Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

AVSALLAR MAHALLESİ’NE CARETTA CERATTA TEMALI PARK

24.12.2021 13:46:00Alanya Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı ile yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekliyor. Projesi tamamlanan Caretta Caretta Temalı Park için inşaat çalışmaları başladı.

Avsallar Mahallesi 171 ada yanındaki 922 m2’lik yeşil alana caretta carettaların neslinin devamlılığının önemine dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak amacıyla Caretta Caretta Temalı Park Projesi hazırlandı. Alan içerisinde; engelsiz yürüme yolu, çocuk oyun alanı, dış mekan spor aletleri, masa tenisi, oturma alanları dinlenme ve yürüme etkinlikleri yapılabilecek.

UYAR: “PARKIMIZI KISA SÜREDE TAMAMLAYARAK HALKIMIZIN HİZMETİNE SUNACAĞIZ”

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar yeni yapılan proje ile ilgili yaptığı açıklamada, “Nesli tükenmekte olan caretta carettalara dikkat çekmek amacıyla tasarladığımız ve yapım çalışmaları devam eden parkımızda özellikle Akdeniz Bölgesi’nde üremesini tamamlayan ve nesli tükenme tehlikesi yaşayan caretta carettalara dikkat çekmek istedik. Projesini tamamlayarak inşaatına başladığımız proje en kısa süre içerisinde tamamlanarak halkımızın hizmetine açılacak.” dedi.