Whatsapp
Engelli web sitesi için tıklayın

Veteriner İşleri Müdürlüğü

ALANYA BELEDİYESİ

4 NİSAN SOKAK HAYVANLARI GÜNÜ ETKİNLİĞİ

04.04.2023 14:26:00
Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından Cikcilli’de bulunan ek hizmet binası önünde 4 Nisan Sokak Hayvanları Günü için farkındalık etkinliği düzenlendi.

Hayvan Dostu Belediyecilik anlayışıyla ; sosyal sorumluluk ilkelerinin yanı sıra , Can Dostlarımızın refahı için örnek çalışmalar gösteren Alanya Belediyesi , sokak hayvanlarına sahip çıkarak  5199 sayılı kanun çerçevesinde gereken hizmeti en iyi şekilde verme gayreti içindedir.


“Onlar Bize Emanet” anlayışıyla her zaman sokak hayvanlarının yanında olan Alanya Belediyesi Veteriner İşler Müdürlüğü, 4 Nisan Sokak Hayvanları Günü’nde de farkındalık etkinliği düzenledi. Cikcilli Ek Hizmet Binası önünde düzenlenen etkinliğe Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner, protokol üyeleri, hayvan dostları, öğretmen ve öğrenciler  katıldı. Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Saim Kanlı’nın açılış konuşmasını gerçekleştirdiği etkinlikte, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefi Mevlüt Kodal ve Alanya Tarım İlçe Müdürü Mehmet Rüzgar günün anlam ve önemine dair birer konuşma gerçekleştirdi.

Etkinliğe katılan öğrencilere ve hayvan dostlarına kedi evi ve mama dağıtımı yapıldı.