Whatsapp
Engelli web sitesi için tıklayın

Başkan'ın Mesajı

Başkan'ın Mesajı

Merhaba Sevgili Alanyalılar,

 
2014 yılında göreve geldiğimiz günden bu yana hepimizin hayallerindeki Alanya’yı gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Kentimizde bulunan herkesin hayatını kolaylaştıracak, yaşam kalitesini arttıracak, daha mutlu yaşamasını ve daha çok gülümsemesini sağlayacak hizmetler sunmak en büyük önceliğimiz.


Bunları hayata geçirirken en büyük gücü insanımıza duyduğumuz sevgiden alıyoruz. Zira insanı sevmeden başlanan her iş yarımdır, yarım kalır. Bu nedenledir ki,
tüm hizmetlerimizin odağında insan, yani sizler varsınız. Temel hedefimiz, aynı gökyüzü altında, aynı havayı soluduğumuz, aynı kaderi paylaştığımız sizlerin Alanya’da yaşamaktan keyif alması ve mutlu olmasıdır.

 

Bu hedef yolunda görevdeki ikinci yılımızı doldurmadan Alanya Belediyesi olarak birçok ilki gerçekleştirdik ve birçok önemli projenin temelini attık. Altyapı, üstyapı, çevre, ulaşım, imar ve planlama, eğitim, sağlık, spor, kültür sanat, kentleşme… “Olmaz, yapılamaz, imkansız” denilen pek çok işi üstelik kıt imkanlarla başararak, Alanya’yı yüksek bir seviyeye taşıdık.

Bütün bunları sizin desteğinizle başardık. Bu nedenle sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. İnanıyoruz ki, şu ana kadar olduğu gibi bizler omuz omuza verdikçe çok daha büyük hedefleri hayal olmaktan çıkarıp, gerçeğe dönüştürebiliriz. 

Bunun için yeni yılda da aynı heyecan ve inançla çalışmaya devam edeceğiz. Umuyoruz ve diliyoruz ki her yeni yıl önceki yıllardan daha iyi ve güzel şeyler getirsin. Her geçen gün büyüyen ve gelişen Alanya’da herkes sağlık, mutluluk, huzur ve barış içinde yaşasın.  Sevinçleriniz daim, ümitleriniz gerçek olsun.

Bu duygularla yeni yılınızı kutluyor, hepinizi muhabbet ve hürmetle kucaklıyorum.

Adem Murat Yücel

Alanya Belediye Başkanı