Whatsapp
Engelli web sitesi için tıklayın

8. ALANYA ULUSLARASI SANAT SERGİSİ

8. ALANYA ULUSLARASI SANAT SERGİSİ

Sanat Dünyanın Ortak Dili

Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi, Alanya’da ikamet eden yerleşik sanatçıları, ressamları, heykeltıraşları, fotoğraf sanatçılarının eserlerini, 8.Alanya Uluslararası Sanat Sergisi’nde sergilemeleri için davet ediyor. Güzel sanatlar ile ilgili herhangi bir tarzda özgün olarak faaliyet gösteren amatör ve profesyonel sanatçılar için 17-18-19 Kasım 2023’te Kültür Merkezinde bir sergi planlanmıştır.

Sanatın dili evrenseldir ve ulusları birbirine bağlar. Profesyonel veya amatör olsun her ana dilden bağımsız olarak anlaşabilecek tarzda bir resmin, bir fotoğrafın bir heykelin kendine ait bir dili vardır.

İlgilenenler 9 Kasım 2023’e kadar aşağıdaki alanlarda katılım başvurusunda bulunabilirler:
         1. Resim ve Çizim
         2 .  Sanatsal Fotoğraf
     3.   Heykel 
     4.   El Sanatları

Katılım için ön koşul ; sergilenen çalışmaların tek parça veya küçük seri ( max 3 adet ) grup parça çalışmaları olmalıdır.

www.alanya.bel.tr

www.alanyayabancilarmeclisi.com

Web adresinden indirilen başvuru formu ile birlikte sergiye katılacak eserin fotoğrafını, nimetbolat@alanya.bel.tr   e-mail adreslerine gönderebilirsiniz. 

Nimet Bolat- Alanya Belediyesi Kültür Müdürlüğü - (Hasanağalar Konağı Alanya Belediyesi Kültür Müdürlüğü) Şekerhane Mahallesi Şevket Tokuş Cad. No:64, 07400 Alanya/Antalya

Sergi katılım ücretsiz ve ticari değildir.

Eki: Başvuru formu:

Alanya Sanat Sergisi için Başvuru / Son Başvuru Tarihi: 9 Kasım 2023

Sergi katılımcılar için ücretsizdir. Katılımcılar için sağlanan sergi bölmeleri ve masaların dekorasyonundan katılımcılar sorumludur. Sergi ticari değildir. Sergi süresince herhangi bir satış işlemi yapılmaz. Ancak katılımcılar sergideki eserleri hakkında rezervasyon alma ve eserleri hakkında bilgi verme hakkına sahiptirler. Katılımcılar Alanya Yabancılar Meclisi tarafından belirlenecektir.

Sergi Hazırlık ve Planı

Sergiye katılacak tüm sanatçılar eserlerini 16 Kasım saat 14.00’te Alanya Kültür Merkezi’ne(Tiyatro Müdürlüğü) getirerek sergi hazırlığını yapmaları gerekmektedir.

 Lütfen eserlerinizi de yanınızda getiriniz. Ayrıca sergi için hangi malzemeye ihtiyacınız varsa onu da 9 Kasım Perşembe saat 15.00’e kadar eserlerinizin fotoğraflarıyla birlikte mail olarak bildiriniz. (örneğin masa, şövale, duvar askısı gibi)

Ayrıca değerli katılımcılarımız bu yıl çok sayıda başvuru olduğu için tabloları 3 ile sınırlandırmak zorundayız. Lütfen sergilenmesini istediğiniz 3 tablonuzla geliniz.

NOT: Cevaplarınızı 9 Kasım tarihine kadar bu mail adresine gönderebilirsiniz

 Mail: nimetbolat@alanya.bel.tr

Alanya Sanatı Sergisi Başvuru Formu 2023.pdf

Anmeldeformular auf Deutsch 2023.pdf

APPLICATION FORM FOR THE EXHIBITION 2023 ENG.pdf

ЗАЯВКА НА УЧАСТИЕ В ВЫСТАВКЕ 2023 RUS.pdf