Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

RENGAREK ÇİÇEKLER TOPRAKLA BULUŞUYOR

08.12.2021 11:00:00Kış mevsimin gelmesi ile birlikte mevsimlik çiçek dikimine hız veren Alanya Belediyesi, parklar, orta refüjler ve yeşil alanları mevsimlik çiçekle donatıyor. Park Bahçeler Müdürlüğü’nün çalışmasıyla Alanya’nın görsel güzelliğine renk katan rengârenk çiçekler kenti süslüyor.

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü seralarında üretilen çiçekler ekipler tarafından toprakla buluşturuluyor. Yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da kentin dört bir yanını süsleyecek çiçeklerin dikimine ilçe genelindeki park ve refüjlerden başlandı.

“BİNLERCE ÇİÇEK ALANYA’YA GÖRSEL GÜZELLİK KATACAK”

Kış aylarının gelmesiyle birlikte şehrin renkli ve güzel görünmesi amacıyla mevsimlik ve çok yıllık çiçeklerin dikimine hız verdiklerini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel,  “Alanya’mız her alanda olduğu gibi görsel güzellik alanın da örnek bir kent durumundadır. Bu güzelliğe katkı sağması adına her yıl olduğu gibi mevsimlik çiçek dikimine başlanıldı. Şehrimizin dört bir köşesi Alanya’nın görsel güzelliğini tamamlayan çiçek ve çok yıllık bitkilerle donatılacak.” dedi.