Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

LİSELER ARASI TİYATRO ŞENLİĞİ TEŞEKKÜR TÖRENİ İLE SON BULDU

03.06.2022 12:33:00Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen 8. Liseler Arası Tiyatro Şenliği Alanya Belediye Kültür Merkezi’nde yapılan teşekkür töreni ile son buldu.

 

Bu sene 8.’si, gerçekleşen Alanya Belediyesi Liseler Arası Tiyatro Şenliği’ne 4 lise katıldı. Birbirinden güzel oyunlarla dolu dolu geçen şenlik renkli görüntülere sahne oldu. Profesyonelleri aratmayan oyunları yüzlerce öğrenci ve tiyatro sever izledi.

Şenliğin son gününde öğrenciler için ödül ve teşekkür töreni düzenlendi. Ödül törenine Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Akbaş, Belediye Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, Belediye Tiyatrosu Oyuncuları, öğrenciler, öğretmenler ve oyuncu öğrencilerin yakınları katıldı.

BAŞKAN YÜCEL’E TEŞEKKÜR ETTİLER

Ödül töreninde söz alan katılımcı okulların temsilcileri yaptıkları konuşmada, sanata ve Liseler Arası Tiyatro Şenliği’ne verdiği destekten dolayı Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e teşekkür ettiler. Muhteşem bir şenliği geride bıraktıklarını belirten okul temsilcileri, Alanya Belediyesi’nin düzenlediği bu şenlikle öğrencilere tiyatro sevgisinin aşılandığını ve kültürlü, sanatsever yeni bir nesil yetiştirildiğinin altını çizdiler.

BAŞKAN YARDIMCISI AKBAŞ, “SANAT BİR MİLLETİN OLMAZSA OLMAZIDIR”

Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Akbaş, “Sanat bir milletin olmazsa olmazıdır” diyerek katılımcı okulları tebrik etti. Akbaş, şenliğe katılan okulların her yıl artmasını dilediklerini ifade etti.

MÜDÜR ÇİNAL, “ŞENLİK AMACINA ULAŞMIŞTIR”

Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal ise "Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin kendilerini ispat ettiler. Sahne er meydanıdır. Özgüvenlerini görmek kendilerinin ifade etmeleri bizi çok onurlandırdı. Şenliğimiz amacına ulaşmıştır. Katılım gösteren emek veren herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.