Whatsapp
Engelli web sitesi için tıklayın

18. ULUSLARARASI ALANYA TAŞ HEYKEL SEMPOZYUMU BAŞVURULARI BAŞLADI

18. ULUSLARARASI ALANYA TAŞ HEYKEL SEMPOZYUMU BAŞVURULARI BAŞLADI


Alanya Belediyesi tarafından Geleneksel hale getirilen 1-30 Kasım tarhileri arasında gerçekleştirilecek 18. Uluslararası Alanya Taş Heykel sempozyumu başvuruları başladı. Başvurular, 22 Eylül’e kadar devam edecek.

Uluslararası Alanya Taş Heykel Sempozyumu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ile Alanya Belediyesi tarafından 2004 yılından bu yana gerçekleştirilmektedir. Sempozyumun amacı Alanya’ya nitelikli çağdaş sanat yapıtları kazandırmaktır. 2023 yılı Taş Heykel sempozyumu Cumhuriyetimizin 100. Yılına adanmıştır

Eylül ayında toplanacak olan jüri üyelerinin, katılımcılar arasından değerlendirmelerde bulunduktan sonra sempozyuma katılmaya hak kazanan sanatçılar belirlenecek. bir aylık sempozyum süresince usta sanatçılar, dev mermer blokları yontarak Spor temalı sokak heykelleri yapacaklar. Yontulan eserler 30 Kasım’da belediye arkasında hazırlanan alanda sergiye sunulacak. Vatandaşlar, ünlü heykeltıraşların eserlerini rahatlıkla fotoğraflayacaklar ve inceleyebilecekler. Sempozyuma katılmak isteyen sanatçılar, 22 Eylül’e kadar Alanya Belediyesi resmi internet sitesindeki başvuru formları doldurulduktan sonra (alanyasemp@gmail.com ) adresine mail atarak başvuru işlemleri yapılabilecek.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel yaptığı açıklamada; “Uluslararası heykel sempozyumu kapsamında yapılmış olan heykeller, Alanya’mızı bir açık hava sergi alanına dönüştürmüş, halkımızı sanatın bu dalı ile de bir araya getirmesiyle önemli bir yer edinmiştir. Bu yıl da Kasım ayı boyunca halkımızı sempozyum alanımızda görmekten mutluluk duyacağız” dedi.
Yarışma Şartnamesi.pdf
Başvuru Formu.pdf
Contest Specifications.pdf
Application Form.pdf