Whatsapp
Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA’NIN İMAR BÜTÜNLÜĞÜNE ONAY

13.12.2016 16:24:00Alanya Belediyesi’nin mahallelerde çarpık yapılaşma ve birbirinden farklı imar uygulamalarını ortadan kaldırmak için hazırladığı plan notları, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi.

Alanya Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü, merkez mahalleleri ve Büyükşehir Yasası ile Alanya Belediyesi’ne bağlanan mahallelerdeki farklı imar uygulama hükümlerini ortadan kaldırmak ve çarpık yapılaşmayı önlemek için çalışma başlatmıştı. Çalışmalar kapsamında tüm mahalleleri kapsayacak  imar planı hükümleri ve plan revizyonları  Büyükşehir Meclisi’ne sunuldu.

Alanya Belediye Meclisi’nin 07.06.2016 gün ve 155 sayılı kararı ile uygun bulunan, Merkez Mahalleleri, Güzelbağ, Emişbeleni, Mahmutlar, Payallar, Cikcilli, Çıplaklı, Oba, Demirtaş, Okurcalar, Kargıcak, İncekum, Konaklı, Kestel, Tosmur Mahalleleri 1/1000 ölçekli uygulama imar planları plan hükümleri revizyonuna ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı plan değişiklikleri bugün yapılan Büyükşehir Belediyesi Devam Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi.

“PLAN BÜTÜNLÜĞÜ ALANYA’NIN MARKA DEĞERİNİ ARTTIRACAK”

Alanya’da imar bütünlüğünü sağlamak için merkez ve 15 yeni mahallenin 1/1000’lik  yapılaşmaya esas plan hükümleriyle ilgili uzun zamandır çalıştıklarını,  çalışmalar kapsamında geçen yıl bir kitap hazırladıklarını, vatandaşları ve ilgili kuruluşları bilgilendirdiklerini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya merkez ve mahallelerinde plan bütünlüğünü sağlamaya yönelik önemli bir çalışma gerçekleştirdik. Plan bütünlüğü Alanya’ya yeni bir vizyon ve marka değeri kazandıracaktır. Hukuk ve plan mevzuatına uygun olarak hataları düzeltip doğru adımlar atmaya çalıştık.  Kararı oy birliği ile destekleyen tüm Büyükşehir Meclis Üyelerine teşekkür ederim.” dedi.