Whatsapp
Engelli web sitesi için tıklayın

Veteriner İşleri Müdürlüğü

ALANYA BELEDİYESİ
Mobil Kısırlaştırma Aracı

Alanya Belediyesi Veteriner İşleri bünyesinde Türkiye’nin tek faal ve bakanlık tarafından ruhsatlı Mobil Kısırlaştırma Ünitesi hizmetinizde. Veteriner kliniği donanımına sahip Mobil Kısırlaştırma Ünitesinde kısırlaştırma, aşılama ve işaretleme gibi tüm veterinerlik hizmetleri vermektedir..

Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Büyükşehir Yasası ile birlikte köy ve beldelere eşit hizmet verebilmek amacıyla Türkiye’nin tek faal ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylı Mobil Kısırlaştırma Ünitesi’ni hizmete soktu.

TÜRKİYE’NİN FAAL VE RUHSATLI TEK MOBİL KISIRLAŞTIRMA ÜNİTESİ

Mobil kısırlaştırma ünitesi Türkiye’deki tek faal ve Bakanlık tarafından ruhsatlı araç. Trafik tesciline de mobil veteriner kliniği olarak işletildi. Trafiğe rahatça çıkıp halkımıza hizmet verebiliyoruz. Alanya Belediyesi Mobil Kısırlaştırma aracında iki tane ameliyat masasıvardır aracımız kendi jeneratör ve elektrik sistemiyle de çalışabilmektedir. Klima, buzdolabı, aşı dolabı, sterilizatör, sıcak su, kirli ve temiz su tanklarımız, normal bir klinikte olması gerekenden daha üstün tüm malzemeler aracımızda vardır. Yerlerimiz bile hastanelerde kullanılan steril malzemeden yapılmıştır. Mobil Kısırlaştırma Ünitesi içindeki her şey bizzat en ince detayına kadar düşünülüp tasarlanarak hazırlanmıştır.

Buradaki en büyük amacımız kırsaldaki sokak hayvanlarını kısırlaştırıp, aşılayıp, işaretleyip tekrar doğaya bırakmaktır. Hayvanların yaşam standartlarını yükseltmeyi hedefliyoruz. Yaşam standartlarını ne kadar yükseltirsek o kadar da yaşam sürelerini uzatırız. Alanya Belediyesi olarak hiçbir şeyden sakınmadık. Üzerimize düşeni fazlasıyla yapmaya hazırız.