Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

GÖNÜL PINARI PROJESİ İLE 2022 YILINDA 2 BİN 500 VATANDAŞA 20 BİN 500 ADET KIYAFET YARDIMI YAPILDI

17.01.2023 15:49:00Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan Gönül Pınarı Projesi ile 2022 yılında tekstil ürünü ve ayakkabıdan oluşan 20 bin 500 adet kıyafet yardımı yapıldı.

Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan ve kentin 276 farklı noktasına yerleştirilen Gönül Pınarı Kumbaraları ile toplanan tekstil ürünü kıyafet ve ayakkabılar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Hayırsever vatandaşların destekleriyle dolan Gönül Pınarı Kumbaraları ile hem yardımlaşma kültürü yaşatılıyor hem de ihtiyacı olan vatandaşların talepleri karşılanıyor. Ürünler, genç-yaşlı, kadın-erkek her yaştan vatandaşların ihtiyaçlarına uygun olarak ayrıştırılıyor.

276 NOKTADA TOPLAMA KUMBARASI BULUNUYOR

Proje ve işleyiş hakkında bilgiler veren Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hüseyin Doğan, proje ile her yaştan ihtiyaç sahibine destek sağlandığını belirtti. Müdür Doğan, “Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan Gönül Pınarı Mağazamız Saray Mahallesi’nde vatandaşlarımıza hizmet vermekte. Kumbaralarımız hemen hemen her mahallede bulunmaktadır. Alanya içerisinde 276 adet giysi kumbaramız mevcut. Vatandaşlarımız kumbaraların konumlarına www.alanya.bel.tr adresinden ulaşabilirler” dedi.

2022’DE 20 BİN 500 PARÇA İHTİYAÇ SAHİBİNE ULAŞTI

“Gönül Pınarı Mağazamızdan 2022 yılı içinde 2 bin 500 vatandaşa 20 bin 500 parça kıyafet desteği sağladık” diyen Müdür Hüseyin Doğan, “Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’in çok önem verdiği Gönül Pınarı Mağazamız sadece Alanya içeresindeki vatandaşlarımıza değil ülke genelinde yaşanan doğal afetlerde de ihtiyaç sahibi ailelere destek vermektedir. Her yaş grubuna uygun elbiseleri temin edebileceğimiz mağazamızda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza özel günlerde kullanabilecekleri damatlık, gelinlik ve nişan elbiselerini de temin etmek mümkün” diye konuştu.

 

Giysi kumbaralarının haritadaki konumları aşağıdaki linkte bulunmaktadır:

 

https://bit.ly/3WgttWw