Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA SANATSAL DOKUNUŞLARLA BAHARA HAZIRLANIYOR

18.04.2022 16:20:00Her yaştan insanın nefes aldığı, vatandaşların buluşma alanları olan parklar ve spor alanları Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce, bölgenin dokusuna uygun temalı resim çalışmaları ve tasarım figürlerle renklendiriliyor.

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kent genelindeki parkların doğal ve fiziki yapısına uygun temalarını ele alarak çeşitli sanatsal çalışmaları hayata geçiriyor. Çalışmalar doğrultusunda bahar havası park ve spor alanlarına taşıyor. Etrafında trafo ve benzeri yapılar bulunan tüm parklar çeşitli tasarımlarla renklendiriliyor. Spor alanları, çocuk oyun alanları, duvarlar gibi ortamlar, rengârenk figürlerle donatılarak farklı bir görünüme kavuşurken, bölge sakinlerinin de beğenisini kazanıyor.

“TÜM MAHALLELER RENKLENECEK”

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü teknik personelleri tarafından tasarlanıp üretimi yapılan, belediye ressamları tarafından objelerin koyulacakları alanlara uygun şekilde boyamaları yapılarak çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar, “Turizm kenti olan Alanya’mızda sanata ve sanatçıya verdiğimiz önemi şehrimizin her noktasında sergileyerek kentimizi güzelleştiriyoruz. Tüm mahallelerimizde aynı çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi.