Whatsapp
Engelli web sitesi için tıklayın

Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi

Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi

500 hayvan kapasiteli yeni bakımevimiz ile can dostlarımıza dört dörtlük hizmet veriyoruz.Demirtaş Mahallesi’nde 24 dönümlük arazi üzerine kurulu ve yaklaşık 3.5 Milyon TL’ye mal olan tesisimiz bünyesindeki birçok modern üniteleriyle Türkiye’de örnek bir bakımevi.

5 ana binadan oluşan merkezimiz, hayvan refahını sağlayacak modern tesisleri bünyesinde barındırıyor. 1 kedi ünitesi, 2 adet köpek bakımevi, 1 hayvan bakım ünitesi ve 1 klinik üniteye sahip merkezde ayrıca karantina bölümü, hasta bakım bölümü, yavrulu anne bölümü, hayvan müşahede bölümü, yabani hayvan bölümü, muayene odası, ameliyat odası, gıda ve soğuk hava depoları yer alıyor.

Demirtaş Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde şu an köpek, yırtıcı kuş, yırtıcı olmayan kuş ve kedilerin bakımı en iyi şartlarda yerine getiriliyor. Vatandaşların ve öğrencilerin ziyaretine açık olan Hayvan Bakımevi, gönüllü hayvan severler ve STK’larla işbirliği içinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Alanya Belediyesi Demirtaş Hayvan Bakımevi’nde güvenli ve sağlıklı bir şekilde barınan sokak hayvanları kendilerine sıcak bir yuva sağlayacak yeni sahiplerine kavuşturuluyor.Kedi ve köpekler için ayrı operasyon odaları bulunan bakımevinde rutin aşılama ve kısırlaştırma faaliyetleri kış yaz devam ediyor. Kısırlaştırma ünitelerinde yıllık 1.200 – 1.500 adet kısırlaştırma gerçekleştiriliyor. Bununla birlikte 1.800 – 2.000 adet aşılama ve tedavi gerçekleştiriliyor.