Whatsapp
Engelli web sitesi için tıklayın

Meclis toplantı tutanağı

Meclis toplantı tutanağı

Dönem / Tipi 2015 / OLAĞAN
Tarih ve Saati 07.04.2015 14:00:00
Birleşimi 1
Oturumu 1
Toplantı Yeri BELEDİYE MECLİS SALONU
Meclis Başkanı Ziraat Müh. Adem Murat YÜCEL
Divan Katibi Garip KODAL
Divan Katibi Mustafa TOKSÖZ

Belediye Meclisinin 07 NİSAN 2015 günlü olağan toplantısında alınan kararların hülasalarını

 muhtevi zabıtnamedir.

            Belediye Meclisi 07 NİSAN  2015 Salı günü saat 14.00’de Belediye Başkanı Adem Murat YÜCEL Başkanlığında toplandı.

Meclis Başkanı Adem Murat YÜCEL toplantı açmadan önce meclis toplantısına katılan meclis üyelerine, daire amiri arkadaşlara, basının temsilcilerine ve konuklara Nisan ayı meclis toplantısına teşriflerinizden dolayı teşekkür etti. Alınacak olan kararların bölge halkına hayırlı ve uğurlu olmasını diledikten sonra sözlerine şöyle devam etti.

Alanya’yı yüksek standartlara sahip, sosyal ve kültürel hayatı zengin, halkın yaşamaktan mutlu olduğu ve huzur bulduğu “Örnek bir dünya kenti” vizyonu ile 30 Mart 2014’de onurla başladığım Belediye Başkanlığının 2014 yılı Faaliyet Raporunu sizlere sunmaktan dolayı büyük mutluluk ve gurur duyuyorum.

Tarihi geçmişi, kültürel zenginliği daima koruyan Alanya'da ayrı dilleri konuşan farklı inançlarda, farklı ırklardaki insanlar barış içinde yaşamışlardır. Hizmetlerimizi gerçekleştirilirken, kapılar her kesimden ve her yaştan insana açık tutuk, halkın ihtiyaçları her zaman dikkate alınmıştır.

 

Sadece bugün için bir şeyler yapmadığımızın, Alanya'nın geleceğini de şekillendirdiğimizin farkındayız. Alanya'nın geçmişinden gelen değerlerini, özelliklerini koruyarak onu yarınlara taşımak ve gelecek nesillere gururla teslim etmek istiyoruz.

 

06.12.2012 tarih ve 28489 sayılı Resmi gazetede yayınlanan “Onüç ilde Büyükşehir Belediyesi ve Yirmi Altı İlçe Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair” 6360 sayılı Kanun ile Antalya Büyükşehir Belediyesinin sınırlarını İl Mülki sınırları olarak değiştirilmiştir. 6360 sayılı Kanun ile değişen sorumluluk alanının fiziki yapısının çok geniş ve dağınık olmasına bağlı olarak hizmetin etkin yürütülmesinin sağlanması amacı ile Alanya Belediyesi idari yapılanmasında dört farklı hizmet noktası oluşturulmuştur.

 

Alanya Belediyesi'nin mücavir alanı yeni yasayla birlikte 3342 hektardan 182618 hektara yükselerek, hizmet alacak olan mahalle sayısı 102 ye çıkmıştır. 6360 sayılı Kanun ile 55 kat büyüyen ilçemizde hizmet alanlarının çok dağınık ve merkezden çok uzak mesafelerde olmasına rağmen, 2014 yılında yeni yönetim anlayışımız, büyüyerek gelişen organizasyon yapımız, uzman kadromuz ve değişen yönetim sistemimizle 182618 hektar alanda eş zamanlı ve şeffaf hizmet imkânı sağlanmıştır. Ve bu vesileyle sürekli gündemimizde olan Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda görev yaptığı esnada ve görev yerinde teröristlerce rehin alınan, saatler süren müzakerelerde maalesef olumlu sonuçlanmamıştır. Yaşanan terör saldırısında ülkemiz yetiştirdiği değerlerinden biri olan Savcı Mehmet Selim Kiraz   şehit edilmiştir. Savcımızın ailesi başta olmak üzere tüm ülkemize baş sağlığı diliyorum. Ve aynı zamanda Fenerbahçe kafilesine cumartesi gecesi Rize'den maçtan dönerken yapılan silahlı saldırıdan dolayı, tüm spor camiasına ve Fenerbahçe Spor Kulübü'ne de geçmiş olsun diyor, temennim suç faillerinin en kısa zamanda yakalanıp adalete teslim edilmesidir. Fenerbahçe kafilesine yönelik düzenlenen saldırıyı esefle kınadığımı belirtmek istiyorum.

Yine Alanya iskelesi’nde Balıkçı Barınağı Yönetmeliği ve kentsel tasarım projelerine aykırı hiçbir uygulamaya izin vermeyeceğim hususunda ve  Alanya’nın huzuru ve selametinin her şeyin önünde geldiğini bir kez daha hatırlatmak istiyorum. ‘iskele Alanya halkının malıdır’ turizmin gözbebeği Alanya'ya yakışmayan görüntüleri ortadan kaldırmakta bizim görevimizdir.  İskele Alanya halkınındır, hep öyle kalacaktır. Bu tür tatsız hadiselerin bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum.

 

Alanya'nın her noktasının bir Alanya olması için hizmet ve etkinliklerin gerçekleştirilmesinde çıktığımız bu yolda desteklerini bizden esirgemeyen ve uyum içinde çalıştığımız siz değerli meclis üyelerimize, başkan yardımcılarıma, birim müdürlerime, memurumdan işçisine mesai arkadaşlarıma, bize destek olan Alanya halkına sizlerin huzurunda bir kez daha şükranlarımı sunarım. Ve bu vesileyle gündem maddelerinin müzakeresine geçmeden önce gündeme alınmasını istediğiniz konuları ve ifade etmek istediğiniz hususlar varsa söz vermek istiyorum dedi ve bu arada Meclis Katibi arkadaşların meclis yoklamasını yapmalarını rica ediyorum dedi.

Yapılan yoklamada;

Üyelerden; Zihni ASİLTÜRK, Fahri BAYSAL, Mehmet KULA, Mustafa TOKSÖZ, Abdullah SÖNMEZ, Fahrettin Kerim AYDOĞAN, Mustafa TUNA, Tunahan KASAPOĞLU, Kerim ERTEKİN, Fatma Melike NAZİFOĞLU, Abdullah ÖZTÜRK, Celal TAŞKIN, Mehmet Ali TEKİN, Hasan BASAR, Adem ER, Ali UĞUR, Hasan ÖZDEMİR, Garip KODAL, Emin HATİPOĞLU, Kerim BAŞKAPTAN, Alper BİRER, Müzeyyen Gökçen NAZİFOĞLU, Mehmet ŞENLİ, Şükrü CİMRİN, Arif TOK, Ahmet BÜKÜŞ, Mustafa KEŞOĞLU, Erol FAZLOĞLU, Yusuf HASTÜRK, Erkan DEMİRCİ, Gökhan SİPAHİOĞLU, Mehmet KURAL, Mustafa ARAS, Erdoğan TOKTAŞ, Nefise DEVELİOĞLU’nun  toplantıya iştirak ettikleri görüldü.

Üyeden Eray ERDEM’in yazılı mazereti, Ertuğrul AKAY’’ın toplantıya iştirak etmedikleri görüldü.

Üyelerin  ekseriyetinin toplantıda hazır bulundukları görülmekle, gündem maddelerinin müzakeresine geçildi.

Daha sonra parti grubu temsilcilerine gündem maddesine ilave etmek istenilen bir hususun olup olmadığını sorduğunda üyeden Erdoğan TOKTAŞ gündem maddelerine geçmeden önce CHP meclis grubu olarak bizde bir değerlendirme sunmak istedik diyerek sözlerine şöyle devam etti. Bir yılı geri de  bırakmış bulunmaktayız. CHP Meclis grubu olarak seçildiğimiz ve göreve başladığımız ilk meclis toplantısında klasik meclis üyeliği yapmayacağımızı, önerge veren, sorun soruşturan ve katılımcı bir çalışma yapacağımızı beyan etmiş idik. Ayrıca Alanya’nın yararına olduğunu düşündüğümüz bütün çalışmalara destek vereceğimizi belirtmiştik.

Geçtiğimiz bir yıl içinde gerek yazılı ve gerekse bir kısım önerge ve öneri sunduk. Sunduğumuz öneriler genel olarak meclisimiz tarafından olumlu karşılandı ve karar altına alındı.

CHP meclis grubu olarak en büyük eleştirimiz Stratejik Plana olmuştur. Bu tür ve özellikle stratejik plana yapmış olduğumuz eleştiriler Belediye Başkanı ve yönetimini elini taşın altına daha da sokması, daha çok çalışması, Alanya’ya çok daha fazla yatırımlar ve işler yapmasını sağlamaya yöneliktir. Muhalefet meclis grubu olarak bizim en önemli görevimiz iktidarın eksikliklerini, yanlışlarını dile getirip daha çok işler yapmasına vesile olmak, hatalarını en aza indirmelerini sağlamaktır.

30 MART’tan itibaren yürürlüğe giren yeni Büyükşehir Yasası sebebiyle değişen tüm sistem ve bundan kaynaklanan ve halen bir çoğu devam eden sorunlar sebebiyle bir çok aksamalar olmuştur.

Önümüzdeki dönemde bütün bu aksaklıkları da en aza indirerek çok daha verimli, kapsamlı ve büyük projelere odaklanmış, büyük projelerin altına imza atan bir meclis olmalıyız.

Gündemimizde bulunan Alanya Belediyesi Faaliyet Raporuna (biraz sonra değineceğiz) genel olarak bakıldığı zaman büyük yatırımların veya projelerin bulunmadığı, rotin Belediyecilik işleri ve faaliyetlerinin bulunduğu görülmektedir. Bunun sebebinin büyük ihtimalle Büyükşehir uygulaması ve buna yönelik sorunlar olabileceğini, yeni bir yönetim anlayışı ve ekibin yeniden oluşması, bir kısım sebeplerin bulunduğunu biliyoruz. Fakat bundan sonraki dönemde Büyükşehir uygulaması kısmende olsa alışılmış olması, ekibin yeniden kurulmuş olması, ileriye yönelik hiçbir mazeretin kalmamış olması göre alındığı zaman Başkan ve Yönetiminin vitesi arttırması ve yükseltmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Önümüzdeki dönemlerde CHP meclis grubunun etkisi, muhalefeti ve Başkan ve yönetimini gece gündüz ve çok daha fazla çalıştırmaya yönelik baskı ve yönlendirmesi artarak devam edecektir.  Amacımız iktidarı ve Başkanımızı Alanya yararına daha çok çalıştırmaktır. Bu vesileyle Sayın Başkana ve grubuna seçimde vatandaşa vaad ettikleri büyük yatırımları bir bir hizmete sokmalarını, zamanın azalmakta olduğunu hatırlatmak istiyorum diyerek sözlerini tamamladı.

Başkan Adem Murat YÜCEL’de cevaben yapılan bu açıklamaya teşekkür ettikten sonra bu olumlu tenkit ve önerilerinizi her zaman dikkate alacağımızı grubum, meclis ve belediye çalışanları adına dikkate alacağımızı bilesiniz ve bu sunumunuzdan dolayı da CHP grubunü çok teşekkür ediyorum dedi ve bugün Bilgi İşlem Müdürlüğümüz ilk defa bir uygulamaya imza attılar. Bugün (Meclis TV olarak) Belediyemiz sitesini artık dünyanın her yerinde Belediye Meclisimizi canlı olarak izleyebileceklerdir.  Birde iskele bölgesinde İNTERNET bağlantısını yeni neslin önlerini açmak ve daha iyi yetişmeleri adına ücretsiz olarak bu bölgede de yararlanabileceklerdir,dedi ve Sizlerin gündeme ilave ettirmek istediğiniz bir konu yoksa Başkanlık olarak bizim ilave ettirmek istediğimiz 8 (sekiz) ayrı konu var diyerek gündeme ilave edilecek maddeleri ayrı ayrı okuttu.

            GÜNDEME İLAVE EDİLMESİ İSTENEN VE OKUNAN HUSUSLAR

1-      İmar ve Bayındırlık Komisyonu Raporunun görüşülmesi. (Rapor; dosyasında. İçeriği: Mahmutseydi Mah. 607 ada, 1 parselle ilgili uygulama imar planı talebi.)

2-      Temizlik işleri Müdürlüğü ile Alanya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında mahkümlerin kamuya yararlı işlerde ücretsiz çalışmalarına ilişkin hazırlanan İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ’nün görüşülmesi ve Belediye Başkanına bu konuda yetki verilmesi.

3-      Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet 2013 model İsveç DYNAPAC CA 2500 silindir iş makinesini Belediyemize hime talebi ile ilgili Cömertoğlu Otelcilik A.Ş.’nin dilekçesi.

4-      Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet Hidromak marka HMK 102B Alpha serisi kazıcı yükleyici iş makinesi ile bir adet DAEMO B 50 hidrolik kaya kırıcısının Belediyemize hibe talebi ile ilgili Cömertoğlu Otelcilik A.Ş.’nin dilekçesi.

5-      Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet Hidromak marka HMK 220LC-3 paletli ekskavatör ve bir adet 2015 model GA 200 hidrolik kırıcıyı Belediyemize şartsız hibe talebi ile ilgili Toros Residence İnş.Tur.San. ve Tic.Ltd.Şti.’nin dilekçesi.

6-      Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet VOLVO marka 2014 model G940 Greyderi (şasi No: 503842,  Motor Seri No: 11676035) Belediyemize şartsız hibe talebi ile ilgili Cebeci Grup İnş.Tur. A.Ş.’nin  dilekçesi.

7-      Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet 2015 model CAT marka (Şase No: B9C1261) Greyder iş makinesini Belediyemize şartsız hibe talebi ile ilgili Ere Demir İnş. Emlak Sey.İth.İhr.Tur. ve Tic.Ltd.Şti.’nin dilekçesi.

8-      Ek’te örneği sunulan Bir Alanya’mız var logosunun Belediyemiz resmi yazışmalarında kullanımının görüşülmesi.

Başkanlıkça gündem dışı öneriler oya sunuldu. Oybirliği ile kabulüne karar verildi.

Başkan Adem Murat YÜCEL gündem maddelerinin 1.sırasında bulunan Alanya Belediye Başkanlığının 01 OCAK 2014 - 31 ARALIK 2014 tarihlerini içeren Faaliyet Raporu var, yasa gereği Meclis kürsüsünü Meclis 1.Başkan Vekili Fahri BAYSAL’a bıraktığı, Meclis 1.Başkan Vekili de kürsüde yerini aldıktan sonra Sayın Belediye Başkanım, Değerli Meclis Üyesi arkadaşlarım, sevgili konuklar, Belediyemizin değerli birim amirleri, basınımızın güzide temsilcileri sizleri en derin sevgi ve saygı ile selamlıyorum diyerek sözlerine şöyle devam etti.

            Belediye meclisimiz siz değerli üyelerinin katılımları ile bugüne kadar bir uyum içersinde çalışmıştır. Bu konu ile ilgili herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 30 Mart 2014 tarihinde göreve başlayan Sayın Belediye Başkanımız Adem Murat YÜCEL’in 2014 yılı Faaliyet Raporuna ilişkin kitap ve dijital ortamda sizlere sunulmuştur. Faaliyet raporu hakkında sizlerin öneri ve eleştirileriniz hizmet anlamında katkı sağlaması bakımından Alanya’mız için önem arzetmektedir diyerek kitap halinde hazırlanan, dijital ortamda da sizlere takdim edilen Faaliyet Raporunu okunmuş gibi mi? kabul edelim dediğinde üyeden Kerim BAŞKAPTAN söz alarak idare olarak sizlerin anlatacağınız bir şeyler varsa, anlatıp, bizimde onunla ilgili eleştirilerimiz ve katkılarımız nelerse onları anlatırız ve oylamadan önce rapor üzerinde eleştirilerimizi söyleyelim diyerek şöyle devam etti. Büyükşehir Belediye yasası gereği, Belediyede yeni yapılanma ve bir takım düzenlemeler oldu.
Bunun sonucu daha sonra belli olacak, birde Denetim Komisyonu Raporu hemen bu maddenin yanında yer alıp, birlikte değerlendirilse daha iyi olurdu diye düşünüyorum, ben çeşitli Müdürlükler tarafından yapılan hizmet ve yatırımların devam eder olması aslında kurumsallaşmış bir Alanya Belediyesinin kimliğine gider olması düşündürüyor.  Birde bu raporda Kırsal Hizmetler Müdürlüğünün yapmış olduğu asfalt hizmetleri ile Fen İşleri Md.lüğünün yapmış olduğu asfalt hizmetleri ayrı ayrı değerlendirilmiş, belki bu bir yazım hatası olabilir, ancak biz genel itibariyle yapılan anlamda bu yıl faaliyet raporuna olumlu oy vermeyi düşünüyoruz dedi.

