Whatsapp
Engelli web sitesi için tıklayın

DEMİRTAŞ HİKMET MUSTAFA AKIN HALK KÜTÜPHANESİ

DEMİRTAŞ HİKMET MUSTAFA AKIN HALK KÜTÜPHANESİ

ALANYA BELEDİYESİ

TİYATRO MÜDÜRLÜĞÜ

DEMİRTAŞ HİKMET MUSTAFA AKIN HALK KÜTÜPHANESİ

Kütüphane 12.04.2012 tarihinde hizmete başladı.

Üye sayısı:  931

Kitap sayısı toplam: 5002

12.04.2012 – 01.01.2020 tarihleri arasında gelen ziyaretçi sayısı: 11.150 Kişi

Alanya Belediyesi Demirtaş Hikmet Mustafa Akın Halk Kütüphanesi 12 Nisan 2012 tarihinde faaliyete başlamıştır. Hikmet Mustafa Akın Halk Kütüphanesi tek kattan oluşmaktadır. Kültür Merkezi içerisinde yer almaktadır. 2 bölümden oluşmaktadır. Kitap Bölümü ve Bilgisayar bölümü vardır. Süreli ve süresiz yayınlardan oluşturulan kitaplıklar, çalışma alanlarının bulunduğu kitap bölümü vardır.

2012 yılından bu yana 931 kişi üye olmuştur. Kütüphanemizde Bilgisayar Kullanımı, üyelik ve kitap ödünç alımı ücretsizdir.

 Üyelik için; bir adet vesikalık fotoğraf, kimlik ve iletişim bilgileri gerekmektedir.

Kütüphanemize gelen öğrencilere kütüphane hakkında bilgi verilip, okuma saatleri düzenleniyor. Daha sonra Kütüphane üyeliği yapılıyor.

Açıldığı günden bugüne yer sıkıntısı çekildiği için kitap kurtları ödül töreni hariç etkinlik yapma şansı bulamadık. Belediye Başkanımız Sayın Adem Murat Yücel ‘in bölgemize kazandırdığı Demirtaş Kültür Merkezinde 24.03.2018 tarihinden buyana hizmet vermekteyiz. Açıldığı günden bu yana çeşitli etkinlikler yapma şansı elde ettik.

Yapılan Etkinlikler:

·         Yazar Aydoğan Yavaşlı söyleşi ve imza etkinliği

·         Son bir yılın kitap kurtları ödül töreni gerçekleştirildi.

·         Demirtaş İmam Hatip ortaokulu Miraç kandili programı yapıldı

·         Belediyemiz Psikoloğu Esra YEMEZ Demirtaş Çok Programlı Lisesi Öğrencilerine sınav kaygısı başlıklı seminer verdi.

·         Demirtaş Cumhuriyet İlkokulu Anasınıfı öğrencilerinin mezuniyet programı yapıldı.

·         Demirtaş Nihal Demirel Ortaokulunun Şehidimiz Fatih UYSAL adına vefa programı yapıldı.

·         “ Çocuklar için Felsefe ve Yazarlık” konulu söyleşisiyle yazar Serhan Kansu 55. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında 27 Mart Çarşamba günü Hikmet

·         Mustafa Akın Kütüphanesi’nde “ Çocuklar için Felsefe ve Yazarlık” konulu söyleşisiyle yazar Serhan Kansu ilkokul öğrencileriyle bir araya geldi.

·         Demirtaş İlkokulu 1. Sınıf öğrencilerimiz okuma şenliği yaptı.

·         05.11.2019 Belediyemiz Psikoloğu Esra Yemez’ in Demirtaş kültür merkezimiz de “Toplumda Engelli Farkındalığı” semineri yapıldı.