Engelli web sitesi için tıklayın

Alanya Belediyesi - Hijyenik İşletme (Turuncu Bayrak)

Alanya Belediyesi - Hijyenik İşletme (Turuncu Bayrak)

TURUNCU BAYRAK BAŞVURU FORMU 2018.doc

TURUNCU BAYRAK BAŞVURULARI BAŞLADI

 

Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen Turuncu Bayrak Yarışması, 15. yılında gıda güvenliğinin geliştirilmesi amacıyla yenilenerek devam ediyor.

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü teknik personelleri tarafından yapılan denetimler sonucunda hijyen kriterlerine uygunluğu belirlenen işletmeler, Alanya’da 15 yıldır Turuncu Bayrak”la ödüllendiriliyor.

BAŞVURULAR BAŞLADI
İşletmelerde, hijyen sembolü niteliği taşıyan Turuncu Bayrak’la ilgili başvurular bugün başladı; 09 Mart Cuma 2018 mesai bitimine kadar devam edecek. Prestij ve kalite’nin de göstergesi olarak kabul edilen Turuncu Bayrak sayesinde işletmeler, sundukları hizmetin hijyen kurallarına uygun olduğunu müşterilerine ilan edebilme fırsatı yakalıyor.

BAŞVURULAR BELEDİYEYE YAPILACAK
Turuncu Bayrak Projesi’ne katılmak isteyen işletmeler direkt Alanya Belediyesi’ne müracaat edebiliyor ya da mail yoluyla başvurabiliyor. Başvuru yapan işletmeler, Alanya Belediyesi tarafından oluşturulan komisyon tarafından değerlendirmeye alınıyor. Komisyon işletmeyi yerinde denetleyerek, Turuncu Bayrağı hak edip etmediğine karar veriyor. Hak eden işletmelerin Turuncu Bayrakları, düzenlenen bir törenle sahiplerine teslim ediliyor. Hijyen ve kaliteli hizmet ödülü Turuncu Bayrağı alan işletmeler ise bu bayraklarını bir yıl boyunca işletmelerinde sergileyebiliyor.

15. TURUNCU BAYRAK YARIŞMASINA KATILABİLECEK İŞLETME GRUPLARI BELİRLENDİ
2018 yılında Turuncu bayrak Yarışmasına kabul edilecek işletme grupları ise şunlar: Restaurant, pastane, ekmek fırınları, dondurma, pasta ve yufka imalathaneleri, yemek fabrikaları, kasaplar, okul öncesi eğitim kurumu, okul kantinleri, bayan kuaförleri.
Başvurular bugünden itibaren dilekçe ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne şahsen veya mail yolu ile yapılabilecektir.

Başvuru :Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü

cevre@alanya.bel.tr