            Üyeden Erdoğan TOKTAŞ söz alarak bizimde CHP grubu olarak bir kısım  değerlendirmelerimiz, görüş ve düşüncelerimiz, bilgi taleplerimiz var diyerek görüş ve düşüncelerini şöyle açıkladı.

Hukuk İşleri Müdürlüğü : Hukuk İşleri Müdürlüğünün Faaliyet Raporuna baktığımız zaman davaların genellikle belediye aleyline sonuçlandığı, bazı dava türlerinde kaybetme oranının çok yüksek olduğunu görüyoruz. Bu sebeple belediye yönetimini önümüzdeki döneme ilişkin olarak idari iylem ve işlemlerde daha dikkatli ve hukuki olması gerekir.

Bütçe : Bütçenin gerçekleşme oranının %57.83 olduğunu görüyoruz. Bu tüm zamanların en düşük oranıdır, bunun da beldelerin birleşmesinden kaynaklanmaktadır. Bütçenin gerçekleşmesi için ciddi bir çalışma yaparak kısa vadede bütçenin %80’e, uzun vadede de denk bütçeye getirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

İnsan Kaynakları : Belediyenin yasal ve zorunlu engelli kontenjanının ne kadar olduğunu anlayamadık, ayrıca engelli kontenjanı tamamen dolumudur, kaç kişi çalışmaktadır, bununla ilgili bir bölüm bulamadık,

Bilgi İşlem Müdürlüğü: Bilgi İşlem sistemine beldelere ait imar planlarının tamamen işlenmediği ve bunun bir takım sorunlara ve bir takım şikayetlere sebep olduğu bilinmektedir. Bu sebeple en kısa zamanda Bilgi İşlem Müdürlüğümüz tarafından beldelere ait planların işlenmesi/yüklenmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Fen İşleri Md.lüğü: Faaliyet raporunun 96.sayfasının alttan 4.parağrafında  “ilçemizde Tarım hayvancılıkve ticaretiyle uğraşan vatandaşlarımızın ürünlerini alıcılara satabilecekleri alanların sağlanması için mahallere Pazar yerleri yapılmıştır.” İfadesi geçmektedir. Bu pazaryerleri nereye, kaç tane açılmıştır, bizim bu konuda bir bilgimiz yoktur, bilgi verilirse memnun oluruz.

            Rapora göre asfaltma faaliyetlerine baktığımız zaman geçtiğimiz bir yıllık süreçte asfaltlama faaliyetlerinde bir artış olduğunu görüyoruz.fakat buna karşılık parke ve kaldırım çalışmasına baktığımız zaman bir düşüş, nerdeyse 4/1, 5/1 oranında bir düşüşle 11 km.ye düştüğünü görmekteyiz. Parke ve Kaldırım çalışması medeniyetin en önemli özelliklerinden biridir. Belediyeciliğin en yararlı en değerli faaliyetidir. İnsan sirkülasyonunun olduğunu yerde yaşam standartlarının gelişmesi için parke ve kaldırım çalışmaları olmazsa olmazdır, vazgeçilmezdir. Büyük bir ihtimalle beldelerin birleşmesinden de kaynaklanmış olabilir, fakat önümüzdeki süreç içersinde beldelerle birlikte kırsal alanlarla bir eş güdüm içersinde parke ve kaldırım çalışmalarının mutlaka titizlikle arttırılması belediyemizin başarısı olacaktır.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü : Bu Müdürlükçe bir çok çalışmanın yapıldığı ve yapılmakta olduğu, projelendirildiği gözlenmektedir. Fakat bizim incelememize göre yapılmış ve yapılacak olan projelerde spora yönelik herhangi bir çalışma yoktur. Park ve bahçelerde en azından bire tane  pota bulunduracak şekilde spora yöneltilecek bir çalışma yapılması gerektiğini düşünüyoruz.

Kentsel Tasarım Müdürlüğü : Bu Müdürlüğün faaliyetini incelediğimizde portakal uygulaması güzel bir düşüncedir. Fakat gün geçtikte portakal uygulaması amacını aşmaktadır. Her türlü gıda ihtiyaç maddelerinin alınıp satıldığı bir yer haline dönüşmek üzeredir. Portakal uygulamasının denetimin yapılarak amacı doğrultusunda kullanılması gerektiğini düşünüyoruz.

Yapı Kontrol Müdürlüğü : Çevremizde yapılan şikayetler üzerine görüyoruz ki, bir çok yapıda imara, plana, ruhsata ve projeye aykırı olarak çıkıntılar yapıldığı, daha sonra bu çıkıntıların üzerinin kapatılarak kullanılmakta olduğunu görüyoruz. İmar Planına ve ruhsata aykırı bu tür yapıların ciddi bir şekilde denetlenmesi, gerekli ceza-i müeyyidelerin en ciddi bir şekilde uygulanmasını diliyoruz.

            Burada Denetim raporunu, Faaliyet raporuyla birlikte düşündüğümüz zaman faaliyet raporu ile denetim raporu arasında bir uyuşmazlık ya da bir hata olduğunu düşünüyorum.(bununda düzeltilmesi lazım) Denetim Kurulu raporuna göre bina inşaat harcı bedeli olarak 945.538,21.-TL. alındığı, (Faaliyet Raporuna göre 470 ruhsat verildiği görülmesine rağmen)  Yapı kullanma izin harcı olarak 5.791,49.-TL alındığı (Faaliyet raporuna göre 3.037 adet yapı kullanma izni verildiği) yazılmış, inşaat izin sayısı ile alınan harç uyuşmakta ise de verilen yapı kullanma izni sayısı ile alınan harç uyuşmamaktadır. Dolayısıyla denetim kurulu raporu ile faaliyet raporu arasında bir çelişki vardır. Bunun da düzeltilmesi gerekir dedi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü : Alanya genelindegerek belediyeye ait ve gerekse apartmanlara ait başıboş, pis, erimiş, dökülmüş, kapaksız, sahipsiz bir çok kenteynır bulunmakta olup, bunların tamamının belli bir düzen ve disiplin içersinde apartman yöneticileri ile irtibata geçirilerek sorunun giderilmesi veya belediyemiz tarafından toplatılması, yerine yenilerinin değiştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca temizlik işleri görevlilerimizin çalışma ve faaliyetlerini yürütürken vatandaşlara biraz daha saygılı, biraz daha düzenli ve daha temiz bir çalışma yapması gerektiğini düşünüyoruz.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü : Alanya’nın en önemli sorunlarından birisi de gürültü ve ses kirliliği olduğu ve bunun devamlı arttığı vatandaş şikayetlerine maruz kaldığımız bilinmektedir. Bunun için önümüzdeki dönemde yaklaşak turizm sezonu göz önüne alınarak şimdiden kurulan ekip ile ve çalışma grubu ile birlikte ses ve gürültüye yönelik Yönetmeliğine uygun ve verimli denetim yapılarak önümüzdeki sezon içersinde bunun mutlaka yasal seviyeye indirilmesi ve yönetmelik hükümlerinin tam olarak uygulanması gerektiğini düşünüyoruz.

Veteriner İşleri Müdürlüğü : Bildiğimiz gibi doğu bölgesinde hayvan barınağı vardır. Bir kısım ihtiyaçları orada giderilmektedir. Batı bölgesinde bir hayvan barınağı yoktur, doğu bölgesindekine benzer bir şekilde batı bölgesinde de bir hayvan barınağının en kısa zamanda yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Hayvan barınaklarının ya da gıdaya ihtiyaç olan hayvanların gıda yiyecek ihtiyaçlarını her şey dahil sistem uygulanan otellerle yapılacak bir anlaşma ile her şey dahil sisteminden artan gıda ve yiyeceklerin temin edilerek hayvan barınaklarında kullanılarak değerlendirilmesini düşünüyoruz.

Ayrıca yazın hareket halinde uçan kuşlarda dahil olmak üzere sokakta yaşamak zorunda olan diğer hayvanların da yaşamsal ihtiyaçları için gerekli su ve gıda ihtiyaçlarını karşılayacak bir sistemin-düzenin kurulması gerektiğini düşünüyor ve öneriyoruz.

Zabıta Müdürlüğü : Son zamanlarda özellikle Pazarcı esnafından çok sayıda şikayetler almaktayız. Pazar esnafının pazarlarda yerlerinin değiştirildiği, alanlarının daraltıldığı, yani bir kısım yasal haklarının önlendiği, alanlar daraltılarak daha fazla pazarcının alındığı, ticaretin ve pazarın bu sebeple birçok karışıklığa sebebiyet verildiği, yeterince kazançlarının olmadığı yönünde şikayetler vardır. Bu sebeple Başkanımızı ve yönetimini pazarcılar esnafının bu tür sorunlarına en kısa zamanda bir çözüm bularak rahat ettirmelerini, kazanılmış haklarına müdahale edilmemesi gerektiğini düşünüyor ve öneriyoruz.

            Bu bölümle ilgili olarak bildiğiniz gibi Alanya Belediyesi ve bağlanan belde belediyeler ve köyler var, bağlanan bu yerlerdeki ticaret erbaplarımız, bakkallar v.s. gibi işyeri sahipleri var, Alanya Belediyesinin önceki yönetimi tarafından işyeri açma ve çalışma ruhsatları, işyerinin özelliklerine göre belirlenmesi krıterlere bağlanmıştı. Şimdi bu kriterlerin Alanya’ya bağlanan köylerdeki işyerleri için tam anlamıyla uygulanması bir çok sıkıntıya sebep olmaktadır. Yeni işyeri açacaklar için ya da ruhsat değişikliği yapacaklar için büyük sıkıntıya sebep vermektedir. O zaman o dönem uygun olan kriterlerin bu geçiş döneminde belde ve köylerde uygulanması çok büyük sıkıntılara sebep olmaktadır. Belediye yönetimini bu konuda belirli bir tolenarans tanınmasını, makul bir süre verilmesi ve o insanların haklarının korunması yönünde adımlar atılmasını talep ediyoruz.

            Ayrıca; Belde ve köylerde özellikle kırsal kesimlerde 8-10 yıldır ticari faaliyette bulunmuş, ancak işyeri açma ruhsatı olmayan ticaret erbabı vatandaşlarımız var, bu vatandaşlarımıza ruhsat veriliriken biraz önce bahsettiğimiz önceki yönetim tarafından belirlenen kriterlerin tam olarak uygulanmamasını (biraz yumşatılmasını), ileriye yönelik olarakta Alanyanın tamamına yönelik çalışmada uygulanacak kriterlerin güncellenip yeniden bir değerlendirilmeye tabi tutulmasını diliyoruz. Daha önceki dönemde  (30 Mart 2014’den önce)  işyeri açma ruhsatı olmayıp, 3-5-8 yıldır o işyerini çalıştırdığını 30 Mart 2014 tarihine kadar çalıştırdığını resmi bir belge ile kanıtlayan vatandaşlarımıza işyeri sahiplerine hijyen kurallarına uymak, yapı ruhsatı ve kullanma izin belgesi olduğu takdirde işyeri açma ve çalışma ruhsatı verilmesi gerektiğini düşünüyoruz, bu yönde vatandaşlarımıza yardımcı olunursa memnun oluruz.

Kültür Müd.lüğü : Kültür Md.lüğü ile ilgili değerlendirmeyi CHP grubu adına meclis üyemiz Mehmet KURAL yapacaktır dedi. Mehmet KURAL sözlerinde, ben ismen var olan, cismen yok olan bir komisyonun üyesiyim. “Turizm ve Kültür Komisyonu” üyesiyim. Onun için söz alma gereğini duydum. Alanya’yı tarif ederken devası bir Alanya her şeyiyle. (nüfusuyle ekonomisiyle, alanıyla)

Her şeyiyle gurur duyduğumuz bir şehir Alanya. İL olmayı Türkiye’de en çok hak eden yer olarak konuştuğumuz yerdir. 30 bin civarında yerleşik yabancı var, her sene yüzlerce yabancı konukları burada ağırlıyoruz, milyar dolarlık işletme turizm yerlerimiz var, birde vakıf üniversitemiz var, bunun yanında birde Devlet Üniversitesi olacak, yakın bir gelecekte te 50 bin civarında öğrencisi olacağı söyleniliyor, Bu kadar insanımıza, hemde gelen müsafirlerimize şöyle dört dörtlük gurur duyarak sanatsal ve kültürel faaliyetlerimizi sunabileceğimiz alanlarımız var mı? 2013 yılıydı galiba. Açık Hava Tiyatrosu yapıldı, ne kadar sevindik, çünkü Alanya’da bir ilkti. Yapanlarada çok teşekkür ederim. Ama bu devesa Alanya’ya uluslar arası konserler, uluslar arası müzikaller, çok ünlü tiyatrolar yakışmaz mı? arkadaşlar. Alanya’nın bana göre iki eksikiği buraya yakışır bir konser ve tiyatro salonudur, bu bugüne kadar ihtiyaç hissedilmemiş ki yapılmamış veya dillendirilmemiş. Biz yatırımcılardan rica edelim, yer gösterelim böyle bir yapı yapsınlar, önümüzdeki 50 yıl ihtiyacını karşılayacak bir kültür ve sanat merkezi yapsınlar ve Alanya’ya katkılarını sağlayalım dedi.

            Üyeden Erdoğan TOKTAŞ tekrar söz alarak Büyükşehir yasası nedeniyle geçirmiş olduğumuz sıkıntılara rağmen bir yıla ait Faaliyet Raporunu olumlu değerlendirerek “yetmez ama” EVET anlayışıyla olumlu değerlendiriyoruz dedi.

           Üyeden Adem ER söz alarak hazırlanan faaliyet raporu üzerinde yapılan tenkit ve önerilerle ilgili olarak, öncelikle grup başkanlarına eleştirilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Neticede burası bir meclis, her şeyi dört dörtlük yapmıyoruz, ama Büyükşehir yasasıyla birlikte kendimizi çok büyük bir sıkıntının içersinde bulduk. Klasik cümleleri kullanmadan direkt eleştirilere kısa özet bir cevap geçmek istiyorum. Bizim bu seneki faaliyet raporumuzun formatı son olacak, önümüzdeki sene stratejik planda bir format değişikliğine gittik, belediye performansının, çalışmalarının sayısal nitelikte ölçülebilmesi için verilerin daha doğru irdelenebilmesi için, sizlerin daha iyi eleştirebilmesi için stratejik planda bir değişikliğe gittik. Fakat seçimden sonra geldiğimiz ilk 3-4 ay içersinde yoğun iş yükünden dolayı ilgili müdürlüklerde bir sistem ve zorlama yapmadık, bu sebepten dolayı bizden önceki belediye reisinin müdürlüklere verdiği format doğrultusunda bir faaliyet raporu hazırladık bu bir. İkincisi; AK Parti grubunun bir iki haklı ve iyi niyetli eleştirisi var, tabi haksız olduğu noktalarda var, ona da temas etmek istiyorum. Biz seçimle geldikten sonra önümüzde bir yasa bulduk, yasaya baktık grup yolları Büyükşehre ait, altyapı Büyükşehre ait, ama bununla ilgili maalesef bizim hızımıza yetişebilecek bir büyükşehir göremedik, Büyükşehir yapılaşmasında biraz gecikti. Bunlara rağmen biz ayırım söz konusu oluşturmadık, Başkan beyle ve grubumuzla istişare ederek Büyükşehrin miş gibi bir düşünce ve ayırım yapmadan her yerde dağınık bir çalışma yaptık, 2200 personel, 480 adet araç ve ekipmanı  aynı anda bir sisteme sokamazsınız. Bizim ilk 3-4 ayında dağınık bir çalışmamız oldu, ama dört aydan sonra ciddi anlamda akaryakıt giderlerimizde bir düşüş oldu, personellerimiz daha sistemli çalışmaya başladı, şema sistemini oluşturduk, Müdürlük, şeflik gibi. Alanya’ya dört hizmet noktası oluşturduk, bütün araçları kontrol etmek için cihazlar taktık, Biz siyasi bir kurumuz, ben hem şu formatla baktım Belediye Başkan Yardımcılığına başladığımdan beri. 100 liralık bir bütçemiz var ise, bunun %25’ini siyasete heba edelim, cenazeye, mevlide, düğüne . Ama geri kalan bütçenin %75’ini profesyonel CEO gibi kullanalım.

