Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

FIĞLA MAHALLESİ İMAR YOLUNDA SONA GELİNDİ

19.12.2021 12:41:00Merkez mahallelerde imar yolu açma çalışmaları devam ediyor. Çalışma kapsamında Fığla Mahallesi Mamadı Mevkii'nde 30 metre genişliğindeki imar yolu çalışmasında sona gelinirken, Kestel ve Mahmutlar'da ise yol açma çalışmaları sürüyor.

Alanya Belediyesi, kentin planlı gelişmesi, standart altyapı ve üstyapı hizmetlerine ulaşması adına başlattığı çalışmalara devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Alanya merkez, Kestel Üniversite ve yeni sanayi sitesi yolunda trafik yükünü büyük ölçüde rahatlatması planlanan, 30 ve 20 metreli iki imar yolu açılıyor. 30 metreli imar yolu Alanya merkezde Fığla Mahallesi'nden Büyükhasbahçe ve kuzey mahallelere bağlı alternatif bir güzergah oluştururken, 20 metrelik  Kestel Fakülte yolu da bölgenin en önemli ulaşım güzergahlarından birisi konumunda olacak.

KARGICAK, TOSMUR VE MERKEZDE ALTYAPI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Alanya Belediyesi Fen İşleri ekipleri merkez ve mahallelerde altyapı eksikliği bulunan bölgelerde yağmur suyu drenaj çalışmasına da devam ediyor. Çalışmalar Kargıcak Kanuni Caddesi ile Tosmur merkezde sürüyor.