Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

20. ALANYA ULUSLARARASI TURİZM VE SANAT FESTİVALİ’NİN İLK GÜNÜNDE SEDA SAYAN’DAN MUHTEŞEM KONSER

28.05.2022 01:07:0020. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nin ilk gününde Seda Sayan konseri ile coşku en üst seviyeye ulaştı. Konser alanını hınca hınç dolduran vatandaşlar muhteşem bir konsere tanıklık ederken, gönüllerince eğlenme fırsatı buldular.

 

2 yıldır pandemi nedeniyle yapılamayan Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nin 20’ncisi büyük bir coşkuyla başladı. Yörük Göçü ile başlayan festival Alanya Belediye arkasında düzenlenen Seda Sayan konseri ile devam etti. Konser alanı hınca hınç dolarken, on binlerce vatandaş ilk olarak sahneye çıkan Onur Kırış ile eğlenceye başladılar. Muhteşem şarkılar ile alanı dolduran vatandaşları coşturan Onur Kırış’ın ardından Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, vatandaşlara seslendi.

“2 yıldır sizleri çok özledik” diyerek sözlerine başlayan Başkan Yücel, “Pandemi sonrasında hepimizin moral ve motivasyon olarak böyle güzel etkinliklerde bir arada olmaya ihtiyacı vardı. Alanya’nın en büyük, en önemli festivalinde sizleri ağırlamaktan onur duyuyoruz. 3 gün boyunca sanatla, kültürle, eğlenceyle, dolu dolu, keyifli bir festival yaşayacağız. 20 yıldır başarıyla gerçekleştirdiğimiz Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivalimiz, şehrimizin dışa açılan penceresi ve dünya kültürlerinin buluşma noktasıdır. Festivalimiz, artık Türkiye’de yapılan en önemli festivaller arasında gösterilmektedir. Şüphesiz ki, bu başarının altında tarihine, kültürüne, doğasına ve yaşadığı kentin değerlerine sahip çıkan tüm Alanya’nın imzası var” dedi.

SEDA SAYAN’A ÇEYİZ SANDIĞI VE GELİN ÇİÇEĞİ

Başkan Yücel, kısa süre önce evlenen Seda Sayan’a ceviz ağacından tamamen el işçiliği oymalı çeyiz sandığı, ipek kozasından gelin çiçeği ve üzerine resminin işlendiği su kabağı hediye etti. Seda Sayan, çeyiz sandığında bulunan Alanya Koza Ürünleri Kooperatifi Kadınları tarafından hazırlanan el emeği göz nuru ürünleri çok beğendiğini belirterek, “Yıllardır sahnedeyim. Aldığım en güzel hediye. Teşekkürler Alanya” dedi.

ALANYA İPEĞİ SEDA SAYAN’IN EVİNİ SÜSLEYECEK

Ünlü şarkıcıya hediye edilen çeyiz sandığının içinde bürümcük kumaşı ipek, Alanya ipeğinden yapılmış ipek örtü, mendil, el örgüsü dantel örtü, elde dokunmuş yüzde yüz ipek el dokuma Alanya Kuşağı, ipek dokuma Alanya Fuları,  marul cam bardak altlığı için örülmüş el örgüsü ipek dantel yer aldı.

Hediyelerin ardından konser coşkusu kaldığı yerden devam etti. En sevilen şarkılarını Alanyalı vatandaşlar için seslendiren Seda Sayan konseri geç saatlere kadar coşku ile devam etti.