Engelli web sitesi için tıklayın

Veteriner İşleri Müdürlüğü

ALANYA BELEDİYESİ

KIRSAL BÖLGELERDEKİ SOKAK HAYVANLARI TEK TEK AŞILANIP KISIRLAŞTIRILIYOR

11.02.2021 13:13:00Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün kent genelindeki çalışmaları sürüyor. Kırsal mahallelerde çalışmalarına hız veren ekipler, sokak hayvanlarını tek tek aşılıyor.

Alanya Belediyesi, sokak hayvanlarının korunması ve sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri adına çalışmalarına devam ediyor. Kentin merkez ve kırsal mahallelerinde beslenme noktaları oluşturan ekipler, sağlık kontrollerinin de yapılması adına çalışmalar gerçekleştiriyor. Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne ait Mobil Kısırlaştırma Ünitesi ile hafta içi ve hafta sonunda kırsal mahallelerde mesai yapan ekipler, sokak hayvanlarının tek tek aşılanması kısırlaştırılması adına çaba sarf ediyor.

“SOKAK HAYVANLARI VE BÖLGE GÜVENLİĞİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Saim Kanlı, veteriner hekimlerin düzenli olarak her yıl bu çalışmayı yürüttüğünü belirterek, “Sokak hayvanlarının sağlıklı ve konforlu bir hayat sürmesi ve çevreye tehlike oluşturmaması adına her ay bu çalışmamızı rutin bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Sokak hayvanlarımız olası hastalıklara karşı tek tek aşılanıyor. Bu çalışmayla birlikte bölgedeki hayvan popülasyonu da yeniden incelenip, değerlendiriliyor” dedi.