Whatsapp
Engelli web sitesi için tıklayın

FUSHU - ÇİN HALK CUMHURİYETİ

FUSHU - ÇİN HALK CUMHURİYETİ

Çin’in Shenyang eyaletindeki baş şehrinden 45 km uzaklıkta Liaoning bölgesinin doğusunda yer almaktadır. 2.27 milyon nüfusu vardır ve 11.272 km2 alana sahiptir. Fushun’da 34 farklı ulustan insanlar yaşar. 
Fushun yeşil dağlar ve berrak nehirlerle çevrilidir. Ve Dünya Masa tenisi şampiyonu Wang’ın memleketidir. Petro kimya endüstrisi ve ulusal düzeyde turistlerin ilgi alanını oluştuğu bir bölgedir. 
7 Bin yaşında bir şehir olan Fushun’da 5 binden fazla kültürel eser ve 116 tarihi şehir vardır. Fushun Çin’deki güçlü ekonomiye sahip şehirlerden biridir. Ekonomisi başlıca kömür madeni, petrol kimya, elektrik, tekstil ve inşaat malzemelerine dayalıdır. Çin’in en büyük yağ ve parafin üreticisidir. 
Fushun Kuzey Doğu Çin’de turistlerin ilgisini çeken bir şehirdir. Son zamanlarda Fushun yaklaşık 100 ülke ve bölge ile ekonomik, kültürel ve ticaret konularında ortaklaşa çalışmaya başlamıştır. Fushun’un 10 tane de kardeş şehri vardır.
Fushun’da ulaşım ve iletişim gelişmiştir; Havalimanına 50 km uzaklıkta limana 400 km uzaklıktadır. 16 bilimsel araştırma enstitüsü 150 bin uzman ve ihracatçı, 30 üniversite, 110 lise düzeyinde okula sahiptir. 

İKİLİ İLİŞKİLER
Festivallerde iki şehrin birbirini ziyaretleri düzenli olarak gerçekleşmektedir.
Fushun Ticaret odası ile Alanya Ticaret odasının kardeş oda olmasına aracılık edilmiştir.