           

Kırsal Hizmetler Biriminde, kırsal kesimlerde yaşayan insanlarla bir anket çalışması yaptık, anket sonucunda bu insanlar biz hiçbir şey istemiyoruz, yol ve su istiyoruz, bizi ilgilendiren sorun yol olduğu için grup yollarında Büyükşehir daha yapılanamadığı için hiçbir ayırım yapmadan çalışmalar yaptık. Arkadaşlarımızdan rica ediyorum bizim Alanya’da düzgün hizmet edebilmemiz için Büyükşehir kendi sorumlu olduğu alanlarda hizmetlerini bizimle beraber bir proğrama alarak bu hizmetleri bizimle beraber yürütelim. Kırsal kesimlerde halkın en çok yolla ilgili talepleri olduğu için asfalt, mıcır, yol açma, genişletme çalışmalarına çok önem verdik, vatandaş özellikle bunu istiyor.

Biz 16 belde belediyesinin büyük bir kısmı ihale yoluyla asfalt  döküyordu, ama biz Alanya Merkez belediyesi olarak asfalt şantiyesinin kapasitesine baktık, 600 bin TL. civarında masraf ettik, oradaki ekipmanları güçlendirdik,  belde belediyelerinden gelen araçlardan üç tane mobil ekip oluşturduk ve bu hamlelerle %37 civarında bir tasarruf sağladık, %37’yi akçelendirdiğiniz zaman beştirilyon gibi bir para yapıyor.

Sosyal İşler Müdürlüğümüzü kurduk, biz seçimlerde hep şunu söyledik, Alanya’da heryer eşit, Karapınar’daki bir vatandaşın hakkı ile Alanya merkezindeki bir vatandaşın hakkı eşit dedik. Bizim kendi grubumuzun bir söylemi var dı, biz köylerin standardını  beldelere, beldelerin Alanya merkeze, Alanya’nın da daha yüksek bir çıtaya çekmek istiyoruz dedik, belki biraz haksızlık oldu ama temel ihtiyaçların çözülmediği ihtiyaçlara yoğunlaştık, onun için oraya odaklandık.

Asfalt ile ilgili önümüzdeki sene ve bu sene daha ciddi çalışmalarımız olacak,

Yapı Kontrol, İmar, Plan ve Proje Md.lüğünün kurumsal alt yapısını oluştururken önümüzde çok fazla bir örnek yoktu, başka belediyelerden de örnekler aldık, ufak tefek aksayan kısımlarımız var, biz bunun farkındayız, burada enbüyük sıkıntı konut stoğumuzun çok fazla olması, seçim öncesi çok fazla inşaat ruhsatının verilmesi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının iki de bir yönetmelik değiştirmesi, imar plan tadilatlarının bir kısmının bize, bir kısmının Büyükşehre ait olması, bunların hepsi bir sıkıntı, bizde bunları biliyoruz.

Zabıta ile ilgili problemlerde de; Eksikliklerimizi daha da iyi noktaya getireceğiz, Pazarcılarla ilgili bir çok sıkıntılar var, ben şunu gördüm, ben pazardaki sıkıntıları siyasete girince gördüm, kimseyi memnun edemiyorsunuz, herkesin farklı talebi, çünkü herkes kendi konforunu ve standardının üst çıtada olmasını istiyor. Burada kimseyi huzursuz etmeden minumum şikayetleri çözmeye çalışıyoruz.

Ruhsatlarla ilgili şikayetler üzerinde de İşyeri Çalışma Ruhsatı birimimizce çalışmalar yapıyorlar, kanunlar çerçevesinde oradaki vatandaşlarımızı da mağdur etmeden bir çözüm üreteceğiz, önümüzdeki günlerde gerekli bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Bu Faaliyet Raporuna destek verdiğiniz için teşekkür ediyorum, biz mükemmel değiliz ama mükemmeli yakalamak için mücadele ediyoruz. Sizlerin her zaman görüşlerinize tenkit ve önerilerinize olumlu yönde her zaman açığız, biz bir ekibiz, hepinize çok teşekkür ediyorum, biz mükemmel değiliz ama mükemmeli yakalamak için mücadele ediyoruz diyerek sözlerini tamamladı. 

            Üyeden Mustafa TUNA söz alarak faaliyet raporuna olumlu söz alarak sözlerime başlamak istiyorum dedi. Bir yıllık süreçte öncelikle başkanımızın bizim meclisimize Alanya Halkına belediye çalışanlarına güler yüzlü yaklaşımı ile çok başarılı bir yıl geçirdiğini düşünüyorum. Ayni şekilde vatandaşlara ulaşım ve vatandaşlarında Adem Başkana (Belediye Başkanına) ulaşımı noktasında da hiçbir sıkıntının olmadığını görüyorum.  Tabi Alanya’nın Belediyenin birden bu şekilde büyümesi karşısında elinden geldiği kadar Belediye Başkanımız çalıştı, mesaisini uzattı, herkesle görüşüp derdini dinlemek için elinden geleni yaptı. Bununla beraber belediyenin sevk ve idaresini götürmekle yükümlü olduğu için personel ve yeni yapılanmalarla beraber götürmek için (Belediye meclisi, Belediye çalışanları ve muhtarlarla) elinden geleni gösterdi. Meclisimiz de uyumlu, olumlu gelen her türlü öneriye bugüne kadar destek verdiler, olumsuz gelenlerde de fikirlerini söyleyerek düşüncelerini ortaya koyarak katkıda bulunmaya çalıştılar. Bundan sonrada İnşaALLAH bu şekilde devam edecektir diye düşünüyorum. Hizmetlerimiz konusunda tabi ki tenkitler olacaktır. Herşeyin dört dörtlük olması mümkün değildir diyerek bizde faaliyet raporunu olumlu olarak değerlendiriyoruz dedi.

            Üyeden Celal TAŞKIN söz alarak bir yıllık süreç içersinde yapılması gerekenlerin en mükemmel şekilde yapıldığını düşünüyorum, ciddi derecede çalışan bir takım var, mecliste özveri ve uzlaşının hakim olduğunu görüyorum, önümüzdeki dört yıllık süre içersinde ciddi çalışmalar ve projelerin yapılacağını düşünüyorum dedi.

            Meclis 1.Başkan Vekili Fahri BAYSAL,  2014 yılı faaliyet raporunu okunmuş gibi kabul edilmesini oya oya sundu. Raporun okunmuş gibi kabulünden sonra, belediyemiz 2014 mali yılı faaliyet raporu; Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan ve 17 mart 2006 tarihinde yürürlüğe giren, “faaliyet raporu hazırlama yönetmeliği usul ve esaslarına” uygun olarak hazırlanmıştır. 5393 sayılı belediye kanununun 56. maddesi ve kamu idarelerince hazırlanacak faaliyet raporu hakkında yönetmelik gereğince, harcama yetkilileri tarafından yönetmelikte belirtilen usul ve esaslara göre hazırlanan belediye başkanlığımızın 2014 yılı faaliyet raporunu oya sundu.

            Yapılan oylamada; 5393 sayılı Belediye Kanununun 56.maddesi gereğince, Alanya Belediye Başkanlığının 01 OCAK 2014 - 31 ARALIK 2014 tarihlerini içeren Faaliyet Raporunun yeterliliğine oybirliği ile karar verildi.

            Faaliyet raporu meclisçe oybirilği kabul edildikten sonra Başkan Vekili Fahri BAYSAL bu faaliyet raporunun Alanya’mıza, Antalya’mıza, Ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum, Yönetmelik gereği bu raporun birer suretinin tüm Belediye birimlerine dağıtılacağını ifade ettikten sonra yerini Belediye Başkanı Adem Murat YÜCEL’e bıraktı.

            Belediye Başkanı Adem Murat YÜCEL’de faaliyet raporu ile ilgili olarak maktuda Alanya Belediye Başkanlığının faaliyet raporu olarak geçse bile, bu raporu ben tüm meclis üyelerimizin, çalışanlarımızın, siyasi parti temsilcilerimizin ve Alanya halkının olarak kabul ediyorum, faaliyet raporuna vermiş olduğunuz destekten dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim dedi  ve gündemin 2.maddesine geçildi.          

GÜNDEMİN 2.MADDESİ

 

2- İmarla ilgili Plan ve Proje Müdürlüğünden gelen taleplerin görüşülmesi.

Plan ve Proje Müdürlüğünün 3 ayrı özel şahsın plan tadilatını içeren yazılarını okuttu.

     Plan ve Proje Müdürlüğünün imar planı tadilatı ile ilgili tadilat dosyaları;

1- Özel Şahsın; Alanya İlçesi Tosmur Mah. 101 ada, 4 ve 5 nolu parsellerin bulunduğu alanda hazırlattıkları 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Tadilatı talebi.

2- Özel Şahsın; Alanya Büyükhasbahçe Mah. 2647 ada, 5 ve 6 nolu parsellerin bulunduğu alanda hazırlattıkları 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Tadilatı talebi.

            3- Plan ve Proje Müdürlüğünün, Alanya ilçesi, Türkler Mahallesi, Merkez Fuğla, Bilaller ve Yanıklar mevkiilerinde onaylanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına askı süresi içersinde yapılan itirazların değerlendirilmesi taleplerinin geldiği şekliyle İmar ve Bayındır Komisyonuna havalesi Başkanlıkça oya sunuldu.

            Yapılan oylamada; Plan ve Proje Müdürlüğünün imarla ilgili 3 ayrı dosyanın (müracaatının) İmar Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.

GÜNDEMİN 3.MADDESİ

 

       3-İlçe Belediye sınırları içersinde bankaların koyacakları ATM makine yerleri için Belediyemizden görüş alma zorunluluğu getirilmesi yönündeki İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün yazılarının görüşülmesi.

            İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 23.03.2015 tarih ve 922 sayılı yasal dayanaklarının ifade edildiği yazı Başkanlıkça okutuldu.  (Okunan yazı metni dosyasında)

            Başkan Adem Murat YÜCEL, gündemin 3 ncü maddesinde yer alan hususu İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edip, komisyon kararına göre uygulamaya koymak istiyoruz dedi ve konuyu oya sundu.

             Yapılan oylamada; İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 23.03.2015 tarih ve 922 sayılı yazılarında bahsedilen, İlçe Belediye sınırları içerisinde Bankaların özel mülklere koyacakları ATM makine yerleri için Belediyemizden görüş alma zorunluluğu getirilmesi yönündeki yazılarının İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havalesine oybirliği ile karar verildi.

GÜNDEMİN 4.MADDESİ:

4-Plan ve Bütçe Komisyonu kararlarının görüşülmesi.

         Plan ve Bütçe Komisyonunun 09.03.2015 tarih ve 3 ayrı maddeden oluşan 4 nolu kararının 1.maddesi Başkanlıkça okutuldu.

            Okunan Plan ve Bütçe Komisyonu Kararı:

            MADDE: 1- 03/03/2015 tarihinde yapılan Meclis toplantısında Komisyonumuza havale edilen, Sapadere Kanyon Turizm Ltd. Şti.’ nin, 9,00 TL olan kanyon giriş ücretinin 10,00 TL’ ye arttırılması ile ilgili talebi komisyonumuzda görüşülmüş olup; 9,00 TL olan Sapadere Kanyonu giriş ücretinin 10,00 TL olarak belirlenmesi, kanyon giriş ücretinin  öğrenciler  ve 24 Haziran 2006 tarih ve 26208 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına ait Sosyal Tesislerden Şehit Yakınları İle Gaziler, Harp ve Vazife Malulleri ve Yakınlarının Yararlandırılması” ile ilgili 2006/16 sayılı Başbakanlık Genelgesine istinaden Şehit Yakınları İle Gaziler, Harp ve Vazife Malulleri ve Yakınlarına % 50 indirimli uygulanması oybirliğiyle uygun görülmüştür.

            Başkan Adem Murat YÜCEL okunan Komisyon Kararı üzerinde söz almak isteyen var mı? diye sorduğunda üyeden Erdoğan TOKTAŞ söz alarak, kanyona girişin engellilere ücretsiz olması fıkrasının eklenmesini öneriyorum dediğinde Başkan Adem Murat YÜCEL burası özel bir sektör, yasal olarak biz bunun önünü açabiliyor muyuz? Bu yönde Belediye Avukatı Fulya RAKICIOĞLU TÜRKTAŞ tarafından yapılan açıklamada, biz daha önce halk otobüslerinde yasada yazmayan bir indirim yapmıştık meclis kararıyla, idare mahkemesi yasal olmayan bir indirimi meclisin yapamayacağı gerekçesiyle İPTAL etti dedi.

            Yapılan bu görüşmelerden sonra Plan ve Bütçe Komisyonu Kararının 1 nci maddesi Başkanlıkça komisyondan geldiği şekliyle oya sundu.

            Yapılan oylamada;

MADDE: 1- 03/03/2015 tarihinde yapılan Meclis toplantısında Komisyonumuza havale edilen, Sapadere Kanyon Turizm Ltd. Şti.’ nin, 9,00 TL olan kanyon giriş ücretinin 10,00 TL’ ye arttırılması ile ilgili talebi komisyonumuzda görüşülmüş olup; 9,00 TL olan Sapadere Kanyonu giriş ücretinin 10,00 TL olarak belirlenmesi, kanyon giriş ücretinin  öğrenciler  ve 24 Haziran 2006 tarih ve 26208 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına ait Sosyal Tesislerden Şehit Yakınları İle Gaziler, Harp ve Vazife Malulleri ve Yakınlarının Yararlandırılması” ile ilgili 2006/16 sayılı Başbakanlık Genelgesine istinaden Şehit Yakınları İle Gaziler, Harp ve Vazife Malulleri ve Yakınlarına % 50 indirimli uygulanması oybirliğiyle uygun görülmüştür şeklindeki Kararının kabulüne oybirliği ile karar verildi.

                 Plan ve Bütçe Komisyonunun 09.03.2015 tarih ve 3 ayrı maddeden oluşan 4 nolu kararının 2.maddesi Başkanlıkça okutuldu.

Okunan Plan ve Bütçe Komisyonu Kararı:

MADDE : 2- Alanya Belediye spor Kulübü Derneği’ nin,  işletmekte oldukları otoparklarda binek araçlar için 3,00 TL, büyük araçlar için 6,00 TL olan otopark ücretlerinin,  binek araçlar için 4,00 TL, büyük araçlar için 8,00 TL olarak yeniden belirlenmesi ile ilgili talebi Komisyonumuzda görüşülmüş olup; Alanya Belediye spor Kulübü Derneği tarafından işletilmekte olan otoparklarda binek araçlar için 3,00 TL, büyük araçlar için 6,00 TL olan otopark ücretlerinin,  binek araçlar için 4,00 TL, büyük araçlar için 8,00 TL olarak yeniden belirlenmesi oy birliğiyle uygun görülmüştür.

            Başkan Adem Murat YÜCEL okunan komisyon kararı üzerinde söz almak isteyen var mı? diye sordu, söz alan olmadığı görülmekle, kararı komisyondan geldiği şekliyle oya sundu.

            Yapılan oylamada; MADDE : 2- Alanya Belediye spor Kulübü Derneği’ nin,  işletmekte oldukları otoparklarda binek araçlar için 3,00 TL, büyük araçlar için 6,00 TL olan otopark ücretlerinin,  binek araçlar için 4,00 TL, büyük araçlar için 8,00 TL olarak yeniden belirlenmesi ile ilgili talebi Komisyonumuzda görüşülmüş olup; Alanya Belediye spor Kulübü Derneği tarafından işletilmekte olan otoparklarda binek araçlar için 3,00 TL, büyük araçlar için 6,00 TL olan otopark ücretlerinin,  binek araçlar için 4,00 TL, büyük araçlar için 8,00 TL olarak yeniden belirlenmesi oy birliğiyle uygun görülmüştür şeklindeki Plan ve Bütçe Komisyonu Kararının kabulüne oybirliği ile karar verildi.

