Whatsapp
Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA BELEDİYESİ’NDEN GAZİLER GÜNÜ’NDE ANLAMLI ETKİNLİK

19.09.2023 13:00:00Alanya Belediyesi, 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Alanya’daki gaziler için özel ve anlamlı bir etkinlik düzenledi. Gazileri unutmayan Alanya Belediyesi, Kıbrıs ve Kore gazilerini tekne turuna çıkardı.

19 Eylül Gaziler Günü tüm yurtta olduğu gibi Alanya’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan kutlamalar, Alanya Kaymakamlığı, Alanya Belediyesi ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün düzenlediği kahvaltı programı ile devam etti. Programa Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Celal Tekin, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Alaettinoğlu, Alanya Sosyal Hizmetler Müdürü Ahmet Çelik ile gaziler ve gazi yakınları katıldı.

TEKNE TURU DÜZENLENDİ

Kahvaltı programının ardından Gaziler ve aileleri için özel tekne turu düzenlendi. Tekne gezisi boyunca kahraman gazilere Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel ve Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hüseyin Doğan eşlik etti. Gazilerle yakından ilgilenen ve sohbet eden Başkan Yardımcısı Yüksel, “Gazilerimiz bizlerin baş tacıdır. Alanya Belediyesi olarak da yalnızca Gaziler Günü’nde değil her zaman yanlarındayız. Onların iyiliği, sağlığı ve sıhhati için elimizden gelen ne varsa yapıyoruz. Alanya Muharip Gaziler Derneğimiz de Alanya Belediyesi Tosmur Ek Hizmet Binamızda hizmet vermektedir. Allah onları başımızdan eksik etmesin. Bugün katılan tüm gazilerimize Allah’tan uzun ömür diliyor, teşekkür ediyorum” dedi.