Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

OCEANMAN TÜRKİYE 2021 YARIŞLARI TAMAMLANDI

17.10.2021 16:56:00Türkiye’de ikinci kez yine Alanya’ da düzenlenen Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışları Serisi Oceanman tamamlandı. Yarışlarda iki gün boyunca 24 ülkeden 1100 sporcu kıyasıya mücadele etti. Denizden çıkan yüzücüler katılım madalyalarını Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in elinden aldı.

OCEANMAN TÜRKİYE 2021 YARIŞLARI TAMAMLANDI

 

Türkiye’de ikinci kez yine Alanya’ da düzenlenen Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışları Serisi Oceanman tamamlandı. Yarışlarda iki gün boyunca 24 ülkeden 1100 sporcu kıyasıya mücadele etti. Denizden çıkan yüzücüler katılım madalyalarını Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in elinden aldı.

 

Oceanman Türkiye; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Antalya Valiliği, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Alanya Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Keykubat sahilinde başlayan final günü 10K Oceaman ve 5K Oceanman yarışları yapıldı. Zorlu parkurda yüzücüler için su yüzeyinde mola ve beslenme alanları oluşturuldu.

 

10K OCEANMAN BİRİNCİSİ ERKEKLERDE DOĞUKAN ULAÇ,

KADINLARDA ALEYNA SUNGUR

10K Oceaman yarışı erkeklerde birinci 2 saat 20 dakika 7 saniye ile Doğukan Ulaç, ikinci 2 saat 30 dakika 5 saniye ile Emre Erdoğan ve üçüncü 2 saat 34 dakika 45 saniye ile Sehran Kartal oldu. Kadınlarda ise birinci 2 saat 29 dakika 51 saniye ile Aleyna Sungur, ikinci 2 saat 45 dakika 19 saniye ile Fransa’dan katılan Tiffany Pierrejean ve üçüncü 2 saat 49 dakika 44 saniye ile Esra Nur Gökçek oldu.

 

5K OCEANMAN YARIŞININ KAZANANLARI

5K Oceanman yarışı erkeklerde birinci 1 saat 13 dakika 47 saniye ile Ukrayna’dan katılan Viacheslav Semhaikin, ikinci 1 saat 17 dakika 28 saniye ile Alanya Belediye’mizin sporcusu Emirhan Altıntaş ve üçüncü 1 saat 18 dakika 26 saniye ile Alanya Belediye’mizin sporcusu Mehmet Can Gülerdağ oldu. Kadınlarda ise birinci 1 saat 17 dakika 33 saniye ile Hilal Zeynep Saraç, ikinci 1 saat 20 dakika 10 saniye ile Berfin Karabey ve üçüncü 1 saat 20 dakika 42 saniye ile Yaren Karabey oldu.

DERECEYE GİREN SPORCULARA PLAKET VE MADALYALARI VERİLDİ

Ödül töreni Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in emeği geçen yetkililere teşekkür plaketi takdimi ile başladı. Dereceye giren sporcular plaket ve madalyalarını Eski Dış Ticaret ve Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Oceanman Türkiye Kurucu Ortağı Abdurrahman Açıkalın, Oceanman Ceo’ su Fermin Egido, Gençlik İlçe Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, Alanya Liman Başkanı Mehmet Sayhan, MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur, Organizasyon Direktörü Alper Şensan’ın elinden aldı