Plan ve Bütçe Komisyonunun 09.03.2015 tarih ve 3 ayrı maddeden oluşan 4 nolu kararının 3.maddesi Başkanlıkça okutuldu.

 

Okunan Plan ve Bütçe Komisyonu Kararı:

MADDE : 3- Albimo Alanya Spor Kulübü Derneği’ nin,  işletme oldukları iskele rıhtım otoparkında  küçük  araçlar için 1,50 TL, kamyonet ve minibüsler için 3,00 TL,  büyük araçlar için 5,00 TL olan otopark ücretlerinin, 0,50 TL ve üzeri arttırılması ile ilgili talebi Komisyonumuzda görüşülmüş olup; Albimo Alanya Spor Kulübü Derneği tarafından işletilmekte olan iskele rıhtım otoparkında, otopark ücretlerinin  ilk 15 dakika ücretsiz, 15 dakikadan sonra küçük  araçlar için saati 2,00 TL, kamyonet ve minibüsler için saati 4,00 TL, büyük araçlar için saati 6,00 TL olarak yeniden belirlenmesi oybirliğiyle uygun görülmüştür.

Başkan Adem Murat YÜCEL okunan komisyon kararı üzerinde söz almak isteyen var mı? diye sordu, söz alan olmadığı görülmekle, kararı komisyondan geldiği şekliyle oya sundu.

              Yapılan oylamada; MADDE : 3- Albimo Alanya Spor Kulübü Derneği’ nin,  işletme oldukları iskele rıhtım otoparkında  küçük  araçlar için 1,50 TL, kamyonet ve minibüsler için 3,00 TL,  büyük araçlar için 5,00 TL olan otopark ücretlerinin, 0,50 TL ve üzeri arttırılması ile ilgili talebi Komisyonumuzda görüşülmüş olup; Albimo Alanya Spor Kulübü Derneği tarafından işletilmekte olan iskele rıhtım otoparkında, otopark ücretlerinin  ilk 15 dakika ücretsiz, 15 dakikadan sonra küçük  araçlar için saati 2,00 TL, kamyonet ve minibüsler için saati 4,00 TL, büyük araçlar için saati 6,00 TL olarak yeniden belirlenmesi oybirliğiyle uygun görülmüştür şeklindeki Plan ve Bütçe Komisyonu Kararının kabulüne oybirliği ile karar verildi.

Başkan Adem Murat  YÜCEL Plan ve Bütçe Komisyonunun  30.03.2015 tarih ve 16 ayrı maddeden oluşan 2 nci raporun 1 nci maddesi Başkanlıkça okutuldu.

 

Okunan Plan ve Bütçe Komisyonu Kararı:

 

MADDE : 1- Yakın Makine Tesisat Çelik İnş. Nak. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’ nin,  Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere 11737743 motor, 29425 şase numaralı 1 adet 2015 model Volvo L90F lastikli yükleyici iş makinesini  Belediyemize bağışlama talebi Komisyonumuzda görüşülmüş olup; Yakın Makine Tesisat Çelik İnş. Nak. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’ nin,  Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere 11737743 motor, 29425 şase numaralı 1 adet 2015 model Volvo L90F lastikli yükleyici iş makinesini  Belediyemize bağışlama talebi oybirliğiyle uygun görülmüştür.

Başkan Adem Murat YÜCEL okunan komisyon kararı üzerinde söz almak isteyen var mı? diye sordu, söz alan olmadığı görülmekle, kararı komisyondan geldiği şekliyle oya sundu.

            Yapılan oylamada;

MADDE : 1- Yakın Makine Tesisat Çelik İnş. Nak. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’ nin,  Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere 11737743 motor, 29425 şase numaralı 1 adet 2015 model Volvo L90F lastikli yükleyici iş makinesini  Belediyemize bağışlama talebi Komisyonumuzda görüşülmüş olup; Yakın Makine Tesisat Çelik İnş. Nak. San. Ve Tic. Ltd. Şti.’ nin,  Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere 11737743 motor, 29425 şase numaralı 1 adet 2015 model Volvo L90F lastikli yükleyici iş makinesini  Belediyemize bağışlama talebi oybirliğiyle uygun görülmüştür şeklindeki Plan ve Bütçe Komisyonu Kararının kabulüne oybirliği ile karar verildi.

Başkan Adem Murat  YÜCEL Plan ve Bütçe Komisyonunun  30.03.2015 tarih ve 16 ayrı maddeden oluşan 2 nci raporun 2 nci maddesi Başkanlıkça okutuldu.

Okunan Plan ve Bütçe Komisyonu Kararı:

MADDE: 2 

Albe Enerji Elektrik San. Ve Tic. A.Ş.’ nin, Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 adet 2015 model, DYNAPAC CA 2500 D toprak silindirini Belediyemize bağışlama talebi Komisyonumuzda görüşülmüş olup; Albe Enerji Elektrik San. Ve Tic. A.Ş.’ nin, Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 adet 2015 model, DYNAPAC CA 2500 D toprak silindirini Belediyemize bağışlama talebi oybirliğiyle uygun görülmüştür.

Başkan Adem Murat YÜCEL okunan komisyon kararı üzerinde söz almak isteyen var mı? diye sordu, söz alan olmadığı görülmekle, kararı komisyondan geldiği şekliyle oya sundu.

            Yapılan oylamada;

MADDE: 2 

Albe Enerji Elektrik San. Ve Tic. A.Ş.’ nin, Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 adet 2015 model, DYNAPAC CA 2500 D toprak silindirini Belediyemize bağışlama talebi Komisyonumuzda görüşülmüş olup; Albe Enerji Elektrik San. Ve Tic. A.Ş.’ nin, Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 adet 2015 model, DYNAPAC CA 2500 D toprak silindirini Belediyemize bağışlama talebi oybirliğiyle uygun görülmüştür şeklindeki Plan ve Bütçe Komisyonu Kararının kabulüne oybirliği ile karar verildi.

Başkan Adem Murat  YÜCEL Plan ve Bütçe Komisyonunun  30.03.2015 tarih ve 16 ayrı maddeden oluşan 2 nci raporun 3 ncü maddesi Başkanlıkça okutuldu.

Okunan Plan ve Bütçe Komisyonu Kararı:

MADDE: 3 

Elif Turizm Tic. Ve İşletmecilik A.Ş.’ nin, engelli sporcuların kullanımına sunulmak üzere TR-ENM24M01C515 tekne seri numaralı 1 adet 2.4 mR sınıfı  paralimpik yelkenliyi Belediyemize bağışlama talebi Komisyonumuzda görüşülmüş olup; Elif Turizm Tic. Ve İşletmecilik A.Ş.’ nin, engelli sporcuların kullanımına sunulmak üzere TR-ENM24M01C515 tekne seri numaralı 1 adet 2.4 mR sınıfı  paralimpik yelkenliyi Belediyemize bağışlama talebi oybirliğiyle uygun görülmüştür.

Başkan Adem Murat YÜCEL okunan komisyon kararı üzerinde söz almak isteyen var mı? diye sordu, söz alan olmadığı görülmekle, kararı komisyondan geldiği şekliyle oya sundu.

Yapılan oylamada;

MADDE: 3 

Elif Turizm Tic. Ve İşletmecilik A.Ş.’ nin, engelli sporcuların kullanımına sunulmak üzere TR-ENM24M01C515 tekne seri numaralı 1 adet 2.4 mR sınıfı  paralimpik yelkenliyi Belediyemize bağışlama talebi Komisyonumuzda görüşülmüş olup; Elif Turizm Tic. Ve İşletmecilik A.Ş.’ nin, engelli sporcuların kullanımına sunulmak üzere TR-ENM24M01C515 tekne seri numaralı 1 adet 2.4 mR sınıfı  paralimpik yelkenliyi Belediyemize bağışlama talebi oybirliğiyle uygun görülmüştür şeklindeki Plan ve Bütçe Komisyonu Kararının kabulüne oybirliği ile karar verildi.

Başkan Adem Murat  YÜCEL Plan ve Bütçe Komisyonunun  30.03.2015 tarih ve 16 ayrı maddeden oluşan 2 nci raporun 4 ncü maddesi Başkanlıkça okutuldu.

               Okunan Plan ve Bütçe Komisyonu Kararı:

MADDE: 4 

Mahmut AKIN’ ın, Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere, 07 HMM 65 plakalı, LT1669 Motor ve MPATFR86JET001225 Şase numaralı 1 adet 2014 model ISUZU D.MAX kamyoneti Belediyemize bağışlama talebi Komisyonumuzda görüşülmüş olup; Mahmut AKIN’ ın, Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere, 07 HMM 65 plakalı, LT1669 Motor ve MPATFR86JET001225 Şase numaralı 1 adet 2014 model ISUZU D.MAX kamyoneti Belediyemize bağışlama talebi oybirliğiyle uygun görülmüştür.

Başkan Adem Murat YÜCEL okunan komisyon kararı üzerinde söz almak isteyen var mı? diye sordu, söz alan olmadığı görülmekle, kararı komisyondan geldiği şekliyle oya sundu.

Yapılan oylamada;

MADDE: 4 

Mahmut AKIN’ ın, Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere, 07 HMM 65 plakalı, LT1669 Motor ve MPATFR86JET001225 Şase numaralı 1 adet 2014 model ISUZU D.MAX kamyoneti Belediyemize bağışlama talebi Komisyonumuzda görüşülmüş olup; Mahmut AKIN’ ın, Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere, 07 HMM 65 plakalı, LT1669 Motor ve MPATFR86JET001225 Şase numaralı 1 adet 2014 model ISUZU D.MAX kamyoneti Belediyemize bağışlama talebi oybirliğiyle uygun görülmüştür şeklindeki Plan ve Bütçe Komisyonu Kararının kabulüne oybirliği ile karar verildi.

Başkan Adem Murat  YÜCEL Plan ve Bütçe Komisyonunun  30.03.2015 tarih ve 16 ayrı maddeden oluşan 2 nci raporun 5 nci maddesi Başkanlıkça okutuldu.

            Okunan Plan ve Bütçe Komisyonu Kararı

            MADDE: 5 

Cenaze ve taziye hizmetlerinin yürütülmesi için Belediyemiz Spor Müdürlüğü çalışma yönetmeliğine Cenaze ve taziye hizmetlerinin yürütülmesi maddesinin eklenmesi hususu Komisyonumuzda görüşülmüş olup; Belediyemiz Spor Müdürlüğü çalışma yönetmeliğine “Cenaze ve taziye hizmetlerinin yürütülmesi” maddesinin eklenmesi oybirliğiyle uygun görülmüştür.

Başkan Adem Murat YÜCEL okunan komisyon kararı üzerinde söz almak isteyen var mı? diye sordu, söz alan olmadığı görülmekle, kararı komisyondan geldiği şekliyle oya sundu.

Yapılan oylamada;

MADDE: 5 

Cenaze ve taziye hizmetlerinin yürütülmesi için Belediyemiz Spor Müdürlüğü çalışma yönetmeliğine Cenaze ve taziye hizmetlerinin yürütülmesi maddesinin eklenmesi hususu Komisyonumuzda görüşülmüş olup; Belediyemiz Spor Müdürlüğü çalışma yönetmeliğine “Cenaze ve taziye hizmetlerinin yürütülmesi” maddesinin eklenmesi oybirliğiyle uygun görülmüştür şeklindeki Plan ve Bütçe Komisyonu Kararının kabulüne oybirliği ile karar verildi.

Başkan Adem Murat  YÜCEL Plan ve Bütçe Komisyonunun  30.03.2015 tarih ve 16 ayrı maddeden oluşan 2 nci raporun 6 ncı maddesi Başkanlıkça okutuldu.

Okunan Plan ve Bütçe Komisyonu Kararı:

MADDE: 6 

Üye bölgelerin koordinatörleri ile 11-13 Mayıs 2015 tarihleri arasında Ystad-İsveç’ te düzenlenecek Regional Culinary Heritage toplantısına katılmak üzere,  Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personellerinden Culinary Heritage Alanya koordinatörleri Gıda Mühendisi Zeynep KİRİŞ ve Gıda Mühendisi Sevda ERDOĞMUŞ’ un görevlendirilmesi ve konaklama ve seyahat giderlerinin Belediyemiz bütçesinden karşılanması hususu Komisyonumuzda görüşülmüş olup; 11-13 Mayıs 2015 tarihleri arasında Ystad-İsveç’ te düzenlenecek Regional Culinary Heritage toplantısına katılmak üzere,  Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personellerinden Culinary Heritage Alanya koordinatörleri Gıda Mühendisi Zeynep KİRİŞ ve Gıda Mühendisi Sevda ERDOĞMUŞ’ un görevlendirilmesi, görevlendirilen personellerin konaklama ve seyahat giderlerinin Belediyemiz bütçesinden karşılanması oybirliğiyle uygun görülmüştür.

Başkan Adem Murat YÜCEL okunan komisyon kararı üzerinde söz almak isteyen var mı? diye sordu, söz alan olmadığı görülmekle, kararı komisyondan geldiği şekliyle oya sundu.

Yapılan oylamada;

MADDE: 6  

Üye bölgelerin koordinatörleri ile 11-13 Mayıs 2015 tarihleri arasında Ystad-İsveç’ te düzenlenecek Regional Culinary Heritage toplantısına katılmak üzere,  Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personellerinden Culinary Heritage Alanya koordinatörleri Gıda Mühendisi Zeynep KİRİŞ ve Gıda Mühendisi Sevda ERDOĞMUŞ’ un görevlendirilmesi ve konaklama ve seyahat giderlerinin Belediyemiz bütçesinden karşılanması hususu Komisyonumuzda görüşülmüş olup; 11-13 Mayıs 2015 tarihleri arasında Ystad-İsveç’ te düzenlenecek Regional Culinary Heritage toplantısına katılmak üzere,  Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personellerinden Culinary Heritage Alanya koordinatörleri Gıda Mühendisi Zeynep KİRİŞ ve Gıda Mühendisi Sevda ERDOĞMUŞ’ un görevlendirilmesi, görevlendirilen personellerin konaklama ve seyahat giderlerinin Belediyemiz bütçesinden karşılanması oybirliğiyle uygun görülmüştür şeklindeki Plan ve Bütçe Komisyonu Kararının kabulüne oybirliği ile karar verildi.

Başkan Adem Murat  YÜCEL Plan ve Bütçe Komisyonunun  30.03.2015 tarih ve 16 ayrı maddeden oluşan 2 nci raporun 7 nci maddesi Başkanlıkça okutuldu.

Başkan Adem Murat YÜCEL okunan komisyon kararı üzerinde söz almak isteyen var mı? diye sordu, söz alan olmadığı görülmekle, kararı komisyondan geldiği şekliyle oya sundu.

Yapılan oylamada;

MADDE: 7 

Belediyemiz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün, 09.02.2010 tarih ve 29 sayılı Meclis Kararı ile onaylanan Alanya Belediyesi Disiplin Amirleri Yönetmeliği ekinin değiştirilmesi ile ilgili talebi Komisyonumuzda görüşülmüş olup; 09.02.2010 tarih ve 29 sayılı Meclis Kararı ile onaylanan Alanya Belediyesi Disiplin Amirleri Yönetmeliği ekinin aşağıdaki şekilde değiştirilmesi oybirliğiyle uygun görülmüştür şeklindeki Plan ve Bütçe Komisyonu Kararının kabulüne oybirliği ile karar verildi.

                                                      ALANYA BELEDİYESİ DİSİPLİN AMİRLERİ

UNVANI

DİSİPLİN AMİRİ

ÜST DİSİPLİN AMİRİ

BAŞKAN YARDIMCISI

BELEDİYE BAŞKANI

ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ

BELEDİYE BAŞKANI

İÇ DENETÇİ

BELEDİYE BAŞKANI

TEFTİŞ KURULU MÜDÜRÜ

BELEDİYE BAŞKANI

BİRİM MÜDÜRLERİ/İŞLETME MÜDÜRÜ, BİRİM AMİRLERİ

BELEDİYE BAŞKANI

AVUKAT

BELEDİYE BAŞKANI

UZMAN, SİVİL SAVUNMA UZMANI  

BİRİM MÜDÜRÜ

BELEDİYE BAŞKANI

MÜFETTİŞ,  MÜFETTİŞ YARDIMCISI

TEFTİŞ KURULU MÜDÜRÜ

BELEDİYE BAŞKANI

MALİ HİZMETLER UZMANI
MALİ HİZMETLER UZMAN YARDIMCISI

MALİ HİZMETLER MÜDÜRÜ

BELEDİYE BAŞKANI

ŞEF, AYNİYAT SAYMANI, EĞİTMEN, MUHASEBECİ VE DİĞER MEMURLAR

BİRİM MÜDÜRÜ

BELEDİYE BAŞKANI

ZABITA PERSONELİ

ZABITA MÜDÜRÜ

BELEDİYE BAŞKANI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Başkan Adem Murat  YÜCEL Plan ve Bütçe Komisyonunun  30.03.2015 tarih ve 16 ayrı maddeden oluşan 2 nci raporun 8 nci maddesi Başkanlıkça okutuldu.

