Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

ALANYA BELEDİYESİ’NDEN DOĞUMA HAZIRLIK KURSLARI

23.11.2017 10:13:00Alanya Belediyesi, anne adaylarının doğum, hamilelik ve annelik sürecini daha kolay, daha sağlıklı ve daha mutlu geçirmeleri için “Doğuma Hazırlık Kursları” düzenliyor.
SAĞLIKLI GEBELİK VE DOĞAL DOĞUM KURSU 12 ARALIKTA BAŞLIYOR
Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından anne adaylarına destek amaçlı düzenlenecek kursların ilki, 12 Aralık’ta Alanya Belediyesi Tosmur Hizmet Binası’nda başlıyor. 6 ay sürecek ve 6 haftalık periyotlar halinde devam edecek kurslarda “Sağlıklı Gebelik ve Doğal Doğum” konusunda anne adayları eğitilecek. Doğum öncesi ve sonrasında annelere destek amacı güden kursların eğitimi, Doğum Koçu Eda Coşkun tarafından verilecek.

40 KİŞİLİK GRUPLAR HALİNDE DÜZENLENECEK
Toplamda 6 aylık bir süreci kapsayan Doğuma Hazırlık Kursu Projesi’nde her bir kurs 6 hafta sürecek ve 40 kursiyer katılabilecek. Kurslarda Doğum Öncesi Bakım, Doğum Süreci, Doğum Sonrası Bakım ve Yeni Doğan Bebek Bakımı konularında anne adayları bilgilendirilecek. Anne adaylarından gelecek talep üzerine babalarında katılabileceği özel dersler de düzenlenecek.

Her hafta Salı öğleden sonra yapılacak kursların ilki 12 Aralık’ta başlıyor. Başvurular için adaylar Belediye’nin 444 82 07 nolu Çözüm Masası Telefonunu arayabilir ya da Belediye Whatsapp 0 552 444 82 07 telefonundan mesaj yollayabilirler.