Whatsapp
Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA BELEDİYESİ AİLE KADIN DESTEK MERKEZİ 2 YILI GERİDE BIRAKTI BİNDEN FAZLA KADINA DESTEK SAĞLANDI

24.11.2022 13:54:00Alanya Belediyesi tarafından kadınların hizmetine kazandırılan Aile Kadın Destek Merkezi 2 yıldır çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tarafından toplumun temel yapı taşlarının en önemli bireyi olan kadınlarımızın toplumsal ve bireysel konular karşısında destek alabilmeleri için kente kazandırılan Aile Kadın Destek Merkezi, 2 yıldır çalışmalarını sürdürüyor. Toplum içinde kadınların daha güçlü olmalarına katkı sunmayı hedefleyen ve bu doğrultuda çalışan merkez, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in 25 Kasım 2020 Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde açılışını gerçekleştirdiği günden bu yana 1000’i aşkın kadına hizmet verdi. Başkan Yücel’in, Alanya halkının hizmetine kazandırdığı Aile Kadın Destek Merkezi kadınların güven noktası haline gelirken, her geçen gün yeni çalışmalarla daha çok kadına ulaşmayı amaç ediniyor.

KADINLARA TAM DESTEK

Aile Kadın Destek Merkezi; Psikolojik Danışmanlık, Hukuki Danışmanlık, Aile Danışmanlığı, Diyetisyen Hizmeti gibi çok çeşitli alanlarda hizmet veriyor ve kadınların her yönüyle rehabilite olmalarına ve bilgilenmelerine katkı sağlıyor. Özellikle Aile Kadın Destek Merkezi kadınların hakları ve kamu kurum ve kuruluşlarından alabilecekleri hizmet noktasında köprü görevi üstlenmektedir.

ŞİDDETE KARŞI MÜCADELE VERİYOR

Merkezin en büyük misyonlarından birinin şiddete hayır demek ve şiddete karşı durmayı öğretmek olduğunu belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Merkezimizdeki uzman ekipler, her başvuru yapan kadına şiddetin bir kader olmadığını belirterek şiddete maruz kalan kişilerin, destek alabileceği tüm kurumlarla köprü görevi rolünü üstlenmektedir. Şiddet sonucunda ortaya çıkan ruhsal problemlerle baş etmeyle ilgili psikolojik destek sağlarken hukuki anlamda kadınların hakları noktasında bilgilenmeleri için avukat desteği sağlamaktadır” diye konuştu.

AİLE HUZURUNU TEMİN EDİYOR

Başkan Yücel, merkez hakkında şu bilgileri verdi: “Aile Danışmanlığı hizmetiyle evlilik kurumunun önemi, aile içi iletişimin sağlıklı hale gelmesi, özellikle son yıllarda artan boşanma oranlarının önüne geçmek ve aile yapısını güçlendirmek adına hem bireysel hem grup çalışmaları yapıyor.

SAĞLIKLI BESLENMEYİ ÖĞRETİYOR

Aile Kadın Destek Merkezi’nde verilen Diyetisyen Danışmanlığı hizmeti ile kadınların sağlıklı beslenmeyi öğrenmesi, aile içine sağlıklı yaşam prensiplerini dahil etmesi, vücudunu tanıması ve profesyonel görüşle dengeli yaşama adım atmasına öncülük ediliyor.

EĞİTİM–SEMİNER ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRİYOR

Aile Kadın Destek Merkezinde görevli uzman personeller tarafından kadınlara yönelik çeşitli başlıklarda (iletişim, anne baba tutumları, kadın olmanın incelikleri, kaygı, motivasyon) seminerler düzenlenirken kurum içindeki personellere ve vatandaşlara yönelik ‘Kadına Şiddeti Önleme’ seminer çalışmaları gerçekleştiriliyor.

PROF. DR. MEHMET ZİHNİ SUNGUR ALANYALI KADINLARLA SÖYLEŞİDE BULUŞACAK

Bu anlamda 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde özel bir etkinlik düzenliyoruz. 25 Kasım günü saat 10.00’da Alanya Kültür Merkezi’nde Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur Alanyalı kadınlarla bir araya gelecek ve Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele adlı bir söyleşi gerçekleştirecek. Akabinde ise yine Kültür Merkezi’nde 11.30’da Kadın Üretirse adlı bir sergimiz olacak. Tüm vatandaşlarımızı etkinliklerimize bekliyoruz.”