Whatsapp Hemen Ara
Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ DRAMA KURSU

11.01.2022 11:20:00Eğitim alanındaki yatırım ve projeleri ile takdir toplayan Alanya Belediyesi, yeni bir projenin daha altına imza atıyor. Doğaçlamaya dayalı eğitim ve öğretimi desteklemek için Alanya Belediye Tiyatrosu (ABT), 7-13 yaş arası çocuklara ücretsiz yaratıcı drama kursları verecek.

Yaparak ve yaşayarak öğrenme olarak da tanımlanan yaratıcı drama kurslarına başvurular başladı. Son başvuru tarihi 17 Ocak olarak belirlendi. Kurslara katılmak isteyen çocukların velileri, başvurularını 08.30 – 17.30 saatleri arasında Alanya Belediyesi Kültür Merkezi’ne yapmaya başladı.

“KURSLARIMIZ SAYESİNDE ÇOCUKLAR YETENEKLERİNİ KEŞFEDEBİLECEK”

Düzenlenecek kurslarla ilgili açıklama yapan Alanya Belediye Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, drama kursları sayesinde çocukların kendi yeteneklerini keşfedebileceklerini söyledi. Müdür Çinal; “Yaparak ve yaşayarak öğrenme olarak da tanımlanan yaratıcı dramaya, bir de sanat ekleyince çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimleri daha da desteklenmiş oluyor.

Oyun ve doğaçlama temeline dayalı çalışmaları kapsayan kurslarımızla sosyal iletişimi iyi, özgüveni yüksek, arkadaş ilişkileri güçlü çocuklar yetiştirilmesine Belediye olarak biz de destek olmak istiyoruz. Çocukların gelişimine ve öğrenmesine katkı sağlamak için hazırladığımız projemize, başvuran 7-13 yaş arasındaki her çocuğumuz kurslarımızdan faydalanacaktır.” dedi.