Whatsapp Hemen Ara
Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

‘BİR ALANYAMIZ VAR’ LOGOSUNUN TANITIMI YAPILDI

13.08.2014 16:28:00Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 5 yıllık hizmet süresince kullanacağı ‘Bir Alanyamız Var’ logosunu düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı. Başkan Yücel, “Bu güzel ilçemiz; hizmetin en iyisini, sevginin en yücesini ve kardeşliğin birleştirici gücünü hak ediyor.” dedi.

BELEDİYE ÇALIŞMALARINDA KULLANILACAK

Belediye çalışmalarında kullanmak üzere ‘Bir Alanyamız Var’ logosu hazırlatan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Meclis Toplantı Salonu’nda geniş katılımlı bir basın toplantısıyla logo hakkında detaylı bilgi verdi. Bundan sonra tüm hizmetlerde bu logonun da kullanılacağını anlatan Başkan Yücel, “Alanya Belediyesi olarak, Alanyamız için yaptığımız ve yapacağımız tüm hizmetlerde, tüm iletişim faaliyetlerinde herkesin ve her kesimin içgörüsünü yansıtan ‘’Bir Alanyamız Var’’  sloganını ve logosunu kullanacağız.” dedi.

HER KESİMİ KUCAKLAYACAĞIZ

Hizmet süresince herkese eşit mesafede duracağını belirten Başkan Yücel, “ Tüm ekibimizle, başkanlığımız süresince ve sonrasında hep aynı heyecanla seveceğimiz, sahip çıkacağımız, gecemizi gündüzümüze katarak hizmet edeceğimiz, baş tacı yapacağımız ve herkesimi kucaklayacağımız bir Alanyamız var.  Söz konusu Alanya olduğu zaman bütün dargınlıklar, bütün şahsi hesaplar ve bütün politik çıkarlar rafa kalkar.  Yaptığımız seçim konuşmasında “Yönetim anlayışımızla kimseyi ötekileştirmeyeceğimizi söylemiştik.” Çünkü Alanya herkesin ve hepimizin kıymetlisidir. Bugün itibariyle bu anlayışımızdaki samimiyeti yeni bir sloganla taçlandırdığımızı sizlere bildirmek istiyorum.” dedi.

Başkan Yücel’in konuşmasından sonra logoyu tasarlayan Pra Ajansın Metin Yazarı Doğukan Gedik de logonun ortaya çıkış hikayesini anlattı ve basın mensuplarının sorularını cevapladı.

LOGO HAZIRLANIRKEN ALANYA’DAN ESİNLENİLDİ

Pra Ajans Metin Yazarı Gedik, “Logomuzda bulunan kırmızı, al bayrağımızı, mavi ve yeşil renkler ise tabiat ihtişamı olan Alanya’nın denizini ve doğal güzelliklerini çağrıştırmaktadır. Gülen yüz ifadesiyle, Alanya halkının misafirperver yapısına ve sıcakkanlı ruhuna atıf yapılmıştır. “Bir Alanyamız var” sözüyle ise hepimizin en kıymetlisi Alanya’ya olan sevgimiz perçinlenmiştir.” açıklamasını yaptı.