Okunan Plan ve Bütçe Komisyonu Kararı:

MADDE: 8 

Belediyemiz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün, ekte sözleşmeli olarak çalışma dilekçesi bulunan 1 adet müracaatçının maaş ve çalışma sürelerinin belirlenmesi ile ilgili talebi Komisyonumuzda görüşülmüş olup; 15.04.2015 tarihinden başlamak üzere Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu Ender ERBAŞ’ ın 1.950,00 TL aylık net ücret 130 puan ek ödeme ile 31.12.2015 tarihine kadar sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere 5393 sayılı Belediye Kanununun 49. maddesi gereğince sözleşmesinin yapılması oybirliğiyle uygun görülmüştür.

 Başkan Adem Murat YÜCEL okunan komisyon kararı üzerinde söz almak isteyen var mı? diye sordu, söz alan olmadığı görülmekle, kararı komisyondan geldiği şekliyle oya sundu.

Yapılan oylamada;

MADDE: 8 

Belediyemiz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün, ekte sözleşmeli olarak çalışma dilekçesi bulunan 1 adet müracaatçının maaş ve çalışma sürelerinin belirlenmesi ile ilgili talebi Komisyonumuzda görüşülmüş olup; 15.04.2015 tarihinden başlamak üzere Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu Ender ERBAŞ’ ın 1.950,00 TL aylık net ücret 130 puan ek ödeme ile 31.12.2015 tarihine kadar sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere 5393 sayılı Belediye Kanununun 49. maddesi gereğince sözleşmesinin yapılması oybirliğiyle uygun görülmüştür şeklindeki Plan ve Bütçe Komisyonu Kararının kabulüne oybirliği ile karar verildi.

Başkan Adem Murat  YÜCEL Plan ve Bütçe Komisyonunun  30.03.2015 tarih ve 16 ayrı maddeden oluşan 2 nci raporun 9 ncu maddesi Başkanlıkça okutuldu.

Okunan Plan ve Bütçe Komisyonu Kararı:

Başkan Adem Murat YÜCEL okunan komisyon kararı üzerinde söz almak isteyen var mı? diye sordu, söz alan olmadığı görülmekle, kararı komisyondan geldiği şekliyle oya sundu.

Yapılan oylamada;

MADDE: 9 

Belediyemiz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünü tarafından hazırlanan Memur boş kadro ve Memur dolu kadro değişiklik cetvelleri Komisyonumuzda görüşülmüş olup; Belediyemiz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Memur boş kadro ve Memur dolu kadro değişiklik cetvelleri aşağıda açıklandığı şekliyle oybirliği ile uygun görülmüştür.

(II) SAYILI CETVEL : BOŞ KADRO DEĞİŞİKLİĞİ

(MEMUR)

İLİ

: ANTALYA

İLÇESİ

: ALANYA

MECLİS KARARININ

KURUMU

: ALANYA BELEDİYE BAŞKANLIĞI

TARİHİ

SAYISI

 

 

BOŞ KADRO DEĞİŞİKLİK CETVELİ

KALDIRILMAK İSTENİLEN KADRONUN

ALINMAK İSTENİLEN KADRONUN

UNVAN

SINIFI

UNVANI

DERECESİ

ADEDİ

UNVAN

SINIFI

UNVANI

DERECESİ

ADEDİ

GEREKÇESİ

KODU*

KODU

7815

GİH

Veznedar

5

1

7825

GİH

V.H.K.İ.

5

1

Norm Kadro Yönetmeliğinin 11.mad.Göre

7825

GİH

V.H.K.İ.

10

1

7825

GİH

V.H.K.İ.

7

1

Norm Kadro Yönetmeliğinin 11.mad.Göre

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* NORM KADRO STANDARTLARI UNVAN KÜTÜĞÜNDE

Meclis Başkanı

Katip

Katip

YER VERİLMEYEN UNVANLAR İÇİN UNVAN KODU "0"

OLARAK YAZILACAKTIR.

(III) SAYILI CETVEL : DOLU KADRO DEĞİŞİKLİĞİ

 

(MEMUR)

 

 

İLİ

: ANTALYA

 

İLÇESİ

: ALANYA

MECLİS KARARININ

 

KURUMU

: ALANYA BELEDİYE BAŞKANLIĞI

TARİHİ

SAYISI

 

 

DOLU  KADRO DEĞİŞİKLİK CETVELİ

KALDIRILMAK İSTENİLEN KADRONUN

ALINMAK İSTENİLEN KADRONUN

 

SINIFI

UNVANI

DERECESİ

ADEDİ

 

SINIFI

UNVANI

DERECESİ

ADEDİ

GEREKÇESİ

UNVAN

UNVAN

a-Personelin Müktesebi

 

 

 

b-Personelin Öğrenim Durumu

KODU*

KODU

c-Personelin Hizmet Süresi

 

 

d-Dolu Kadro Değişiklik Gerekçesi

6835

GİH

Şef

7

1

6835

GİH

Şef

5

1

a-7.derecenin 3. kademesi b- 2.Fakülte Mz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

c- 7 yı1  9 ay d- Derece terfi zamanı geldiğinden

7820

GİH

Bilgisayar İşletmeni

10

1

7820

GİH

Bilgisayar İşletmeni

7

1

a-10.derecenin 3. kademesi b- 2. Mes.Lisesi Mz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

c- 7 yı1  6 ay d- Derece terfi zamanı geldiğinden

7825

GİH

V.H.K.İ.

10

1

7825

 

V.H.K.İ.

7

1

a-10.derecenin 3. kademesi b- 2. Mes.Lisesi Mz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

c- 7 yı1  d- Derece terfi zamanı geldiğinden

7950

GİH

Şoför

7

1

7950

GİH

Şoför

5

1

a-7.derecenin 3. kademesi b- 2. Orta Okul Mz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

c- 17 yı1 2 ay  d- Derece terfi zamanı geldiğinden

7950

GİH

Şoför

7

1

7950

GİH

Şoför

5

1

a-6.derecenin 2. kademesi b- 2. Orta Okul Mz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

c- 22 yı1 9 ay  d- Derece terfi zamanı geldiğinden

8505

TH

Mimar

5

1

8505

TH

Mimar

3

1

a-5.derecenin 1. kademesi b- 2. Fakülte Mz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

c- 9 yı1 3 ay  d- Derece terfi zamanı geldiğinden

8500

TH

Mühendis

5

1

8500

TH

Mühendis

3

1

a-5.derecenin 1. kademesi b- 2. Fakülte Mz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

c- 9 yı1 8 ay  d- Derece terfi zamanı geldiğinden

8500

TH

Mühendis

5

1

8500

TH

Mühendis

3

1

a-5.derecenin 1. kademesi b- 2. Fakülte Mz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

c- 9 yı1 5 ay  d- Derece terfi zamanı geldiğinden

8500

TH

Mühendis

5

1

8500

TH

Mühendis

3

1

a-5.derecenin 2. kademesi b- 2. Fakülte Mz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

c- 6 yı1 5 ay  d- Derece terfi zamanı geldiğinden

8500

TH

Mühendis

5

1

8500

TH

Mühendis

3

1

a-5.derecenin 3. kademesi b- 2. Fakülte Mz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

c- 10 yı1 8 ay  d- Derece terfi zamanı geldiğinden

8500

TH

Mühendis

5

1

8500

TH

Mühendis

3

1

a-5.derecenin 2. kademesi b- 2. Fakülte Mz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

c- 12 yı1 11 ay  d- Derece terfi zamanı geldiğinden

8750

TH

Tekniker

5

1

8750

TH

Tekniker

3

1

a-5.derecenin 3. kademesi b- 2. Meslek Y.O. Mz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

c- 13 yı1 7 ay  d- Derece terfi zamanı geldiğinden

8750

TH

Tekniker

5

1

8750

TH

Tekniker

3

1

a-5.derecenin 1. kademesi b- 2. Meslek Y.O. Mz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

c- 10 yı1 11 ay  d- Derece terfi zamanı geldiğinden

8750

TH

Tekniker

5

1

8750

TH

Tekniker

3

1

a-5.derecenin 1. kademesi b- 2. Meslek Y.O. Mz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

c- 13 yı1 3 ay  d- Derece terfi zamanı geldiğinden

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* NORM KADRO STANDARTLARI UNVAN KÜTÜĞÜNDE

Meclis Başkanı

Katip

Katip

YER VERİLMEYEN UNVANLAR İÇİN UNVAN KODU "0"

OLARAK YAZILACAKTIR.

Başkan Adem Murat  YÜCEL Plan ve Bütçe Komisyonunun  30.03.2015 tarih ve 16 ayrı maddeden oluşan 2 nci raporun 10 ncu maddesi Başkanlıkça okutuldu.

            Okunan Plan ve Bütçe Komisyonu Kararı:

MADDE: 10

İlçemiz Kestel Mahallesi 511,60 m2 miktarındaki 845 ada 3 parselde bulunan 199,67 m2 Belediye hissesinin diğer hissedara satılması hususu Komisyonumuzda görüşülmüş olup; İlçemiz Kestel Mahallesi 845 ada 3 parselde bulunan 199,67 m2 Belediye hissesinin diğer hissedara satılması Komisyon üyelerinden Alper BİRER’ in çekimser, Celal TAŞKIN, Kerim ERTEKİN, Hasan BASAR ve Mustafa ARAS’ ın kabul oyları ile oyçokluğuyla uygun görülmüştür.

Başkan Adem Murat YÜCEL okunan komisyon kararı üzerinde söz almak isteyen var mı? diye sorduğunda üyeden Alper BİRER’in çekimser kararına burada olumlu oy vereceğini beyan etti ve başkaca  söz alan olmadığı görülmekle, kararı komisyondan geldiği şekliyle oya sundu.

Yapılan oylamada; İlçemiz Kestel Mahallesi 511,60 m2 miktarındaki 845 ada 3 parselde bulunan 199,67 m2 Belediye hissesinin diğer hissedara satılması hususu Komisyonumuzda görüşülmüş olup; İlçemiz Kestel Mahallesi 845 ada 3 parselde bulunan 199,67 m2 Belediye hissesinin diğer hissedara satılmasına oybirliği ile karar verildi.

Başkan Adem Murat  YÜCEL Plan ve Bütçe Komisyonunun  30.03.2015 tarih ve 16 ayrı maddeden oluşan 2 nci raporun 11 nci maddesi Başkanlıkça okutuldu.

Okunan Plan ve Bütçe Komisyonu Kararı:

MADDE: 11

İlçemiz Saray Mahallesi 309,35 m2 miktarındaki 381 ada 76 parselde bulunan 10,50 m2 Belediye hissesinin diğer hissedara satılması hususu Komisyonumuzda görüşülmüş olup; İlçemiz Saray Mahallesi 381 ada 76 parselde bulunan 10,50 m2 Belediye hissesinin diğer hissedara satılması oybirliğiyle uygun görülmüştür.

Başkan Adem Murat YÜCEL okunan komisyon kararı üzerinde söz almak isteyen var mı? diye sordu, söz alan olmadığı görülmekle, kararı komisyondan geldiği şekliyle oya sundu.

Yapılan oylamada;

MADDE: 11

İlçemiz Saray Mahallesi 309,35 m2 miktarındaki 381 ada 76 parselde bulunan 10,50 m2 Belediye hissesinin diğer hissedara satılması hususu Komisyonumuzda görüşülmüş olup; İlçemiz Saray Mahallesi 381 ada 76 parselde bulunan 10,50 m2 Belediye hissesinin diğer hissedara satılması oybirliğiyle uygun görülmüştür şeklindeki Plan ve Bütçe Komisyonu Kararının kabulüne oybirliği ile karar verildi.

 

Başkan Adem Murat  YÜCEL Plan ve Bütçe Komisyonunun  30.03.2015 tarih ve 16 ayrı maddeden oluşan 2 nci raporun 12 nci maddesi Başkanlıkça okutuldu.

       Okunan Plan ve Bütçe Komisyonu Kararı:

            MADDE: 12

Belediyemiz Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından tespit edilen Halk ekmek büfesi yerlerinin 2886 sayılı kanuna istinaden kiraya verilmesi hususu Komisyonumuzda görüşülmüş olup; İlçemiz sınırları içerisinde Belediyemizin hüküm ve tasarrufu altında bulunan 38 noktada 3x2 mt. Ebatlarında Halk Ekmek Büfesi yapmak kaydı ile 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu hükümlerine göre 5 yıla kadar kiraya verilmesi için Belediye Encümenine yetki verilmesi oybirliğiyle uygun görülmüştür.

Başkan Adem Murat YÜCEL okunan komisyon kararı üzerinde söz almak isteyen var mı? diye sordu, söz alan olmadığı görülmekle, kararı komisyondan geldiği şekliyle oya sundu.

Yapılan oylamada;

MADDE: 12

Belediyemiz Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından tespit edilen Halk ekmek büfesi yerlerinin 2886 sayılı kanuna istinaden kiraya verilmesi hususu Komisyonumuzda görüşülmüş olup; İlçemiz sınırları içerisinde Belediyemizin hüküm ve tasarrufu altında bulunan 38 noktada 3x2 mt. Ebatlarında Halk Ekmek Büfesi yapmak kaydı ile 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu hükümlerine göre 5 yıla kadar kiraya verilmesi için Belediye Encümenine yetki verilmesi oybirliğiyle uygun görülmüştür şeklindeki Plan ve Bütçe Komisyonu Kararının kabulüne oybirliği ile karar verildi.

Başkan Adem Murat  YÜCEL Plan ve Bütçe Komisyonunun  30.03.2015 tarih ve 16 ayrı maddeden oluşan 2 nci raporun 13 ncü maddesi Başkanlıkça okutuldu.

Okunan Plan ve Bütçe Komisyonu Kararı:

MADDE: 13

            Alan Yapı Endüstri Ve Tic. Ltd. Şti.’ nin, Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere 06 EVU 61 Plakalı, 45794800178221 Motor  ve  NMB37540812082425 Şasi numaralı 2010 model 1 adet Mercedes Axor 1840 çekici ve 06 DA 1315 Plakalı, NLSSDSD839K002018 Şasi numaralı 2010 model 1 adet serin marka dorseyi Belediyemize bağışlama talebi Komisyonumuzda görüşülmüş olup; Alan Yapı Endüstri Ve Tic. Ltd. Şti.’ nin, Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere 06 EVU 61 Plakalı, 45794800178221 Motor  ve  NMB37540812082425 Şasi numaralı 2010 model 1 adet Mercedes Axor 1840 çekici ve 06 DA 1315 Plakalı, NLSSDSD839K002018 Şasi numaralı 2010 model 1 adet serin marka dorseyi Belediyemize bağışlama talebi oybirliğiyle uygun görülmüştür. 

Başkan Adem Murat YÜCEL okunan komisyon kararı üzerinde söz almak isteyen var mı? diye sordu, söz alan olmadığı görülmekle, kararı komisyondan geldiği şekliyle oya sundu.

Yapılan oylamada;

MADDE: 13

            Alan Yapı Endüstri Ve Tic. Ltd. Şti.’ nin, Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere 06 EVU 61 Plakalı, 45794800178221 Motor  ve  NMB37540812082425 Şasi numaralı 2010 model 1 adet Mercedes Axor 1840 çekici ve 06 DA 1315 Plakalı, NLSSDSD839K002018 Şasi numaralı 2010 model 1 adet serin marka dorseyi Belediyemize bağışlama talebi Komisyonumuzda görüşülmüş olup; Alan Yapı Endüstri Ve Tic. Ltd. Şti.’ nin, Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere 06 EVU 61 Plakalı, 45794800178221 Motor  ve  NMB37540812082425 Şasi numaralı 2010 model 1 adet Mercedes Axor 1840 çekici ve 06 DA 1315 Plakalı, NLSSDSD839K002018 Şasi numaralı 2010 model 1 adet serin marka dorseyi Belediyemize bağışlama talebi oybirliğiyle uygun görülmüştür şeklindeki Plan ve Bütçe Komisyonu Kararının kabulüne oybirliği ile karar verildi. 

