Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

AVSALLAR MODERN KAPALI PAZAR YERİ TAMAMLANDI

08.12.2020 14:39:00Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in, Avsallar ve batı bölgesinin en büyük ihtiyaçlarından birisi olan Kapalı Pazar Yeri projesi tamamlandı. Pazar yerini inceleyen Başkan Yücel, eserlerinin yılbaşında hizmete açılacağını müjdeledi.

Alanya Belediyesi, Modern Avsallar Kapalı Pazar Yeri projesini tamamladı. Avsallar Mahallesi’ne bağlı 2917 parselde bulunan ve 4.720 m² alana inşa edilen Modern Kapalı Pazar Yeri’nde zabıta odası, ofis, mutfak, umumi tuvaletler, mescitler ve özellikle Kurban Bayramı’nda kullanılmak üzere küçükbaş hayvan kesimi için 1 adet kesimhane bulunuyor.

YILBAŞINDA HİZMETE AÇILACAK

Ekipleriyle birlikte yapımı tamamlanan Pazar alanında incelemelerde bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Pazar yerinin yılbaşında hizmete açılacağını söyledi. Başkan Yücel; “Özellikle Pandemi sürecinde vatandaşlarımızın geniş ve ferah bir şekilde alışverişlerini yapabileceği, içerisinde esnafımızın ve vatandaşımızın ihtiyaçlarına yönelik düşünülmüş birçok unsuru bir arada barındıran, gölgelik ve yağmura karşı korumalı şekilde dizayn ettiğimiz Pazar yerimizde çalışmalarımızı tamamladık. Kura sonucu yer belirleme, işaretleme ve yerleşme işlemlerinin ardından Alanya’mızın en büyük kapalı Pazar yerini yılbaşında vatandaşlarımızın hizmetine açacağız.” dedi.