Whatsapp
Engelli web sitesi için tıklayın

Veteriner İşleri Müdürlüğü

ALANYA BELEDİYESİ

ALANYA BELEDİYESİ OKULLARA VE HAYVANSEVERLERE KEDİ EVİ DAĞITTI

20.04.2022 13:58:00Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün sosyal sorumluluk bilinciyle hazırlattığı kedi evlerini minik öğrencilere ve hayvanseverlere dağıttı. Başkan Yücel, “Can dostlarımızın her daim yanındayız” dedi.

Sosyal faaliyetlerini her alanda sürdüren Alanya Belediyesi, sokak hayvanları için de özel bir etkinlik gerçekleştirdi. Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nce hayvanların refahını yükseltmek amacıyla hazırlanan 100 kedi evi, Cikcilli Hizmet Binası’nda gerçekleşen etkinlikle Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel tarafından hayvanseverlere ve minik öğrencilere dağıtıldı. Etkinliğe MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Alanya Belediye Meclis üyeleri ve Cikcilli Muhtarı Selim Şanlı da katıldı.

BAŞKAN YÜCEL: “BU CANLAR BİZE EMANET”

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren ve “Can dostlarımızın daha huzurlu mutlu ve güvenli ortamlarda yaşayabilmeleri için kedi evlerini hazırladık” diyen Başkan Yücel, “Kendimizin belirli lokasyonlarında bu kedi evlerini oluşturduk ve zaman içerisinde bunları artırmıştık. Ama bu sayının daha da artması için bu projeyi hazırladık. Hem okullarımıza hem de hayvanseverlerimize bu evleri ulaştıracağız. Pandemi sürecinde her mahallede oluşturduğumuz besleme noktalarında bakım ve kontrol çalışmaları kesintisiz devam etmektedir. Can dostlarımızın refahı için ne yapsak azdır çünkü onlar bize emanet” diye konuştu.

“DEMİRTAŞ HAYVAN BARINAĞI’NA SERBEST DOLAŞIM ALANI YAPILIYOR”

Demirtaş Geçici Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’nin genişletilmesi ve serbest dolaşım alanı yapımı için bakanlıktan onay geldiğini söyleyen Başkan Yücel, “Barınağımızda 21 bin metrekareye yakın bir alana serbest dolaşım alanı yapıyoruz, çalışmalar da başladı. Sokaklarımızda iç içe birlikte yaşadığımız  can dostlarımızın her zaman yanında olmaya devam ediyoruz. Can dostlarımıza en iyi şekilde hizmet vermeye ve onlar için projeler geliştirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından Başkan Yücel kedi evlerini öğrencilere ve hayvanseverlere dağıttı. Minik öğrenciler, Başkan Yücel’e hayvanlara olan ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ettiler.