Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

SÜLEYMANLAR VE GÜMÜŞGÖZE SINIRINDAKİ YANGINA ALANYA BELEDİYESİ’NDEN ANINDA MÜDAHALE

13.08.2021 18:45:00Alanya Belediyesi, Süleymanlar ve Gümüşgöze Mahalle sınırında çıkan orman yangınına 8 tanker, arazöz ve 2 iş makinesi ile destek sağlıyor. Ayrıca belediye ekipleri, Susuz Yaylası’ndaki yangın havuzlarına hava araçları için su takviyesi yapmaya devam ediyor. 30 kişilik belediye ekibi yangına müdahale ediyor.

ALANYA BELEDİYESİ EKİP VE ARAÇLARIYLA YANGIN SAHASINDA

Süleymanlar ve Gümüşgöze Mahallelerini etkileyen orman yangınına Alanya Belediyesi Fen İşleri, Park Bahçeler, Temizlik İşleri ve Zabıta Müdürlüğü’nden oluşan 30 kişilik ekip, 8 tanker, arazöz ve 2 iş makinesi ile destek oluyor. Susuz Yaylası’ndaki ekipler ise, yangın havuzlarına su takviyesi yapıyor. Yangın haberini alır almaz ekipleri faaliyete geçiren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya’mızın Süleymanlar ve Gümüşgöze Mahallelerinin sınırında çıkan yangına 2 uçak, 3 helikopter, itfaiye araçları ile müdahale ediliyor. Alanya Belediyesi olarak 8 tanker, arazöz, 2 iş makinesi ve 30 kişilik bir ekiple destek oluyoruz. Susuz Yaylası’ndaki yangın havuzlarına ekiplerimiz tarafından su takviyesi yapılmaya devam ediliyor. Uçak ve helikopterlerin su ihtiyacını anında karşılamaları için ekiplerimiz yangın bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor.” dedi.

YANGIN KISMEN KONTROL ALTINDA

Yangının son durumu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Yücel, “Şu an yangın kısmen kontrol altına alındı. Hem hava hem kara desteği ile soğutma ve söndürme çalışmaları devam ediyor.  Bir an önce yangının tamamen kontrol altına alınması için Alanya Belediyesi olarak her türlü çalışmayı ve desteği sağlıyoruz. Tüm kurumlara ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.