Başkan Adem Murat  YÜCEL Plan ve Bütçe Komisyonunun  30.03.2015 tarih ve 16 ayrı maddeden oluşan 2 nci raporun 14 ncü maddesi aşağıda yazılı olduğu üzere Başkanlıkça okutuldu.

Başkan Adem Murat YÜCEL okunan komisyon kararı üzerinde söz almak isteyen var mı? diye sordu, söz alan olmadığı görülmekle, Sayıştay Daireler Kurulu Kararını önce okundu olarak oya sundu, oybirliği ile kabul edildikten sonra Komisyon kararını komisyondan geldiği şekliyle oya sundu.

Yapılan oylamada;

MADDE: 14

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ nün, Belediye Meclisimizin 03 Şubat 2015 tarih ve 29 nolu kararı ile kabul edilen Alanya Belediyesi Sosyal Yardım Yönetmeliğinde değişiklik yapılması talebi Komisyonumuzda görüşülmüş olup;  Belediye Meclisimizin 03 Şubat 2015 tarih ve 29 nolu kararı ile kabul edilen Alanya Belediyesi Sosyal Yardım Yönetmeliği yasa gereği Sayıştay görüşü alınmak üzere İçişleri Bakanlığına sunulmuş, konu ile ilgili 6085 sayılı Sayıştay Kanunun 27. madde hükmü uyarınca alınan Sayıştay Daireler Kurulunun 11 Mart 2015 tarih ve 1459/6 sayılı kararı uyarınca, Belediye Meclisimizin 03 Şubat 2015 tarih ve 29 nolu kararı ile kabul edilen Alanya Belediyesi Sosyal Yardım Yönetmeliğinde aşağıda açıklanan düzeltme ve değişikliklerin yapılması oybirliğiyle uygun görülmüştür şeklindeki Plan ve Bütçe Komisyonu Kararının kabulüne oybirliği ile karar verildi.

Bahse konu Sayıştay Daireler Kurulu Kararının;

1)      1.maddesi gereğince Alanya Belediyesi Sosyal Yardım Yönetmeliğinin Tanımlar başlıklı 4. Maddesine Market tanımının eklenmesi ve bu tanımda sosyal marketlerin kar amacı gütmeyeceğinin belirtilmesi,

2)      2.maddesi gereğince yönetmeliğinin 5.maddesinin 1. Fıkrasının  (s) bendinin (Belediyece bu yönetmelik kapsamındaki kimselere dağıtılmak üzere 04/01/2002 tarih ve 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu hükümlerine göre alımı gerçekleştirilen ayni yardımlar ile belediyece tedarik edilen mal, madde ve malzemeler sosyal yardım işleri müdürlüğünce ihtiyaç sahiplerine fiş verilerek alımın yapıldığı firmadan teslim ettirilebilir.) yönetmelikten çıkarılması;

3)      3. Maddesi gereğince Yönetmeliğin 10. Maddesinin 2. Fıkrasındaki “…bu yönetmelikte istenen şartlar ve …”, ve Yönetmeliğin 14. Maddesinin 7. Fıkrasının (Müracaatçının puanlarının değerlendirmesi komisyona tavsiye niteliğinde olup uygun görülen kişi ve ailelere yardım yapıp, uygun görülmeyenlere yardım yapılmayabilir) yönetmelikten çıkarılması,

4)      4. Maddesi gereğince Yönetmeliğin 10. Maddesinin  3. Fıkrasının sonunda yer alan “dikkate alınır.” ibaresinin tüm bentleri kapsayacak şekilde satır başı yapılarak yazılması,

5)      Sayıştay Daireler  Kurulu kararının 5. Maddesinde belirtilen yazım hatalarının düzeltilmesi,

DOĞRU/YANLIŞ CETVELİ

Madde

Fıkra

Bent

Sat.

Yanlış

Doğru

8

1

1

7. maddesinde

7 nci maddesinde

13

1

MADDE 13- Komisyon

MADDE 13- (1) Komisyon

13

1

a

2

6. Maddesinde

6 ncı maddesi

14

7

a

6

2. yardım

2 nci yardım

14

1

1

9. Maddesinde

9 uncu maddesinde

Başkan Adem Murat  YÜCEL Plan ve Bütçe Komisyonunun  30.03.2015 tarih ve 16 ayrı maddeden oluşan 2 nci raporun 15 nci maddesi Başkanlıkça okutuldu.

Okunan Plan ve Bütçe Komisyonu Kararı:

MADDE: 15

İlçemiz Sugözü Mahallesi 896,00 m2 miktarındaki 1188 ada 4 parselde bulunan 216,00 m2 Belediye hissesinin diğer hissedarlara satılması hususu Komisyonumuzda görüşülmüş olup; İlçemiz Sugözü Mahallesi 1188 ada 4 parselde bulunan 216,00 m2 Belediye hissesinin diğer hissedarlara hisseleri oranında satılması oybirliğiyle uygun görülmüştür.

Başkan Adem Murat YÜCEL okunan komisyon kararı üzerinde söz almak isteyen var mı? diye sordu, söz alan olmadığı görülmekle, kararı komisyondan geldiği şekliyle oya sundu.

Yapılan oylamada;

MADDE: 15

İlçemiz Sugözü Mahallesi 896,00 m2 miktarındaki 1188 ada 4 parselde bulunan 216,00 m2 Belediye hissesinin diğer hissedarlara satılması hususu Komisyonumuzda görüşülmüş olup; İlçemiz Sugözü Mahallesi 1188 ada 4 parselde bulunan 216,00 m2 Belediye hissesinin diğer hissedarlara hisseleri oranında satılması oybirliğiyle uygun görülmüştür şeklindeki Plan ve Bütçe Komisyonu Kararının kabulüne oybiriliği ile karar verildi.

Başkan Adem Murat  YÜCEL Plan ve Bütçe Komisyonunun  30.03.2015 tarih ve 16 ayrı maddeden oluşan 2 nci raporun 16 ncı maddesi Başkanlıkça okutuldu.

Okunan Plan ve Bütçe Komisyonu Kararı:

MADDE: 16

            Mülkiyeti Belediyemize ait Konaklı Mahallesi 273,15 m2 miktarındaki 271 ada 8 parselin komşu parsel malikine satılması hususu Komisyonumuzda görüşülmüş olup; Mülkiyeti Belediyemize ait Konaklı Mahallesi 271 ada 8 parselin, 3194 sayılı İmar Kanununun 17. Maddesi hükümleri gereğince komşu parsel malikine mevzuatına uygun olarak satılması Komisyon üyelerinden Alper BİRER’ in çekimser, Celal TAŞKIN, Kerim ERTEKİN, Hasan BASAR ve Mustafa ARAS’ ın kabul oyları ile oyçokluğuyla uygun görülmüştür.

Başkan Adem Murat YÜCEL okunan komisyon kararı üzerinde söz almak isteyen var mı? diye sorduğunda üyeden Kerim BAŞKAPTAN’ın komisyon kararında çekimser oyu kullanma nedeni ile ilgili kısa bir açıklamada bulunduktan sonra (teknik nedenleri kendisine anlatıldığı zaman, Alper BİRER’in çekimser kararına burada olumlu oy vereceğini beyan etti) başkaca  söz alan olmadığı görülmekle, kararı komisyondan geldiği şekliyle oya sundu.

Yapılan oylamada;

MADDE: 16

            Mülkiyeti Belediyemize ait Konaklı Mahallesi 273,15 m2 miktarındaki 271 ada 8 parselin komşu parsel malikine satılması hususu Komisyonumuzda görüşülmüş olup; Mülkiyeti Belediyemize ait Konaklı Mahallesi 271 ada 8 parselin, 3194 sayılı İmar Kanununun 17. Maddesi hükümleri gereğince komşu parsel malikine mevzuatına uygun olarak satılmasına oybirliği ile karar verildi.

GÜNDEMİN 5.MADDESİ :

 

5-5393 sayılı Belediye Kanununun 33. maddesi gereğince “gizli oyla” Belediye encümeni için 3 üye seçimi.  

 

            Gündemin 5.maddesine geçildi. MHP grubunun Abdullah ÖZTÜRK, Mustafa TUNA ve Zihni ASILTÜRK’ün, AK Parti grubunun Arif TOK, Ahmet BÜKÜŞ ve Şükrü CİMRİN’i, CHP’nin ise üye ismi bildirilmediği görüldü ve üncümen üyeliği seçimine geçildi.

            Gizli oy, açık tasnif usulüyle yapılan oylamada;

Üyeden Abdullah ÖZTÜRK : 18

Mustafa TUNA                      : 18

Zihni ASILTÜRK                 : 18     

Arif TOK                               : 11

Ahmet BÜKÜŞ                     : 11

Şükrü CİMRİN’in                 : 11

Gökhan SİPAHİOĞLU        :   6

Nefise DEVELİOĞLU         :   6

Mehmet KURAL                   :   6 oy aldıkları görülmekle,

            5393 sayılı Belediye Yasasının 33.maddesi gereğince gizli oyla yapılan seçim ve açık tasnif sonunda; Üyeden Abdullah ÖZTÜRK, Mustafa TUNA ve Zihni ASILTÜRK’ün encümen üyeliklerine seçildikleri görülmekle, kabulüne karar verildi. 

            Oylama yapıldıktan sonra üyelerden Erdoğan TOKTAŞ söz alarak, Başkanım bu madde ile ilgili bir değerlendirmek yapmak istiyorum diyerek sözlerine şöyle devam etti. Encümen üyeliği seçimi ile ilgili olarak biz arkadaşlarla grubunda ve kendi aramızda değerlendirdik, encümen üyeliği seçimlerinde saydamlık, şeffaflık , hesap verebilirlik katılımcı demokrasi ve çoğulculuk için birer yıl süre ile muhalefetten birer kişi almak çok daha demokrasi bir uygulama olur, size böyle bir uygulama yakışır, önümüzdeki dönemde böyle bir uygulamayı düşünmenizi öneririm dedi.

GÜNDEMİN 6.MADDESİ :

 

6- 5393 sayılı Belediye Kanunun 24. maddesi gereğince İmar ve Bayındırlık Komisyonu seçimi.

            Gündemin 6.maddesine geçildiğinde, Meclis Başkanı Adem Murat YÜCEL bu madde açık oyla yapılacak. Önceki dönemde olduğu gibi bu komisyonun beş kişiden oluşması ve yasa gereği mecliste grubu bulunan siyasi partilerden ve temsil oranına göre AK Partiden bir üye, CHP’den bir üye ve MHP’den üç üye isminin bildirilmesini istedi

           

AK Parti grubundan Mustafa KEŞOĞLU, CHP’den Erkan DEMİRCİ ve MHP’den Melike NAZİFOĞLU, Mehmet Ali TEKİN ve Hasan ÖZDEMİR’in önerildiği görülmekle,

Yapılan açık oylamada; İhtisas Komisyonlarından olan ve kurulması zorunlu olan İmar Komisyonu üye sayısının 5, görev süresinin 1 (bir) yıl olarak tespitine oybirliği ile karar verildikten sonra 5393 sayılı Belediye Kanununun 24.maddesi gereğince üyeden Mustafa KEŞOĞLU, Erkan DEMİRCİ, Melike NAZİFOĞLU, Mehmet Ali TEKİN ve Hasan ÖZDEMİR’in İmar ve Bayındırlık Komisyonuna seçildikleri görülmekle, kabulüne oybirliği ile karar verildi.

GÜNDEMİN 7.MADDESİ :

7- 5393 sayılı Belediye Kanununun 24. maddesi gereğince Plan ve Bütçe Komisyonu seçimi.

            Meclis Başkanı Adem Murat YÜCEL bu madde de açık oyla yapılacak. Önceki dönemde olduğu gibi bu komisyonun beş kişiden oluşması ve yasa gereği mecliste grubu bulunan siyasi partilerden ve temsil oranına göre AK Partiden bir üye, CHP’den bir üye ve MHP’den üç üye isminin bildirilmesini istedi

AK Parti grubundan Alper BİRER, CHP grubundan Mustafa ARAS, MHP’den Tunahan KASAPOĞLU, Ali UĞUR ve Garip KODAL’ın  önerildiği görülmekle,

Yapılan açık oylamada; İhtisas Komisyonlarından olan ve kurulması zorunlu olan Plan ve Bütçe Komisyonu üye sayısının 5, görev süresinin 1 (bir) yıl olarak tespitine oybirliği ile karar verildikten sonra 5393 sayılı Belediye Kanununun 24.maddesi gereğince üyeden Alper BİRER, CHP grubundan Mustafa ARAS, MHP’den Tunahan KASAPOĞLU, Ali UĞUR ve Garip KODAL’ın Plan ve Bütçe Komisyonuna seçildikleri görülmekle, kabulüne oybirliği ile karar verildi.

GÜNDEMİN 8. MADDESİ :

8-03.02.2015 tarih ve 29 nolu kararla kabul edilen Alanya Belediyesi Sosyal Yardım  

    Yönetmeliğinin 12. maddesi gereğince Sosyal Yardım Değerlendirme Komisyonunda görev    

    alacak 3 meclis üyesinin   belirlenmesi.     

            Başkan Adem Murat YÜCEL  gündem maddesiyle ilgili olarak bu birim Belediyemizde ilk defa kurulduğundan daha önce mecliste aldığımız yönetmelik ilgili yerlere (İçişleri Bakanlığı ve Sayıştay) gönderildi  cevabi yazıları alındı ve ayın 23’ü itibariyle yasalaştı. Bu belediyemizde ilk komisyon olduğu için ben grubumun her siyasi partiden birer tane temsilcinin bu komisyonda olmasını istiyorlar dedi ve AK Parti grubu adına Gökçen NAZİFOĞLU, CHP’den Mehmet KURAL, MHP’den Mustafa TOKSÖZ önerildi.

            Yapılan açık oylamada; 03.02.2015 tarih ve 29 nolu kararla kabul edilen Alanya Belediyesi Sosyal Yardım Yönetmeliğinin 12. Maddesi gereğince “Sosyal Yardım Değerlendirme Komisyonunda” görev almak üzere üyeden Gökçen NAZİFOĞLU, Mehmet KURAL ve Mustafa TOKSÖZ’ün seçilmelerine oybirliği ile karar verildi.     

Başkan Adem Murat YÜCEL bu arada kısa bir açıklamada bulundu. Açıklamasında; biliyorsunuz bu Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğümüzün bir de halk kart çalışması var, İnşaALLAH bunu da bir banka ile anlaştıktan sonra her iki ayda bir gerçek ihtiyaç sahiplerine bir katkımız olacak, birde kız çocuklarımız için (orta okulu bitirip lise çağına gelen)  buluduğu bölgede gerek ulaşım ve gerekse maddi açıdan okuyamayanların kalabileceği 160 kişilik bir kız öğrenci yurdumuzun temelini bir-iki ay içersinde atacağız (Oba’da Koçtaş’ın hemen arkasında) dedi.

  GÜNDEMİN 9.MADDESİ :

9-2014 Mali Yılı Belediye Gelir ve Giderleri ile ilgili Denetim Komisyonu tarafından hazırlanan 

    rapor hakkında meclise bilgi verilmesi.

 

            Denetleme Komisyonunun Yazısı Başkanlıkça okutuldu.

