Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA BELEDİYESİ GÜNLÜK HAYATI OLUMSUZ ETKİLEYEN YAĞIŞLARIN İZLERİNİ SİLMEYE BAŞLADI

23.01.2022 17:33:00Alanya Belediyesi, kent genelinde etkili olan şiddetli yağışların izlerini silmeye başladı. Kar ve heyelandan dolayı kapanan yollar açılırken, devrilen ağaçlar da kaldırılıyor.

Alanya Belediyesi günlerdir etkili olan şiddetli yağışların yol açtığı hasarları gidermek için çalışmalara başladı. Tüm kadroları ile mesai başında olan Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, heyelan ve kar nedeniyle kapanan yolları açarken, rüzgarın etkisiyle devrilen ağaçları da tek tek kaldırdı. Kar yağışının etkili olduğu yüksek kesimlerde ise mahsur kalan vatandaşlar için kurtarma çalışmaları yapıldı.

YAYLALARDA MAHSUR KALAN VATANDAŞLAR KURTARILDI

Yaylada vatandaşların mahsur kaldığı ihbarı üzerine hemen harekete geçen ekipler, kısa sürede olay yerine ulaşarak vatandaşları mahsur kaldıkları yerden kurtardı. Dere ve Dere Türbelinas Mahallesi’nde ise ekipler iş makineleri ile kar yağışına karşı yol açma çalışması yürüttüler.

HEYALANDAN KAPANAN SÜLEYMANLAR MAHALLESİ YOLU ULAŞIMA AÇILDI

Şiddetli yağışın akabinde toprak kaymasının yaşandığı Süleymanlar Mahallesi yolu da yine iş makineleri aracılığıyla ulaşıma açıldı. Vatandaşlar, yolun kapandığı ihbarı üzerine hemen olay yerine gelerek yolu ulaşıma açan Alanya Belediyesi ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e teşekkür ettiler.

AKSEKİ’NİN İMDADINA DA ALANYA BELEDİYESİ KOŞTU

Yardım elini komşu ilçelere de uzatan Alanya Belediyesi, Akseki’ye de kapanan yolların açılması için greyder gönderdi. Öte yandan ekipler Sapadere, Cikcilli, Bıçakçı, Çamlıca, Güney, Elikesik ve İmamlı’da da devrilen ağaçları kaldırıp, tıkanan dere yataklarında temizlik, yol genişletme ve bozulan yollarda onarım çalışması yaptı.