Engelli web sitesi için tıklayın

Haberler

DEMİRTAŞ DÜĞÜN SALONU VE KÜLTÜR MERKEZİ HİZMETE AÇILIYOR

19.03.2018 14:27:00Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, bir projeyi daha gerçeğe dönüştürdü. Alanya Belediyesi’nin yaklaşık 6 Milyon TL’lik yatırımla Demirtaş Mahallesi’ne kazandırdığı 1000 kişilik Demirtaş Düğün Salonu ve Kültür Merkezi, 24 Mart Cumartesi günü yapılacak açılış töreni ile vatandaşların hizmetine sunuluyor.

 

 

Alanya Belediyesi tarafından 2016 yılının Temmuz ayında yapımına başlanan Demirtaş Düğün Salonu ve Kültür Merkezi inşaatında çalışmalar tamamlandı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in en önemli projeleri arasında bulunan Düğün Salonu ve Kültür Merkezi projesi, 24 Mart Cumartesi günü saat 14.00’da düzenlenecek tören ile hizmete açılıyor.

 

SALONDA TOPLANTI, KONGRE VE SEMİNERDE YAPILABİLECEK

Bölge halkının tüm sosyal ihtiyaçlarını karşılayabileceği Demirtaş Düğün Salonu ve Kültür Merkezi’nde nikah salonu, damat- gelin odası,  fuaye, konferans salonu, çok amaçlı salon, sergi salonları ve kütüphane de mevcut. Engelli kullanımına uygun olarak tasarlanan Düğün Salonu 1000 kişilik kapasiteye sahip bulunuyor. Ayrıca kültür merkezi olarak da kullanılacak olan binada toplantı, kongre, seminer salonlarında çeşitli sosyal aktiviteler de yapılabilecek.

 

BÖLGE HALKININ KÜTÜPHANE VE HER TÜRLÜ SOSYAL İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK

İçinde çok büyük bir kütüphane ve bilgisayar odasının da bulunduğu Demirtaş Düğün Salonu ve Kültür Merkezi’nde 10 binin üzerinde kitap, öğrencilerin ve bölge halkının hizmetine sunulacak. Ayrıca yaz aylarında merkezin bahçesinde bulunan açık kütüphaneden de faydalanılabilecek.

 

6 MİLYON TL’LİK DEV YATIRIM

Demirtaş Düğün Salonu ve Kültür Merkezi yaklaşık 6 Milyon TL’ye mal oldu. Açılış için son hazırlıklar sürerken, otoparkı ile çevre düzenlemesi de tamamlanan düğün salonu ve kültür merkezinin mobilya ve sandalyeleri de yerleştirildi.

 

 

YÜCEL: “23 MAHALLEYE HİZMET EDECEK”

 Demirtaş Düğün Salonu projesinin sadece bir düğün ya da toplantı salonu olmadığının altını çizen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, merkezin çok amaçlı kullanıma uygun dev bir sosyal tesis olduğunu söyledi. Başkan Yücel,  “Demirtaş ile birlikte 23 mahallenin yararlanabileceği bu merkezde ayrıca toplantı salonu, kültürel faaliyetler için alanlar ve kütüphane de bulunuyor. Halkımıza hizmetin en iyisini sunmak için çalışıyoruz. Demirtaş Kültür Merkezi ve Düğün Salonumuz iç tefrişatı, çevre düzenlemesi, sosyal donatı alanlarıyla birlikte 6 milyon TL’ye mal oldu. Cumartesi günü tüm vatandaşlarımızın katılımıyla yapacağımız açılış töreni ile halkımızın hizmetine sunacağız. Tüm halkımızı açılışa davet ediyorum. Alanyamıza ve bölge halkımıza hayırlı olsun.’’ dedi.