            Üst yazıda; Komisyonumuz, Belediyemizin 2014 mali yılı gelir ve giderleri ile bunlara ilişkin hesap, kayıt ve işlemlerinin denetim ve kontrülü için 2015 OCAK ayında 1 defa, 2015 ŞUBAT ayında 2 defa, 2015 MART ayında 3 defa olmak üzere toplam 6 defa toplanmış olup, yapılan bu toplantılar sonucunda, Alanya Belediye Başkanlığının görülebilen 2014 mali yılı gelir ve giderleri ile bunlara ilişkin kayıt ve işlemlerin Kanunlara ve Yönetmeliklere uygun şekilde yapıldığı, 2014 mali yılı içersindeki işlemlerle ilgili herhangi bir usulsüzlük ve kanunsuzluğa rastlanılmadığını bilgilerinize arz ederim. (Mehmet Ali TEKİN - Komisyon Başkanı)

Okunan yazıdan sonra Başkan Adem Murat YÜCEL bu gündem maddesiyle ilgili açıklama yapmak üzere Denetleme Komisyonu Başkanı Mehmet Ali TEKİN’e söz verdi.Denetleme Komisyonunda görev alan meclis üyesi arkadaşlar ile dairede Müdürleri ile personellerine yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti. 2013 yılında Belediyenin 2014 yılına ait tahmini bütçesi: 320 milyon TL.’dir. Ancak Büyükşehir yasasından dolayı gelirlerimiz gittiği için 127 milyon TL. gerçekleşmiştir. Bu 127 milyonun 16 beldenin birleşmesiyle merkezi idareden gelecek olan para 71 milyon lira iken, bu yıl 41 milyon lira gelmiştir, Belediyemizin şuanda toplam bu yıl için geliri, alacağı: 55 milyon liradır. Borcu 33 milyon liradır. Belediyeyi biz devraldığımız zaman 48 milyon lira borcumuz bulunmakta idi, 15 milyon lirasını ödedik, şuanda 35 milyon lira borcu bulunmaktadır. Daha önce Alanya Belediyesi olarak kimse Alanya Belediyesinin olacak ihalesine girmek istemez iken, şimdi Alanya Belediyesi herkesin borcunu ödemektedir ve herkes ihaleye girmek için yarışmaktadır. Alanya Belediyesi ayrıca kamulaştırma ve 16 belde belediyesinin çevreye olan borçlarını ödemiştir, Alanya Belediyesi mali yönden çok iyi yönde ilerlemektedir diyerek sözlerini tamamladı.

Üyeden Kerim BAŞKAPTAN söz alarak Denetleme Komisyonu Başkanınca yapılan açıklama doğrudur, Burada Büyükşehir yasasıyla ilgili olan gelirlerin gitmesiyle borçlarında gitmesiyle ilgili olan kısımda bilgi verdi , Bütün beldelerin Alanya ile birleşmesiyle Alanya’da yaklaşık  134 milyon lira civarında bir borç yükü Alanya Belediyesinin üzerine gelmişti, Büyükşehir yasasıyla beraber bu borcun 83,607.00.-lirası ASAT Genel Müdürlüğüne, 2.136.00.-lirası Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına devredildi. Bu belediyenin borç ödeme stoklarını azaltma anlamında başarısı olarak gözükmekle birlikte burada yeniden yapılandırmayla beraber borç yükünün faizler anlamında düşürülmesi ve özellikle SSK ve Vergi Dairesine olan borçların yapılandırılmasıyla ilgili çıkan yasalarında bu konuda ciddi anlamda katkısı vardır, bunu da belirtmek gerekiyor, dedi.

Başkan Adem Murat YÜCEL  yapılan bu bütçenin ilk olmasından dolayı kimse bazı şeyleri öngörü olarak göremedi. Biz Şubat ayında İller Bankası payından nüfusa göre dağılım, hem coğrafya olarak en fazla parayı Şubat ayında aldık 4,200.00- TL. Geçen sene Alanya Belediyesine 3 milyon kusur alınmış (sadece merkez olarak) 55 kat büyüyorsun, yani yasanın getirdiği boşluklar ve dez avantajlar, Alanya Belediyesi ve belde belediyelerinin 2013 yılındaki toplam bütçe (özel idare hariç) 274 trilyon. Biz 127 trilyon bütçe yapabildik (2014’de) Bütçemizin %56-57’si yasadan sonra türpüleniyor, bizim kağıt üzerinde %40 olarak gözüken bütçe o kadar uğraşmamıza rağmen %55’leri geçiyor ve şuanda Bakanlık bu konuda bir çalışma yapıyor, Türkiye genelinde yerel yönetimlerin bu büyükşehir yasasıyla ilgili sıkıntıları var, Ben bu bütçenin tahakkukuna baktığımız zaman %78,44 buda yerel yönetim için bir başarıdır diye düşünüyorum. Biz sadece İller Bankasından giderimiz (borç ödememiz) oldu. Mahkeme Kararları, esnaf borçları ve icralanmış belde belediyelerin veya merkezden olan borçlarımız (biz bir tane dava kaybettik rakamı çok yüksek) en son ReisoğluVakıfıyla ilgili kaybettiğimiz dava, yeşilalandan kaybettiğimiz bir tane davalar, biz bunun üzerinden sadece geçmişten olan Mahkeme Kararları ve şahıs borçlarından Belediyenin kurumsal niteliğinden davalık olup, davası sonuçlanan, ihtilaflı olan, alacak vereceklerle beraber 10 ila 11 milyon lira arasında bir para ödendi. Burada  9 aylık 26 milyon lira gibi bir ödeme var (borç) Dışarıdan bakıldığında hiçbirşey yok gibi, borç yiğitin kamçısıdır, yerine göre biz borçlanacağız, ödeyeceğiz, bu süreci bir şekilde aşacağız. Ama Belediyenin merkezden alacağının bu olmadığını düşünüyorum, dedi.

Üyeden Adem ER söz alarak şimdi neticede Büyükşehir Belediye Meclisini oluşturan tüm siyasi partilerin temsilcileri burada. Biz aslında Alanya olarak bu yasa çerçevesinde ya iktidara gelip yasayı değiştireceğiz veya şuanda elimizde olan imkanlarla buradaki arkadaşlar siyasi meseleyi bir kenara bırakıp Büyükşehirdeki arkadaşlarımız Alanya Belediyesinden 90 trilyon lira para aldınız, hadi her sene borçları mahsuplaşalım, bunun 10-15’ini düşelim 75 trilyonluk Alanya’ya ne yaptınız diye bütün parti temsilcileri konsersum oluşturup bunun hesabını sorması lazım, bunu siyaseten söylemiyorum, bir Alanya’lı olarak söylüyorum. Bu nokta hedefimiz her sene bu olmalı dedi.

Başkan Adem Murat YÜCEL daha önceleri yerel yöneticiler hep merkezi hükümetten almaya alıştık, şimdi sadece yerelden merkezi desteklemeye başladık, örneğin; geçen gün Çıplaklı Düğün Salonuna (Belediyelerin yaptırdığı) ecrimisil ödeyerek vatandaşlarımıza düğün yaptırabileceğiz. Böyle bir çalışmanın içersinde buna benzer Kongre merkezi, düğün salonları, spor tesislerimiz, araçlarımız elimizden çıkınca çeşitli kurumların eline geçiyor, bunun tadı kaçmaya başladı. Ben artık bu yerleri kiralamaya gideceğim. Bizim imkanlarımız gittikçe kısıtlanıyor (Bu sadece Büyükşehrin sorumluluğunda değil, merkezi hükümetin uygulamalırı) Bizim özvarlıklarımızın hepsi devlete, hazineye kayıyor, Milli Eğitime, Gençlik Spor Md.lüğüne kayıyor, ben bunu söylemek istiyorum, ben bunu söylemek istiyorum, Türklerde belirli bölgelerde mülkiyeti belediyeye ait olan yerler hazineye geçiyor, biz hazineden tahsislerle bugüne kadar ayakta durduk, bu şekildeki uygulamalar bölgesel olarak halki ve bizleri rahatsız ediyor  dedi.

Üyeden Kerim BAŞKAPTAN söz alarak bu konularla alakalı olarak ilgimiz olursa tabi ki gerekli olan girişimleri ve desteği yaparız. Sonuç itibariyle biz işin başında bir şey söyledik, amaç Alanya’ya hizmet etmekse, biz Alanya’ya hizmeti hep beraberce parti grubu gözetmeden herkesin aynı düşünce içersinde olduğunu biliyorum ve bundan da eminim. O anlamda bir takım bilgileri paylaşırsanız daha ciddi tavırlarımız olacaktır dedi.

Meclis Başkanı Adem Murat YÜCEL Denetim Komisyonu Raporu üzerinde zaten oylama yok, Denetim komisyonu Başkanımız da gerekli bilgiyi verdi, rapor herkese daha önceden dağıtıldı. komisyonun yaptığı 2014 Mali Yılı Belediye Gelir ve Giderleri üzerinde Denetim Komisyonu tarafından hazırlanan 1- Genel Bilgi, 2- Giderlerin Denetimi ve ilgili açıklamaları içeren 2014 hesap dönemine ait (01.01.2014-31.12.2014) Denetim Komisyonu Raporu için teşekkür ederek diğer gündem dışı maddelerin müzakeresine geçileceğini ifade etti.

Gündem dışı gündeme oybirliği ile alınan maddelerin müzakeresine geçildi.        

                                                          

GÜNDEMİN 10. MADDESİ :

10-İmar ve Bayındırlık Komisyonu Raporunun görüşülmesi

Meclis Başkanı Adem Murat YÜCEL bu konuda hazırlanan İmar ve Bayındırlık Komisyonunun 1 maddelik raporunu okuttu.

            Okunan Komisyon Raporu:

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünün, Alanya ilçesi, Mahmutseydi Mahallesi sınırları içersinde, tapuda 607 ada, 1 parsel numarası ile tescillenmiş, köy yerleşik alan sınırları dışında kalan orman alanından tahsisli alanda, spor tesisleri alanı amaçlı hazırlatılan 1/1000 ölçekli uygulama imar planının, Antalya Büyükşehir Belediyesinin 16.12.2014 tarih ve 717 sayılı kararı ile onaylanmış, 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planına istinaden 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı uygun görülmüştür.

Okunan İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu Başkanlıkça oya sunuldu. Oybirliği ile kabulüne karar verildi.

GÜNDEMİN 11.MADDESİ:

11- Temizlik işleri Müdürlüğü ile Alanya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında mahkümlerin   

      kamuya yararlı işlerde ücretsiz çalışmalarına ilişkin hazırlanan İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ’nün

      görüşülmesi ve Belediye Başkanına bu konuda yetki verilmesi.

            Başkan Adem Murat YÜCEL bu madde ile ilgili olarak Denetimli Serbestlikten dolayı bazı mahkümlerin Belediye ile yapılacak bir protokolle ücretsiz çalıştırılmasıyla alakalı yapılacak bir protokol için sizden yetki istiyorum dedi ve hazırlanan İşbirliği Protokolü oya sunuldu.

 

Yapılan oylamada; Temizlik işleri Müdürlüğü ile Alanya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında mahkümlerin kamuya yararlı işlerde ücretsiz çalışmalarına ilişkin hazırlanan aşağıda yazılı  İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ’nün kabulüne ve bu konuda Belediye Başkanına yetki verilmesine oybirliği ile karar verildi.

                                     
                                                                                                                                                                                                                    ALANYA BELEDİYE BAŞKANLIĞI İLE

ALANYA DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA

HÜKÜMLÜLERİN KAMUYA YARARLI İŞLERDE ÇALIŞTIRILMALARINA İLİŞKİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

1.         AMAÇ

 1.1. Bu Protokol; haklarında kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılmasına karar verilen hükümlülerin yeniden suç işlemesini engelleyici etkenleri güçlendirmek, sosyalleşmelerini teşvik etmek, toplumu suça karşı korumak, üretken-verimli, kanunlara nizamlara ve toplumsal kurallara saygılı, sorumluluk taşıyan bir yaşam biçimine uyumunu kolaylaştırmak ve “hizmetler listesinin” hazırlanmasında evrak bürokrasisini azaltarak emek, kaynak ve zaman kaybının önüne geçmeyi amaç edinmiştir. 
2.         KAPSAM

2.1. Bu Protokol; mahkemeler tarafından 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 50/1-f maddesi, 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 231/8-c maddesi ile 5275 sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun'un 105/A maddesi ve 106/3 maddesi gereğince verilen kamuya yararlı işlerde çalıştırılma yükümlülüklerinin, Alanya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Alanya Belediye Başkanlığı'nın işbirliğinde yerine getirilmesi sürecinde yapılması gereken görevlere ilişkin iş ve işlemleri kapsar.

    3.         DAYANAK

    

 Bu Protokol; 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu, 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu, 5275 sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkındaki Kanun, 5402 Sayılı Denetimli Serbestlik Hizmetleri Kanunu ile bu Kanun kapsamında çıkartılan Denetimli Serbestlik Hizmetleri Yönetmeliği hükümlerine dayanılarak hazırlanmıştır.

4.         KONU

4.1. Bu protokolde; haklarında kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılmalarına karar verilen ve Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından yönlendirilen hükümlülerin Alanya Belediye Başkanlığı'nda veya bağlı birimlerinde ücretsiz ve sigortasız olarak çalıştırılması konu edilmiştir.

            5.        TARAFLAR

 5.1.           Bu Protokolün tarafları,  Alanya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Alanya Belediye Başkanlığı'dır.

6.         YETKİLİ BİRİMLER

6.1. Bu protokol hükümlerinin uygulanmasında; Alanya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Alanya Belediye Başkanlığı yetkili ve sorumludurlar.

7.         İDARİ ESASLAR

            7.1. Haklarında kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılmasına karar verilen kişilerle ilgili görev alacak / verilecek tüm birimlerde bu protokolün esaslarını yerine getirecek olan personel,  Alanya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Alanya Belediye Başkanlığı tarafından belirlenecektir.

              8.         İNFAZDA SÜRE

             8.1. Kamuya yararlı bir işte çalışma yaptırımının infaz süresi saat hesabı ile belirlenir.  Hükümlü hakkındaki mahkeme kararına göre, bir gün 2 (İKİ) saat veya 4 (DÖRT) saat olarak hesaplanır.

9.         ÇALIŞTIRILACAK HÜKÜMLÜ SAYISI

             9.1. Kamuya yararlı bir işte çalışma yaptırımı verilen hükümlüler mahkeme kararı ile belirlendiğinden çalıştırılacak kamu kurumu veya kuruluşunca herhangi bir sayı sınırı ile kadın, erkek ve çocuk ayırımı da yapılmayacaktır.

10.       ÜCRET VE SİGORTA

            10.1. Kamuya yararlı bir işte çalışma yaptırımı verilen hükümlülere herhangi bir ücret ödenmeyecektir. Ayrıca 06/12/2006 tarihli 5560 Sayılı Çeşitli Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunun 44. maddesi ile 5402 Sayılı Kanunun 14. maddesine ekli 2. fıkrasında “kamu yararına çalışma yaptırımının infazında 17/07/1964 tarihli ve 506 Sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu hükümleri uygulanmaz” hükmü çerçevesinde sigorta yapılmayacaktır. 

           11.       SEKTÖRLER

            11.1. Kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalışma yaptırımında 4 (DÖRT) ana hizmet kolu bulunmaktadır. Bunlar; Temizlik Hizmetleri, Bakım-Onarım Hizmetleri (boya, badana, teknik tamirat, kapı pencere tamir işleri, marangozluk vs.), Çevre Düzenleme Hizmetleri (park-bahçe bakım işleri, bahçıvanlık, ağaç dikimi vs.) ve Genel İdari Hizmetleridir (büro işleri, veri hazırlama, danışma hizmetleri vs.)

12.       ALANYA DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YAPILACAK   İŞ    VE      İŞLEMLER

            12.1. Hükümlüyü; suç nevi, yaş, cinsiyet, meslek ve eğitim durumu, ikametgâh adresi ile kamu kurum ve / veya kuruluşunun faaliyet alanı ve çalışma zamanlarını göz önünde bulundurarak “İş Yeri Değerlendirme Formu” çerçevesinde ilgili kamu kurumuna yerleştirmek.

            12.2. Hükümlü hakkında uygulanacak olan kamu hizmeti cezasının infaz işlemlerine esas “Denetim Planı” ile “Çalışma Protokolü” nü hazırlamak.

            12.3. Haklarında 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 50/1-f, 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 231/8-c,  5275 Sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun'un 105/A ve 106/3 maddeleri gereğince kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılmasına karar verilen hükümlüleri Alanya Belediye Başkanlığı'na bildirmek.

            12.4. Hükümlünün Denetim Planındaki yükümlülüklerini aksatmadan yerine getirip getirmediğini yapılacak denetimler ile takip etmek.

                                                    -30-

            12.5. Hükümlünün Denetim Planındaki yükümlülüklerini aksattığının veya İHLAL ettiğinin ilgili kamu kurumu ve/veya kuruluşu tarafından bildirilmesi halinde hükümlüyü anılan yönetmelik hükümleri çerçevesinde yazılı olarak UYARMAK.

