme çalışması yapan ekipler, 21 metre genişliğindeki imar yolunu gerçek uzunlukları ile hizmete sunmak için aralıksız çalışıyor.

TOSLAK KETENLİK ARASI YENİ YOL ÇALIŞMASI

Merkez mahalleleri kaliteli ve güvenli alternatif ulaşım güzergahları ile buluşturmayı hedefleyen Alanya Belediyesi, bu yönde yapılan planlama ve çalışmalara devam ediyor. Bu kapsamda Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Konaklı Mahallesi ile Toslak Mahallesi arasında Ketenlik Mevkii’nde yeni yol açma çalışmalarını sürdürüyor.

BAŞKAN YÜCEL, “EN ÜCRA BÖLGELERE HIZLI VE ETKİN HİZMET GÖTÜRÜYORUZ

Merkez ve tüm kırsal yollarında düzenleme çalışmalarının yürütüldüğünü belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Vatandaşlarımızın rahat ve güvenli bir şekilde yolları kullanabilmeleri için ekiplerimiz sürekli sahadalar. Yol, asfalt, altyapı ve inşaat ekiplerimiz planlamalarımız dahilinde en ücra köşelerde dahi hızlı bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.” dedi.