Whatsapp
Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA BELEDİYESİ KIŞLIK BUDAMA ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

14.12.2023 15:25:00Alanya Belediyesi ekipleri, şehrin dört bir yanını yeşillendirmeye devam ederken bir yandan da Alanya’da bulunan ağaçların bakım işlerini sürdürüyor.

Alanya Belediyesi, şehir genelinde dikim işlemini gerçekleştirdiği ağaçların, periyodik bakımını yaparak yeşili ve doğayı korumaya devam ediyor. Ağaçların sulanmasından budanmasına, gübrelenmesinden ilaçlanmasına kadar tüm çalışmaları periyodik olarak yapan ekipler, ağaçların uyku dönemi olan kış aylarında kuruyan ve fiziki olarak güçsüz olan dallarını budama işlemlerini yaparak ağaçların kalitesini, büyüme hızını, ömrünü, estetiğini ve hastalıklara karşı direncini arttırmasına yardımcı oluyor.

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar çalışmalarla ilgili bilgi vererek, “Budama çalışmalarımız; Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün alanında uzman personelinin oluşturduğu ekip ve her ekibin başında bulunan teknik personeller olan ziraat mühendislerimiz, orman teknikerlerimiz ve peyzaj mimarlarımız tarafından yürütülmektedir. Her ağaç için değerlendirme yapılmakta ve ağacın türü, aktüel durumu göz önünde bulundurularak ihtiyaç duyduğu en uygun budama yöntemi seçilerek uygulama yapılmaktadır.” dedi.