13.       ALANYA BELEDİYE BAŞKANLIĞI TARAFINDAN YAPILACAK       İŞ VE İŞLEMLER

            13.1. Haklarında kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılmasına karar verilen hükümlülerin infaz işlemlerine başlanılabilmesi için Alanya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Çalışma Protokolü imzalamak.

            13.2. Hükümlünün işe gelip-gelmediği, yükümlülüklerini aksatıp aksatmadığı, iş yerinin disiplin kurallarını ihlal edip-etmediğinin takibi ve denetimi için hükümlünün yerleştirildiği kamu kurum ve / veya kuruluşunda bir gözetmen görevlendirmek.

13.3.       Hükümlünün Denetim Planındaki yükümlülüklerini İHLAL ettiğinin tespiti hallinde durumu bir tutanak ile yazılı hale getirip gereği için durumu Alanya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'ne bildirmek

13.4.      Hükümlünün ilgili kurumda çalışmaya başladığı tarihten itibaren başlamak üzere 2 (İKİ) hafta aralıklarla Hükümlü Takip Cetvelini tanzim ederek Alanya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’ne göndermek.

13.5.      Hükümlülerin belirlenen kamu hizmetini yerine getirebilmesi için gerekli araç ve gereçleri temin etmek.

13.6.      Kamu hizmeti yükümlülüklerinin yerine getirilmesi sırasında iş kazaları ve meslek hastalıklarının meydana gelmemesi için gerekli önlemleri almak.   

 14.       PROTOKOLDE SÜRE

            14.1. Bu Protokol imzalandığı tarihten itibaren 3 (ÜÇ)  yıl süre ile geçerlidir. 3 (ÜÇ) yıldan sonra taraflardan herhangi bir talep gelmediği takdirde protokol her yıl kendiliğinden birer yıl uzar.

15.       PROTOKOLE UYULMAMASI VE FESİH

             15.1. Taraflardan birinin bu protokol hükümlerinden doğan yükümlülüklerini yerine getirmemesi durumunda gerekçesi karşı tarafa yazılı olarak bildirilir. Gerekçelendirilen sebep giderilirse protokole devam edilir aksi durumda Protokol ilgili kurumca feshedilmiş sayılır. Ancak Protokole uyulmaması nedeniyle doğacak sorumluluktan dolayı tarafların genel hükümlere göre hukuki ve cezai yollara başvuru hakkı saklıdır. 

 16.       SON HÜKÜMLER

             16.1. Kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılmasına karar verilen ve ilgili kamu kurumu ve / veya kuruluşuna yerleştirilen hükümlünün infaz işlemlerinde bu protokolde değinilmeyen hususlarda 5275 sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkındaki Kanun ile 5402 sayılı Denetimli Serbestlik Hizmetleri Kanunu ve Yönetmeliği hükümleri uygulanır.

 17.       TEBLİGAT VE İLETİŞİM

            17.1. Tarafların Protokol süresince tebligatları kabul edecekleri adresleri ve iletişim bilgileri aşağıdadır. Bilgilerin değişmesi halinde değişiklik 5 (BEŞ) iş günü içerisinde karşı tarafa resmi yazı ile bildirilir. Aksi takdirde aşağıda yazılı adrese yapılan tebligat geçerlidir.

ALANYA DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ

Adres: Güllerpınarı Mah. Özgen Sok. No: 16

Telefon: 0242 513 15 12

Faks: 0242 511 07 26

E-Posta: dsm.alanya@adalet.gov.tr

 

ALANYA BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Adres: Güllerpınarı Mahallesi İzzet Azakoğlu Caddesi No:58

Telefon : 444 82 07

Faks:  (242) 510 21 11

 

18.       YÜRÜRLÜLÜK

            18.1.  2 (İKİ)  nüsha olarak hazırlanan iş bu Protokol 4 (DÖRT) sayfadan ve18 (ONSEKİZ) maddeden ibaret olup ...../...../2015  tarihinden itibaren yürürlüğe girecektir.

                                               ========================

GÜNDEMİN 12.MADDESİ:

 

12-  Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet 2013 model İsveç DYNAPAC CA 2500

      silindir iş makinesini Belediyemize hibe talebi ile ilgili Cömertoğlu Otelcilik A.Ş.’nin   

      dilekçesi.

            Başkan Adem Murat YÜCEL gündemin 12.maddesinde belirtileen silindir iş makinesinin hibe talebini oylarınıza sunuyorum dedi ve oya sundu.

            Yapılan oylamada;  Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet 2013 model İsveç DYNAPAC CA 2500 silindir iş makinesini Belediyemize hibe talebi ile ilgili Cömertoğlu Otelcilik A.Ş.’nin dilekçesinin kabulüne oybirliği ile karar verildi.

GÜNDEMİN 13.MADDESİ:

 

13-Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet Hidromak marka HMK 102B Alpha  

     serisi kazıcı yükleyici iş makinesi ile bir adet DAEMO B 50 hidrolik kaya kırıcısının     

     Belediyemize hibe talebi ile ilgili Cömertoğlu Otelcilik A.Ş.’nin dilekçesi.

Başkan Adem Murat YÜCEL gündemin 13.maddesinde belirtileen hibe talebini oylarınıza sunuyorum dedi ve oya sundu.

       Yapılan oylamada; Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet Hidromak marka HMK 102B Alpha serisi kazıcı yükleyici iş makinesi ile bir adet DAEMO B 50 hidrolik kaya kırıcısının    

 Belediyemize hibe talebi ile ilgili Cömertoğlu Otelcilik A.Ş.’nin dilekçesinin kabulüne oybirliği ile karar verildi.

GÜNDEMİN 14.MADDESİ:

14-Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet Hidromak marka HMK 220LC-3  paletli

      ekskavatör ve bir adet 2015 model GA 200 hidrolik kırıcıyı Belediyemize şartsız hibe talebi     

      ile ilgili Toros Residence İnş.Tur.San. ve Tic.Ltd.Şti.’nin dilekçesi.

 

Başkan Adem Murat YÜCEL gündemin 14.maddesinde belirtileen hibe talebini oylarınıza sunuyorum dedi ve oya sundu.

Yapılan oylamada; Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet Hidromak marka HMK 220LC-3 paletli ekskavatör ve bir adet 2015 model GA 200 hidrolik kırıcıyı Belediyemize şartsız hibe talebi ile ilgili Toros Residence İnş.Tur.San. ve Tic.Ltd.Şti.’nin dilekçesinin kabulüne oybirliği ile karar verildi.

GÜNDEMİN 15.MADDESİ:

 

15-Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet VOLVO marka 2014 model G940

     Greyderi (şasi No: 503842,  Motor Seri No: 11676035) Belediyemize şartsız hibe talebi ile

     ilgili Cebeci Grup İnş. Turizm.Ltd.Şirketinin dilekçesi.

 

Başkan Adem Murat YÜCEL gündemin 15.maddesinde belirtileen hibe talebini oylarınıza sunuyorum dedi ve oya sundu.

Yapılan oylamada; Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet VOLVO marka 2014 model G940 Greyderi (şasi No: 503842,  Motor Seri No: 11676035) Belediyemize şartsız hibe talebi ile ilgili Cebeci Grup İnş. Turizm.Ltd.Şirketinin dilekçesinin kabulüne oybirliği ile karar verildi.

GÜNDEMİN 16.MADDESİ:

 

16-Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet 2015 model CAT marka (Şase No:   

     B9C1261) Greyder iş makinesini Belediyemize şartsız hibe talebi ile ilgili Ere Demir İnş. 

     Emlak Sey.İth.İhr.Tur. ve Tic.Ltd.Şti.’nin dilekçesi.

 

Başkan Adem Murat YÜCEL gündemin 15.maddesinde belirtileen hibe talebini oylarınıza sunuyorum dedi ve oya sundu.

               Yapılan oylamada; Belediyemiz hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet 2015 model CAT marka (Şase No: B9C1261) Greyder iş makinesini Belediyemize şartsız hibe talebi ile ilgili Ere Demir İnş.  Emlak Sey.İth.İhr.Tur. ve Tic.Ltd.Şti.’nin dilekçesinin kabulüne oybirliği ile karar verildi.

GÜNDEMİN 17.MADDESİ:

17-Ek’te örneği sunulan Bir Alanya’mız var logosunun Belediyemiz resmi yazışmalarında

kullanımının görüşülmesi.

 

Başkan Adem Murat YÜCEL gündemin 17.maddesinde belirtilen madde ile ilgili olarak Yazı İşleri Müdürlüğü yazılarını okuttu. Resmi yazıda; Bir Alanya’mız Var logosunun Belediyemiz resmi yazışmalarında üst bilgi bölümüne konulması hususunun 5393 sayılı Belediye Kanununun 18.maddesinin “n” fıkrası gereğince meclisçe görüşülmesini OLUR’larınıza arz ederim.

Başkan Adem Murat YÜCEL bu logonun resmi yazışmalarda kullandığımız ve halen var olan Alanya Belediye Başkanlığı logosu yanındaki Tarihi Kentler Birliği Expo 2016 logolarının yanına Bir Alanya’mız Var logosunu ilave ettirmek istiyoruz, bunun içinde meclis kararına ihtiyacımız var,

            Üyeden Şükrü CİMRİN söz alarak şimdi eğer o logoyu Uluslararası organizasyonlarında da kullanmayı düşünüyorsanız Bir Alanya’mız Var logosunu, bu Türkçe olduğu için maalesef hedef kitleye ulaşmayacaktır. Ama yurt içindeki tanıtımlarda veya organizasyonlarda Bir Alanya’mız Var logosu gayet uygun dedi.

            Yapılan görüşmelerden sonra Başkan “Bir Alanya’mız Var” Logosunun resmi yazışmaların üst bilgi bölümüne konulmasını oylarınıza sunuyorum dedi ve oya sundu.

            Yapılan oylamada; 5393 sayılı Belediye Kanununun 18.maddesinin “n” fıkrası gereğince aşağıda örneği yazılı “Bir Alanya’mız Var” logosunun resmi yazışmalarda kullanımının uygun bulunduğuna oybirliği ile karar verildi.

GÜNDEMİN 18. MADDESİ :

 

18-Dilek ve temenniler.

            Gündemin 18.maddesi Dilek ve temenniler bölümünde,

            Üyeden Şükrü CİMRİN söz alarak İskele bölgesi ve Belediye civarında Wi-Fi uygulaması takdire şayan, bunun sadece iskele ile sınırlı tutulmayıpta turistlerin aşırı derecede yoğunlaştığı bölgelerde oluşturursak gelen müsafirlerimizin de ihtiyacını karşılamış oluruz, dedi. Ayrıca Wi-Fi uygulamasıyla ilgili detaylı bilgi Bilgi İşlem Müdürlüğünce verildi.

            Başkan Adem Murat YÜCEL’de şehrimizin tanıtımı amacıyla 5 dakikalık hazırlanacak bu şehrin bir tarihçesini, Tarihini, Dokusunu, Kültürünü, gezilmesi, görülmesi gereken yerlerin içersinde  bulunduğu bir tanıtım filminin ALTAV veya ALTİD aracılığıyla tüm otellerin odasındaki TV’lerin 1nci kanalında tanıtımının yapılmasını istiyoruz ve uygulamayada bu sene başlayalım temennisinde bulundu.

            Üyeden Arif TOK söz alarak encümen toplantılarında alınan kararların Belediyenin WEB sitesinde yayınlanmasını istiyoruz dediğinde Başkan encümen kararları şahsa münhasırdır, her kararın yayınlanması yasal olarak uygun olmaz, etik olmaz, encümen gizlidir, meclis açıktır diye cevap verdi.

            Üyeden Erdoğan TOKTAŞ söz alarak Demirtaş’ın emsal artışı ile ilgili çalışmalar ne aşamada aradan uzun zaman geçmiş bulunmakta, birde çevre yolu ile ilgili çalışmalar ne durumda, bir sorun var mı? bir açıklama yapılırsa iyi olur diye düşünüyorum. Birde kamuoyu tarafından merak edilen bir konu var “Alanya’nın Batı girişi meselesi” burayı kim açacak, açacaklar mı? açmayacaklar mı? burası kimin yetkisinde (Büyükşehrin mi?) Alanya Belediyesinin yetkisinde mi? bu yönde bir çalışma var mı? bu konuda da bir açıklama yapılırsa iyi olur diye düşünüyoruz, dedi.

            Başkan Adem Murat YÜCEL gerekli açıklamaları yaptı.

            Üyeden Erkan DEMİRCİ söz alarak Somut proje anlamında bir önerim var, önerim; Bölge hastanesinin hemen altında (eskiden fidanlık olarak kullanılan bölgede) yaklaşık 25-30 dönüm büyüklüğünde bir kentsel park alanı olarak planlanan bir alan var, orada bir hastane yapılıyor, bittiği zaman binlerce insan aynı anda sirkülasyon oluşturacak, hem oradaki insanların nefes alabileceği, özellikle birde toprak altında bir otopark yapılırsa, o bölge bildiğim kadarıyla Tarım Bakanlığına tahsisli, o tahsisin Büyükşehir adına dönüşümünün sağlanması ve yer altı otoparkı ve üstününde o hastaneyi kullanacak insanlar adına değerlendirilmesini düşünür mü? Büyükşehir Belediyesi.

            İkinci sorumda; Yine Cikcilli de daha önce Bölge Hastanesi yapılmak üzere Belediye Su deposunun olduğu bölge veya mezbahanın üst tarafında yaklaşık ormandan tahsisli 200 dönüme yakın Sağlık Tesisi-Hastane yapılmak üzere ayrılan yer var. Bölge Hastanesinin yeri değiştirilince o tahsiste amacını kaybetti. Özellikle üniversite özellikle“Tıp Fakültesi için” yer aranıyor, o bölge düşünülebilir mi? dedi.

            Üyeden Kerim BAŞKAPTAN söz alarak bu bölge hastanesinin hemen altında kentsel parkla ilgili olan alanda şuanda Büyükşehir Belediyesinin bir çalışması var, Tarım Bakanlığından gerekli olan tahsislerle ilgili ama son aşaması nedir?  bilmiyorum. İnşaALLAH bölge hastanesinin açılmasıyla beraber en azından oraya gelebilecek insanlara hizmet verebilecek, günlerini geçirebilecek bir park alanının yapılması. Otoparkla ilgili olan kısmı düşünmemiştik, böyle bir şeyin yapılması ile ilgili konuşmakta fayda var. Tıp fakültesiyle ilgili olarak te şimden sonra üniversite yatırımlarının olması gereken yer Kestel bölgesi gibi bir algı içersine doğru gidiyor.

    Çevre yoluyla ilgili olan kısımda eğer çevre yolu açıldığı takdirde burda Alanya Belediyesiyle beraber Antalya Büyükşehir Belediyesininde Karayolları Bölge Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü bir çalışma var, Alanya Belediyesi imarla ilgili çözümleri üretmeye çalışıyor, beraberce inşaALLAH çevre yoluyla ilgili yatırım yapılacaktır. Kargıcak, Demirtaş ve Yeşilöz’de yapılacak yollarla ilgili çalışmaların devam ettiğini, ayrıca Demirtaş’ın emsal artışı ile ilgili çalışmaların Büyükşehirde hızla devam ettiğini söyledi.

            Başkan Adem Murat YÜCEL’de Büyükşehirde 3 aydan önce bir karar alamıyoruz, çözüm noktasında sıkıntımız var, bunların hızlandırılması lazım. Bölge Hastanesinin bulunduğu bölgedeki yerde bütün devletin kurumları oranın tahsisini almak peşinde, biz orada bir uygulama yapmadığımız sürece orası herkesin iştah kapartan bir yer olması devam edecek ve bunun önünü aşamayacağız, aynı bölgeye zaten bizde talibiz. Benim teklifim biranönce hazırlayalım, biranönce uygulamaya geçelim dedi.

           

Gündemde görüşülecek başka madde de bulunmadığından oturumun kapatılacağı üyelere bildirildi. Başkaca söz alan olup olmadığı soruldu. Söz alan olmadığı görülmekle, Belediye Meclisinin 05 MAYIS 2015 Salı günü saat 14:00’de toplanılmak üzere 2015 / NİSAN  ayı toplantısına son verildi.

Fahri BAYSAL

Belediye Meclisi 1.Başkan Vekili

Belediye Meclis Başkanı                               Katip Üye                              Katip Üye

Ziraat Müh. Adem Murat YÜCEL               Mustafa TOKSÖZ                 Garip KODAL

Belediye Başkanı