Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ATATÜRK VEFATININ 83. YILINDA ÖZLEMLE ANILDI

10.11.2021 14:30:00Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 83. yıl dönümünde tören ve çeşitli etkinliklerle anıldı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri tüm yurtta olduğu gibi Alanya’da da çeşitli etkinliklerle gerçekleşti.  Anma programlarına Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum temsilcileri, oda başkanları, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. İlk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan etkinlikler, saat 09.05’te 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

ATATÜRK’ÜN HAYATI ANLATILDI

Cumhuriyet Meydanı’nda son bulan etkinlikler, Alanya Kültür Merkezi’nde devam etti. Saat 10.00’da başlayan etkinlikler kapsamında Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatı katılımcılara aktarıldı. Çocukluğundan, savaş meydanlarında sergilediği eşsiz mücadelenin Türk ulusuna zaferi getirişine, yükselen ve ebediyete kadar bu yükselişini sürdürecek Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ve ebediyete intikaline kadar geçen süre slayt ve şiir gösterileri ile sahnelendi.

SEVDİĞİ ŞARKILAR SESLENDİRİLDİ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkılar ve günün anlam ve önemine ilişkin kompozisyonlar seslendirildi. Öğrenciler tarafından çeşitli kareografik etkinlikler de gerçekleştirildi.