Whatsapp
Engelli web sitesi için tıklayın

Veteriner İşleri Müdürlüğü

ALANYA BELEDİYESİ
  • Ana Sayfa
  • ALANYA BELEDİYESİ VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
ALANYA BELEDİYESİ VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

ALANYA BELEDİYESİ VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hayvan Dostu Belediyecilik çalışmaları

Alanya Belediyesi olarak Hayvan Dostu bir şehir anlamında yaptığımız çalışmalar; 27.500 M2 ye kurulu 4.500 m2 su deposu ve yolu olarak kullanılan , 23.000m2 alan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Üniteleri ile birlikte candostlarımızın özgürce eğitim ve dinlenme faaliyetlerinde kullanılan , modern şekilde dizayn edilmiş Geçici Sahipsiz hayvan Bakım evi ve Rehabilitasyon Merkezimiz dostlarımızın barınma ve yaşam şartlarını en iyi şekilde karşılama anlamında hizmet vermektedir . Burada Rehabilite edilen ; 354 , 15 Anneli Yavru 44 Gelişmiş yavru 6 Ad.Tedavisi devam eden toplamda 405 Köpeğimiz ; 10 tanesi hasta tedavi gören 24 yavru Toplamda 57 Kedi misafirimiz bulunmaktadır. Burada Sertifikalı personelimiz ve Veteriner Hekimlerimiz tarafından gözlem ve bakımları yapılmaktadır. Günlük temizlik ve bakımları beslenmesi titizlikle yapılarak eğitim amaçlı çalışmalar ve spor saatlerine uyulmaktadır. Tedavi ve kısırlaştırma anlamında tıbbi desteğimiz Veteriner Hekimlerimizce mesai saatleri içersinde yapılmakta , İleriye dönük yapacağımız çalışmalarımızı geliştirerek bünyemizde Hayvan Hastahanesi birimini tesis etme düşüncemiz mevcuttur.

SAHİPSİZ HAYVAN GEÇİCİ BAKIMEVİ VE REHABİLİTASYON MERKEZİ
Ayrıca Şehrimizde ticaret yapan Alışveriş Merkezlerimiz , Otellerimiz ve yiyecek satış ünitelerimizle yaptığımız yazışmalar ve görüşmeler neticesi dostlarımıza destek anlamında “ Hayvan dostlarımıza uzanan sevgi eli “ projemizle çalışmalar ürünlerini vermeye başladı.

Milli Eğitim Müdürlüğümüzle koordineli bir şekilde çalışmalarına başladığımız Çocuklarımıza Hayvan sevgisi bilinçlendirme ve Barınma çözüm sürecinde adımlarımızı attık sanırım büyüyerek devam edecektir.

Şehrimizin tüm yerleşim yerlerinde dostlarımıza uzanan sevgi elini yaygınlaştırmak düşüncesi ile site yaşam alanlarını birlikte kullanabilmek adına yaptığımız çalışmalarla site yönetimlerini sıkıntısız bir şekilde çözüm üretmeye destek ve işbirliği çalışmalarımızı başlattık.

Popülasyonu azaltmak anlamında kısırlaştırma çalışmalarımız, Acil yardım ve bakım tedavi işlerimiz ; Demirtaş Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimiz de , Merkez Cikcilli Hizmet Binamızda ve Mobil hizmet aracımızla programlı bir şekilde devam etmektedir. Bu bağlamda Çözüm masası ile birlikte anında acil yardım elimizi dostlarımızın üzerinde aralıksız hissettirmeye çalışıyoruz.

Çalışmalarımız da Başta Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel olmak üzere Veteriner Hekimlerimiz, personellerimizle ; paydaş çalışmalarımıza destek veren Tarım İlçe Müdürlüğü, Doğa Koruma Milli Parklar Şefliği, Milli Eğitim Müdürlüğü Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı Özel Veteriner Kliniklerimiz ve Belediye Birim amirlerimize anlamlı katkıları için müteşekkiriz.