Whatsapp
Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

KARDEŞ ŞEHİR TRAKAİ’DE ALANYA TEMSİL EDİLDİ

08.06.2022 16:28:00Alanya’nın kardeş şehri Trakai’de düzenlenen Şehir Festivali’ne Alanya Belediyesi heyeti de katıldı. Trakai’de çok güzel ağırlanan Alanya heyeti, festival boyunca renkli birçok etkinlikte yer aldı ve ülkemizi temsil etti.

3 – 5 Haziran 2022 tarihlerinde Litvanya’daki Alanya’nın kardeş şehri Trakai Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu 30. Trakai Şehir Festivali kutlamalarına Alanya Belediyesi Heyeti katılım gösterdi. Alanya Belediyesi Meclis Üyeleri Mehmet Babaoğlu, Hacı Mevlüt Zavlak, Hüseyin Yaman ve Alanya Belediyesi Dış İlişkiler ve Turizm Birimi Sorumlusu Özge Kıldırgıcı Litvanya ziyaretini gerçekleştirdi.

Trakai Belediyesi Başkanı Andrius Satevicius Alanya heyetini en iyi şekilde ağırlarken, Alanya Belediyesi’ni temsil eden heyet, ülkenin 700. yıl kutlamaları sebebiyle coşkuyla gerçekleştirilen törenler ve etkinliklere dâhil oldu. Alanya heyeti festival kapsamında Litvanya Cumhuriyeti Parlamento Salonunda, Meclis Başkanı Viktorija Cmilyte Nielsen ile buluştu. Trakai Belediyesi eski Başkanı ve şu an Litvanya Cumhuriyeti Milletvekili olan Edita Rudeliene heyeti karşıladı. Alanya Belediyesi Heyeti, Trakai Şehir Festivali açılış töreninde Türkiye Cumhuriyeti - Litvanya Vilnius Büyükelçisi Gökhan Turan ve Azerbaycan Cumhuriyeti - Litvanya Vilnius Büyükelçisi Dr. Tamerlan Garayev ile de bir araya gelme fırsatı buldu. Diğer kardeş şehir heyetleriyle birlikte resmi davetlere ve şehir etkinliklerine katılan Alanya Belediyesi meclis üyeleri, güzel bir festivali geride bıraktıklarını belirterek, Trakai Belediye Başkanı Andrius Satevicius ve personellerine teşekkür ettiler.