Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA BELEDİYESİ GES’İ BÜYÜTÜYOR

07.03.2022 17:39:00Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in de katıldığı Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayı oturumunda Alanya Belediyesi’nin Toslak Mahallesi’ne kuracağı GES Öz tüketim 1 ve GES Öz tüketim 2 için hazırladığı imar planı kabul edildi.

ALANYA BELEDİYESİ 2 YENİ GÜNEŞ EJERJİSİ (GES) TESİSİ KURUYOR

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Şubat ayı oturumunda Alanya Belediyesi’nin Toslak Mahallesi Kabaklık ve Çaltıeşiği mevkilerine kuracağı GES Öz tüketim 1 ve GES Öz tüketim 2 için 94.939 m²’lik alanı kapsayan imar planı da Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülerek kabul edildi.

YÜCEL “YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARIMIZI ARTTIRIYORUZ”

Büyükşehir Meclisi’nde alınan kararın Alanya için hayırlı olması dileğinde bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel “Her gün gelişen ve büyüyen Alanya’mıza yeni projeler kazandırıyoruz. Toslak Mahallemizde hayata geçirdiğimiz Güneş Enerji Santralimiz geliştirme adına hazırladığımız imar planı Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’mizde kabul edildi. En kısa sürede imar planı çalışmalarını tamamlayıp kurum görüşlerini alarak tesisi kurma çalışmalarına başlayacağız. Büyükşehirde alınan kararın Alanya’mıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi